امتیاز موضوع:
  • 37 رای - 2.97 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با کودکانتان بازی کنید
#1


یادگیری یک سرگرمی یا انجام برخی اعمال پیچیده به کمک والدین و اتکا به آنها در دوران طفولیت می تواند از ظهور اختلالات شخصیتی در آینده جلوگیری کند.

وقت گذاشتن برای کودکان هنگام مطالعه یا انجام تکالیف منزل یا آموختن مهارت های سازمانی به آنها به سلامت روانی کودکان در بزرگسالی کمک بهتری می کند.

ارتباطات میان فردی قوی و مهارت های اجتماعی که کودکان در نتیجه تعامل سالم و فعال با بزرگ ترها می آموزند نقش مثبتی در توسعه و پرورش روان شناختی کودک دارد.

به این وسیله کودک سیستم پیوندجویی یا همان ارتباط با دنیای افراد را پرورش می دهد و بدون آن ارتباط کودک با انسان های اطراف بسیار سخت شده و آسیب می بیند.

آنچنان که محققان دانشگاه بینگهامتون در نیویورک دریافته اند این اختلال باعث ظهور علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید در دوران بزرگسالی و پس از آن می شود.

تحقیقات انجام گرفته توسط محققان این دانشگاه بر درگیری فعالانه کودک طی گذر زمان و فرآیند رشد که وابستگی زیادی به فعالیت های روزانه، تماشای تلویزیون، نوع بازی های کامپیوتری (واقعیت مجازی) دارد، تاکید می کند.

از طریق فرآیندهای قوی و تعاملات معمولی همراه با مراقبت، والدین می توانند در پیشرفت تجربه های روان شناختی و متمایز بودن کودک نقش مهمی ایفا کنند.

این کار باعث می شود که کودک میل بیشتری به تعامل با دیگران داشته باشد که اساس روان شناختی تجارب بشری است، اما برای بعضی از افرادی که دچار اختلال شخصیت (PD) هستند. این اشتیاق برای برقراری ارتباط با دیگران به شکل محسوسی غایب است (وجود ندارد) .

سال ها دانشمندان در این فکر بودند که آیا عوامل محیطی می تواند در ایجاد یا افزایش خطر PD موثر باشد یا خیر.

به عنوان مثال آسیب های روانی دوران کودکی نقش مهمی در این موضوع دارند.

اگرچه تا به امروز تحقیقی در رابطه با این که چه عواملی در صورت وجود می تواند از این اختلال شخصیت جلوگیری کند انجام نشده است، اما امروز می دانیم که نقش فرآیندهای مجاور در جلوگیری از آن بسیار مهم است.

با استفاده از داده های به دست آمده ناشی از مطالعات طولی اختلال شخصیت (LSPD) که از سال ۱۹۹۱ آغاز شده پروفسور مارک لنزنوگر توانست از فاکتور زمان استفاده بهینه ای کرده و افراد را در طول زمان مورد بررسی قرار دهد. LSPD تقریبا شکل جدیدی برای محاسبه این که چگونه افراد در طی یک دوره زمانی تغییر می کنند است.

پروفسور لنزنوگر امیدوار است در آینده اطلاعات به دست آمده از DNA تمامی افراد بتواند در پیشگویی تغییرات شخصیتی، ثبات شخصیت و اختلالات شخصیتی در طول زمان به آنها کمک کند.

تمرکز روی عوامل بیولوژیکی و اجتماعی می تواند چشم انداز روشن تری از چگونگی تغییر شخصیت انسان در طول عمر را میسر ساخته و ما را به مرزهایی که هنوز ناشناخته مانده اند برساند.
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [b]تمرکز کودکانتان را افزایش دهید[/b] lidaaaa 0 696 ۲۸-۰۴-۱۳۹۱, ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: lidaaaa