• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
سلام منم پس انداز میکنم طلا میخرم نمیدونم فایده داره یا نه؟
اخه با حقوق ماهی 800 تومن اجاره و 400 تومن قسط و 300 تومن اجاره و این قبضا دیگه چی میمونه که پس انداز کنم؟
قبلا قسط نداشتیم
چند ماهه قسط میدیم ایا امیدی به خانه دار شدن و ماشین دار شدن هست
منم خونه دارم و با یه دختر سه ساله نمیتونم برم سر کار
اگه کسی راهی بلده بگه مرسی
  پاسخ
سلامVeiledsmile2من حقوقمو همشو پس انداز می کنم یه حساب بدون کارت عابر بانک باز کردم و یه حساب هم کارت عابر بانک دارم.16همه حقوقمو می زارم تو حساب بدون کارت.اینطوری دیگه در دسترس نیست و نمی تونی راحت خرجش کنی.من قبلا طلا می خریدم ولی الان پشیمونم چون بعدا" وقتی بخوای بفروشی کلی ضرر می کنی.6شوهرمم ماهانه بهم پول می ده .کلا آدم اقتصادی هستم 23و سعی می کنم الکی خرج نکنم ولی چه کنم از دست این شوهر 1 (113)که اصلا پس انداز نمیکنه و همه ش خرج می کنه و خیلی بهش می گم که خرج الکی نکن و یه کم پس انداز کن ولی به خرجش نمی ره7.بیمه عمر هم خریدم هر سه ماه 120 تومن 20 ساله برای زمان پیری و میانسالی خیلی به درد می خوره.اینطوری هم پس انداز بلند مدت دارم و هم کوتاه مدت.با بیمه عمر هم می تونم وام بگیرم بدون ضامن. 76
  پاسخ
من هم شاغل هستم . تمام در آمدم مستقیم میره توی یک حساب سپرده روز شمار که باز کردم . هم پول اتون بیشتر میشه هم امکان دسترسی راحت بهش رو دیگه ندارید .طلا خریدن بزرگترین اشتباه ممکنه . چون امکان ضرر توش خیلی زیاده . من و همسری هم بیمه عمر داریم .

کلا آدمی هستم که پس انداز رو بیشتر از ولخرجی دوست دارم . 10
ردپایی را که آرامشم رابر هم زده بود
دنبال کردم....
به خودم رسیدم...!!!10
  پاسخ
سلام دوستان ،منم اول ماه که حقوقم رو ميگيرم يه حساب روز شمار دارم که مبلغ ثابتي ماهانه به اون حساب مي ريزم .و مابقي رو چون با همسرم اقساط رو مشترکي واريز مي کنيم چيز زيادي برام نمي مونه.چون مسيرم را با مترو ميرم از دستفروشها خيلي خريد ميکردم.يه ماه حساب کردم از دستفروشهاي مترو حدودا 70 هزار تومن خريد کرده بودم که اصلا در طول ماه به چشمم نيامده بود و شايد فقط چشم ديده بود و دل خواسته بود !!!!13 براي همين الان پول کمتر ميذارم توي کيفم .وبراي خريد خيلي سبک و سنگين مي کنم و همون پول را الان دارم پس انداز ميکنم.براي دخترم هم بيمه عمر اتيه گرفتم 20 ساله ماهي100 تومن .از اين کارم خيلي راضيم 2727.اگر يک ماه خريدهاتون رو يادداشت کنيد و آخر ماه بررسي بشه ماه بعد برجها کمتر ميشه .مامان من هميشه ميگه خرج بکن اما برج نکن 6.موفق و مويد باشيد.831 (111)
  پاسخ
سلام
خانوم گلای عزیز کسی درمورد بیمه عمر اطلاعاتی داره؟من نمی دونم کدوم بهتره
ممنون میشم اگر کسی بیمه عمر داره توضیحی بهم بده16
  پاسخ
مریم جون من بیمه عمرو از شرکت بیمه ایران خریدم سه ماهی 120 تومن 20 ساله.می تونی بیشتر هم باشه بستگی به درآمد و حقوق و شرایطتت داره به اینکه چقد می تونی واسه بیمه عمرت کنار بزاری و به موقع پرداخت کنی. می تونی ماهانه یه مبلغی پرداخت کنی یا سه ماهه یا 6 ماه یه بار یا حتی پول یک سال بیمه رو یکجا پرداخت کنی.می خوای چه مدت سرمایه گذاری کنی 5 ساله،10 ساله،20 ساله،15 ساله یا 30 ساله.هر چقدر بیشتر سرمایه گذاری کنی و مدت سرمایه ت بیشتر باشه در آخر پولی که بیمه بهت پرداخت میکنه بیشتره.و در آخر هم اینکه مدت بیمه نامه ت که تموم شد می تونی پولت رو یکجا بگیری یا اینکه ماهانه شرکت بیمه پول رو به حسابت واریز میکنه.و در طول مدت بیمه هم میتونی باهاش وام بگیری 90 درصد ذخیره سرمایه تو میتونی وام بگیری بدون هیچ ضامنی.امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم عزیزم.
  پاسخ
سلام به همگی خیلی استفاده کردم از نوشته های مفیدتون من مشکلم اینه که شوهرم خیلی حساب رسه میدونه الان پولی که بهت داده چقدر مونده، و کلا گزارش خرید میخواد بهم پیشنهاد داده 800میدم برای مواد غذایی موندم قبول کنم یا نه به نظرتون خرجی دسته خودش باشه بهتره یا نه؟ آخه فکر میکنم 800 کمه و نمیرسه
  پاسخ
سلام من هرچی پول دستم میاد میرم طلای مستعمل میگیرم که هزینه اجرت نداره هرماه یه تیکه کوچولو هم که بگیرم آخرسال کلی پس انداز میشه که اگه خدابخواد زمین یا خونه بگیریم با شوهرجونم
  پاسخ
(۵-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۲۱ عصر)ترنم68 نوشته است: سلام من هرچی پول دستم میاد میرم طلای مستعمل میگیرم که هزینه اجرت نداره هرماه یه تیکه کوچولو هم که بگیرم آخرسال کلی پس انداز میشه که اگه خدابخواد زمین یا خونه بگیریم با شوهرجونم

سلام عزیزم طلای مستعمل چیه؟
دخترگلم عاشقتم83
  پاسخ
(۴-۹-۱۳۹۴, ۰۸:۲۶ عصر)شب یلدا 65 نوشته است: سلام به همگی خیلی استفاده کردم از نوشته های مفیدتون من مشکلم اینه که شوهرم خیلی حساب رسه میدونه الان پولی که بهت داده چقدر مونده، و کلا گزارش خرید میخواد بهم پیشنهاد داده 800میدم برای مواد غذایی موندم قبول کنم یا نه به نظرتون خرجی دسته خودش باشه بهتره یا نه؟ آخه فکر میکنم 800 کمه و نمیرسه

خانمی بستگی داره به اینکه تعداد اعضای خانواده چند نفر باشه و عادات غذاییتون چطوریه.ممکنه تو ماه مثلا فقط یک کیلو پسته بخوای بخری و یک کیلو بادام و یک کیلو مغز گردو! یا مثلا مصرف زعفران و میوه و لبنیات و غذاهای آماده یا نیمه آماده تو خونتون خیلی بالا باشه! اینطوری این پول برای مواد غذاییه دو نفر کمه.
یا شایدم برعکس اهل قناعت هستی و غذاهای خونگی (صد البته مقوی ولی با مدیریت یک کدبانو ) و... این پول میتونه یه خانواده چهارنفره رو ساپورت کنه و شاید مبلغی هم بشه پس انداز کرد!

در کل اگه زندگیت طوری که نیازی به این پس انداز محدود نداشته باشی و پشتوانه مالیت محکم باشه به نظر من خودتو توی دخل و خرج خونه دخیل نکنی خیلی راحت تری وگرنه میتونی یک ماه آزمایشی قبول کنی.
[تصویر:  20141125144421_14.jpg]
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,087 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,358 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya