• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
مونا خانم میشه در مورد این پارسیان که میگید توضیح بدید لطفا بهم نخندید نمیدونم خوب.منم همیشه به فکر پس اندازم ولی با این اوضاع مالی خیلی سخته .ممنون
  پاسخ
دوستای گلم با احترام به نظر همتون اگه قرار باشه اینقدر به همه چیز تلخ نگاه کنیم که اون دیگه نمیشه زندگی !!!
پس انداز خیلی خوبه برای همه لازمه اما نه اینکه بخاطرش همسر و همبستگی تو زندگی مشترک ببریم زیر سوال
البته من میدونم ادما خیلی باهم فرق دارن و بی انصافی که تو زندگی همه چی به اسم مرد باشه مخصوصا اینکه اینا به زبون بیاره !!!
اینجا دوستان مشاوره های خوبی برای پس انداز مخفیانه دادن اما این مخفیانه است یعنی اصولا چون همه اقایون ولخرجن و ما خانم ها مدیریت مالی بهتری داریم این پس انداز مخفیانه انجام میدیم که اقایون دو سوته خرجش نکنن84

سعیده جان اگه مخفیانه به این شکل باشه اشکال نداره یعنی مثلا همسر من وقتی به من پول میده کاری نداره چیکارش میکنم و خرج چی میکنم یا کی تموم میشه !!!
با اینکه من خودمم شاغلم ولی شوهرم یه عادت قشنگ داره صبح که بخوایم بریم بیرون نقدینگی که تو جیبش هست (حالا هرچی هست )نصف میکنه نصفش را میزاره تو کیف یا جیب من 27 - این بجز اون پولای یهوی که وقت گرفتن حقوق یا .... بهم میده
این مواقع چون میدونی شوهر راضی و درواقع پول به خودت داده هیچ مشکل شرعی نداره !!!
ضمناً مهریه زن از دارای بجا ی مانده شوهر پرداخت میشه ضمنا قیمت هم به روز حساب میشه (البته دور از جون همه خانم ها)
تو را به جاي همه ي کساني که نمي شناخته ام ... دوست مي دارم
تو را به جاي همه ي روزگاراني که نمي زيسته ام ... دوست مي دارم
تو را به خاطر دوست داشتن ... دوست مي دارم
تو را به جاي تمام کساني که دوست نمي دارم ... دوست مي دارم ...
  پاسخ
(۶-۴-۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ عصر)anona نوشته است: مونا خانم میشه در مورد این پارسیان که میگید توضیح بدید لطفا بهم نخندید نمیدونم خوب.منم همیشه به فکر پس اندازم ولی با این اوضاع مالی خیلی سخته .ممنون

عزیز چرا خنده خوب سوال پیش امده
یه سری سکه طلا گرم پایین است ازحدود 20تومن تا 100تومن ده تومن ده تومن میره بالا ( 20-30-40-50)
بهش الیزابتم میگن شاید با این اسم شنیده باشید . موقع فروشم چیززیادی ازش کم نمی کنن سکه 2 یا 3 هزارتومن - مثل طلا ازش کم نمی کنن
راه کار خوبی برای پس اندازای کوچیک خانمانه !!! اولا پول نیست که زود خرج بشه دوماً حتی می تونی جای خواستی به فراخورقیمتش کادو ببری به نظرم از کارت هدیه خیلی بهتره !!! فوق العاده هم برای خرید هم فروش دردسترس - مثلا پارسال که توی طلا فروشی سکه خرید و فروش نمیشد اینارا راحت می خریدن و می فروختن
تازه بعد از مدتیم که ایشا زیاد شدن می تونید تبدیلش کنید به تمام سکه 10
بازم سوالی بود در خدمتم
تو را به جاي همه ي کساني که نمي شناخته ام ... دوست مي دارم
تو را به جاي همه ي روزگاراني که نمي زيسته ام ... دوست مي دارم
تو را به خاطر دوست داشتن ... دوست مي دارم
تو را به جاي تمام کساني که دوست نمي دارم ... دوست مي دارم ...
  پاسخ
(۶-۴-۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ صبح)سعیده جون66 نوشته است: خانوما شما دارین از پول حقوق. خودتون واسه خودتون پس اندهز میکنین
من منظورم از پس انداز با پولایی بود که شوهر میده یعنی اگه برا خرجی پولی میده ازش پس انداز کنیم
اخه من زیاد شنیدم که اینجوری کلی پول جمع کردن، خودمون جمع کنیم واسه خودمون نه اینکه یکسال بعدش بیاریم تو همون زندگی، برا آینده مون،
آخه یه عده میگن اشکال شرعی داره که پنهون کنیم اما یه عده میگن زن هم حق داره برا خودش پنهانی دارایی داشته باشه چون مردا اصولا بهشون یاد داده میشه که به زن اختیار اموال ندن
میدونستین دور از جون دور ازجون زبونم لال اگه خدایی نکرده برا مرد خونه اتفاقی بیفته پدر مادرشم ازش ارث میبرن؟؟ به زن یک هشتم میرسه بقیه به پدرمادر و بچه اش میرسه، ببینین چقدر تلخه سختیاش مال زنه، نداریا، تحمل کردنا، تلاش کردن یکی رو دوتا کنی، همه مال زنه اما تو شرایط ناگوار هیچیشو نمیتونه داشته باشه، و احتمالا هم با بچه ها میفته رو دست پدر مادرش،
حرفای من شاید تلخ و غیر قابل تصور باشه اما ته تهش ذهن ادمو قلقلک میده ، یه عده ای هستن بشدت پا فشاری میکنن که هرچی دارایی هس باید توش شراکت داشته باشن، مثلا از خونه زمین ماشین یا هرچیز کم و کم ارزشی سهم ببرن و بنامشون بشه 

سلام سعیده جون فکرنکنم حرفت درست باشه یاشایدحداقل برای بعضیا صحت داشته باشه برای بعضیاهم نه.
اخه برادرشوهرم چندسال پیش که رحمت خدارفت60همه مال واموالش برای زنش وبچش موندوحتی خانواده شوهرم یه قرون یاحتی یه تیکه وسیله که ازشون برنداشتن هیچ درعوض تاچندسال بعدخرج خانواده همعروسمومیدادن مخصوصا خواهرشوهرام ومادرشوهرم ClapClap
  پاسخ
ویرایش شد
  پاسخ
ویرایش شد
  پاسخ
سلام خانوم گلیا به نظر من بهترین پس انداز خرید بیمه عمرو پس اندازه به چند علت
1- از روی پولتون وام دریافت می کنید
2 - پایان قرارداد میتونید پولتون و سودشو یکجا دریافت کنید
3 - به پولتون هیچ گونه مالیاتی تعلق نمی گیره
4- در بیمه نامه می تونید وارث رو خودتون و همسرتون قرار بدین که این مورد از قانون ارث مستثنی می باشد
و ....... پیشنهاد می کنم در موردش فکر کنین

و از همه مهمتر در قبال پس اندازتون یه سری پوشش بیمه ای هم داده میشه
[تصویر:  2e4fb8d969.png]
  پاسخ
سلام خانوم گلهای کدبانو، ازتون کمک و راهنمایی میخوام من و شوهرم همکار هستیم من خودم خیلی از وسایل از قبیل لباس برای خودم و دخترم هزینه موبایل و خیلی از خرجهای خونه رو می پردازم ولی شوهرم زورش میاد پول بده چون از روز اول ازش پول نگرفتم و از پول خودم خرج کردم اینجوری بار اومده تازه همیشه طلبکار هم هست که پولهات چکارش میکنی چکار کنم تا بتونم ازش پول بگیرم ضمنا خودم هم خیلی ولخرج هستم امیدوارم از راهنمایی شما مستفیذ بشم
  پاسخ
سلام خانوما من 2 ساله ازدواج کردم و هیچی پس انداز ندارم خیلی هم ولخرجم شوهرم شغلش آزاده و خدارو شکر درآمدشم خوبه
خودمم جدیدا تاج درس میکنم و میفروشم شوهرم پول که میگیره میاد میده دست من گاهی اوقات روزی 500000 تومانم خرج میکنم
دیگه از ولخرجی خسته شدم بیچاره شوهرم تاحالا نگفته پولارو چکار میکنی توروخدا کمکم کنید دلم واس شوهرم میسوزه میخوام پس انداز کنم ولی اصلا نمیتونم cryingcryingcryingcryingcryingcrying
ای بنده تو سخت بی وفایی ،
از لطف به سوی ما نیایی
هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی
هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی.......crying
  پاسخ
(۲۹-۷-۱۳۹۴, ۱۰:۵۰ صبح)akram919 نوشته است: سلام خانوما من 2 ساله ازدواج کردم و هیچی پس انداز ندارم خیلی هم ولخرجم شوهرم شغلش آزاده و خدارو شکر درآمدشم خوبه
خودمم جدیدا تاج درس میکنم و میفروشم شوهرم پول که میگیره میاد میده دست من گاهی اوقات روزی 500000 تومانم خرج میکنم
دیگه از ولخرجی خسته شدم بیچاره شوهرم تاحالا نگفته پولارو چکار میکنی توروخدا کمکم کنید دلم واس شوهرم میسوزه میخوام پس انداز کنم ولی اصلا نمیتونم cryingcryingcryingcryingcryingcrying

دوست عزیزم روی پانصدهزار تومان10
درسته که خرج کردن خوبه و خانمها عاشق خرید هستن اما هر چیزی باید متعادل بود و از طرفی حتما باید آینده نگر بود و ممکنه که خدای ناکرده یک سری روزهای سخت داشته باشی.
حتما وقتی می خوای بری خرید لیست تهیه کن و چند بار لیست رو مرور کن و چیزهایی که لازم نداری رو حذفش کن و به اندازه خریدت پول باخودت ببر. یا شروع کن به طلا خریدن یا اینکه خودت و همسرت یا اگر بچه ای داری حتما بیمه عمر و پس انداز کن و برای خودت برنامه ریزی کن که این ماه چه چیزهایی نیاز داری که بخری.
بیمه عمر و پس انداز خیلی عالیه هم پولت پس انداز می شه و هم اینکه چند سال دیگه چندبرابرش رو می گیری.
طلا هم سعی کن از کم اجرتهاش بگیری و سرویس ها و نیم ست ها و طلاهای مختلف که هم از داشتنشون لذت ببری و هم اینکه هر موقع که خیلی به پول نیاز داشتی می ری می فروشی .
اول برای خودت هدفهای کوچک رو برنامه ریزی کن و بعد هدفهای بزرگ رو .
همین طور می تونی بخش کوچیکی از پولت رو برای کمک به بچه های مریض یا جهیزیه و یا خانواده ای که شرایط اقتصادی خوبی ندارن کمک کنی.
لباس هم اگر خیلی زیاد داری یک مدت نخر تا اونها رو بپوشی و بعدش بدی به کسایی که بهش نیاز دارن و خلاصه باید خیلی روی خودت کار کنی تا بتونی این شرایط رو تغییر بدی و هم خوب خرج کنی و زندگی کنی و هم پس انداز.
هر چیزی رو که می خوای بخری سریع نگیر اول در موردش فکر کن و بذار چند ساعت یا چند روز بگذره و اگر دیدی که خیلی لازمه بخر . چون وقتی می ریم بیرون و مغازه ها رو می بینم دوست داریم بخریم اما بعدش ممکنه که ببینم خیلی لازم نبوده و مشابه اون رو داشتیم.83
وبلاگ دختر نازم.
http://kiyanaebadi.niniweblog.com
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,087 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,358 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya