• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
خانومایی که میگن شوهرم نمی زاره توی خرج و مخارجه خونه دخالتی داشته باشم این رو بخونن . شاید توی خرید ها این عادت ها رو دارید که همسرتون نسبت به شما بی اعتماد شده و اجازه نمی ده که شما در دخل و خرج نظارتی داشته باشید چون شما رو یک همسره ولخرج می دونه .

چرا مردها از خرید رفتن با زنان بیزارند؟!
تعداد همسرانی که عادات مشابهی برای خرید دارند و این کار را با هم انجام می‌دهند، زیاد نیست حتی پژوهشگران هم این موضوع را تایید می‌کنند که زنان و مردان یک دنیا تفاوت در خرید کردن دارند و حتی نگاه آنها به این موضوع، زمین تا آسمان متفاوت است. این تفاوت‌ها گاهی دلیل بحث‌های زن و شوهری می‌شود و گاهی باعث می‌شود که مهر «دل‌مرده»، «خسیس» یا «بی‌حوصله» را روی همسرتان بچسبانید. اگر می‌خواهید همسرتان را در خریدها با خود همراه کنید، باید با این تفاوت‌ها بیشتر آشنا شوید و قبل از بردن او به مراکز خرید به این موضوع از دریچه دید او نگاه کنید.

برای مردها خرید رفتن تفریح نیست، وظیفه است
وقتی چند روز تعطیل هستید و حوصله‌تان در خانه سر رفته است، معمولا نخستين راهی که برای آرام کردن خودتان به آن فکر می‌کنید پاساژگردی است. احتمالا برای شما هم مثل بيشتر زنان خرید کردن یک تفریح و راهی برای بیرون آمدن از فشار است. بسیاری از زن‌ها در زمانی که استرس زیادی را تجربه می‌کنند، دوست دارند با خرید کردن خودشان را آرام کنند و خوشحالی از دست رفته را، حتی به شکلی موقت به زندگی‌شان برگردانند. اما همسرتان احتمالا مثل مردهای دیگر به این موضوع نگاه كرده و با این تفاوت شما را آزرده می‌کند. مردها ترجیح می‌دهند روز تعطیل‌شان را با خانواده، دوستان یا حتی تنها بگذرانند و به معنای واقعی استراحت یا تفریح کنند. برای آنها خرید کردن وظیفه و راهی برای برطرف کردن نیاز است و نه یک فعالیت تفریحی. اگر از یک مرد بپرسید که دوست دارد آخر هفته‌اش را چطور بگذراند، احتمالا پیشنهاد بازی کردن فوتبال، فیلم دیدن یا خوابیدن را مطرح می‌کند، درحالی که برای زنان پاساژگردی و خرید کردن، می‌تواند یکی از اولین گزینه‌ها باشد. زنان گمان می‌کنند در مسافرت، حتما باید زمان قابل‌توجهی را به خرید کردن اختصاص دهند درحالی که مردها دوست دارند به دیدن آثار باستانی یا رفتن به مکان‌های تفریحی بپردازند.

مردها کمتر از زنان خرج نمی‌کنند
درحالی که بسیاری از مردها همسرشان را به ولخرج بودن متهم می‌کنند، بررسی‌ها نشان می‌دهند که مردها کمتر از همسرشان پول خرج نمی‌کنند، بلکه تنها به شیوه‌ای متفاوت خرید می‌کنند. درحالی که شما در 6 ماه ممکن است 4 میلیون برای خریدن لباس خرج کنید، همسر شما در پایان این مدت، با خریدن یک سینمای خانگی، مقدار زیادی آچار و ابزار یا تعویض اتومبيلش ممکن است بیشتر از میزان پول خرج کند. روانشناسان می‌گویند تفاوت زنان و مردان در میزان خرج کردنشان نیست، بلکه در نوع آن است. از نظر آنها مردها در تمام مدتی که همسرشان به خریدن چیزهای کوچک مشغول است، برای خرید کالای گران‌قیمتی که به آن احتیاج دارند تحقیق و پس انداز می‌کنند و معمولا دوست دارند حسابی صبر و پس‌انداز کنند و بعد گزینه‌ای که در بازار موجود است را بخرند.

مردها به برچسب قیمت نگاه می‌کنند
بله! برای همسرتان مهم است که شما چقدر پول خرج می‌کنید. اگر چنین برخوردی را از او دیدید، عصبانی نشوید و به خساست متهمش نکنید، درحالی که شما قبل از دیدن برچسب، به زیبایی و تناسب آن لباس توجه می‌کنید، همسرتان قبل از دیدن خود لباس، به این فکر می‌کند که آیا قدرت خریدش را دارد یا نه، درحالی که شما ممکن است برای خریدن چیزی که دوستش دارید، از احتیاجات ضروری دیگرتان صرف‌نظر کنید، مردها معمولا برای خریدن یک کالای گران‌قیمت، مدتی پس‌انداز كرده و از چند ماه قبل مقدمات تهیه آن را فراهم می‌کنند. شاید همسرتان به این دلیل دیگر با شما خرید نمی‌آید که پیش از این با دیدن این رفتار، او را به خساست متهم و بساط قهر و دعوا را فراهم کرده‌اید.

مردها برای خریدهای کوچک وقت زیادی نمی‌گذارند
اگر به همسرتان بگویید «امروز برویم خرید! به یک گوشواره بدلی سیاه احتیاج دارم» قطعا شوکه می‌شود. از نظر یک مرد، وقت گذاشتن برای خرید، یعنی تهیه کالاهای ضروری. کمتر مردی حاضر می‌شود تنها برای دیدن مغازه‌ها و نشان کردن جنس‌ها برای آینده به مغازه برود. اگرچه شما تهیه یک جوراب را هم خرید به حساب می‌آورید، همسرتان ترجیح می‌دهد نیازهایش را روی هم جمع کند و بعد برای خرید کردن وقت بگذارد. شاید شما برای خرید یک دست لباس، چندین روز وقت صرف کنید اما همسرتان معمولا کل خرید‌هایش را روی هم جمع می‌کند و در یک یا 2 روز آنها را انجام می‌دهد.
مردها معمولا اولین چیزی که چشمشان را گرفته است را می‌خرند و به اینکه ممکن است انتخاب‌های بهتری هم وجود داشته باشد، فکر نمی‌کنند. مردها خرید گروهی را دوست ندارند و از اینکه نظرهای متفاوت آنها را گیج کند و به خریدن چیزی که دوستش ندارند مجبورشان کند، بیزارند.

مردها برای خرید کردن غرورشان را نمی‌شکنند
اگر از همسرتان بخواهید چند عدد گوجه بخرد و تاکید کنید که به میزان بیشتری نیاز ندارید، مطمئن باشید اتفاقی که انتظارش را دارید، نمی‌افتد. همسر شما این بار هم با 2 کیلو گوجه و چند پاکت میوه دیگر به خانه برمی‌گردد و به اینکه به آنها نیازی ندارید، توجهي نمی‌کند. اگر با او به مغازه‌ای که حسابی تخفیف می‌دهد هم بروید، هیچ تلاشی برای چانه‌زدن نمی‌کند و در ایده‌آل‌ترین شرایط به گفتن اینکه «تخفیفش را هم لحاظ کنید» اکتفا می‌کند. با دیدن این اتفاق‌ها عصبانی نشوید و بیهوده تنش ایجاد نکنید. مردها گمان می‌کنند کم خریدن به معنای بی‌پولی و چانه زدن به معنای شکستن غرور است. آنها گاهی به دليل رودربایستی با مغازه‌داری که بسیاری از لباس‌ها را برایشان از قفسه بیرون کشیده، لباسی که نه به آن علاقه و نه نیاز دارند را می‌خرند تا شرمنده صاحب مغازه نشوند. در مقابل شما هنگام میوه خریدن، قطعا نیاز خود را بررسی می‌کنید و هنگام لباس خریدن، تنها چیزی را می‌خرید که با دل و جان دوستش دارید و معمولا اهمیتی به احساسات مغازه‌دار هم نمی‌دهید.

مردهایی که به تنهایی خرید می‌روند
درحالی که شما برای خرید یک مانتو، گروهی از دوستانتان را جمع می‌کنید و از این اتفاق به عنوان یک برنامه تفریحی یاد می‌کنید، همسرتان معمولا دوست دارد به تنهایی یا تنها با حضور شما به خرید برود. اگرچه شما دوست دارید چند نظر را برای لباسی که امتحان کرده‌اید، بپرسید و مطمئن شوید که بهترین انتخاب را کرده‌اید، همسرتان معمولا اولین چیزی که چشمش را گرفته است را می‌خرد و به اینکه ممکن است انتخاب‌های بهتری هم وجود داشته باشد، فکر نمی‌کند. مردها خرید گروهی را دوست ندارند و از اینکه نظرهای متفاوت آنها را گیج کند و به خریدن چیزی که دوستش ندارند مجبورشان کند، بیزارند.

مردها به فصل حراج توجهی نمی‌کنند
اگر به خاطر حراج‌های پایان فصل، همسرتان را موظف کرده‌اید که هر روز با شما در پاساژ‌ها قدم بزند، احتمالا تنش‌های زیادی را در این چند روز به او وارد کرده‌اید. واقعیت این است که مردها به فصل حراج اهمیتی نمی‌دهند. آنها فقط زمانی خرید می‌روند که به چیزی احتیاج داشته باشند و این تفکر که شاید در یکی از پاساژ‌ها یک جنس غیرضروری ارزان پیدا کنند و بعد از چند روز گشتن همراه با سرگردانی آن را بخرند را نادرست و حتی آزاردهنده می‌دانند، پس اگر همسرتان در مقابل این خواسته شما، واکنش ناخوشایندی نشان داد، ناراحت نشوید. مردها از خرید بی‌هدف و غیرضروری بیزارند.

مردها از پاساژ رفتن بیزارند
درحالی که شما دوست دارید برای انتخاب یک لباس یا کالا، مغازه‌های بسیاری را ببینید و تک‌تک چیزهایی که از نظرتان ارزش خریدن را دارد امتحان کنید، همسرتان دوست دارد ساده‌ترین و کوتاه‌ترین راه را برای خرید کردن انتخاب کند. او ترجیح می‌دهد وسایل موردنیازش را آنلاین بخرد یا به مغازه‌ای که همیشه از آن خرید می‌کند، برود و با اینکه انتخابش محدود باشد هم مشکلی ندارد. آنها حاضر نیستند با این «احتمال» که ممکن است کالای موردنظرشان را پیدا کنند، یک روز تمام را به خریدن یک وسیله اختصاص دهند.
  پاسخ
(۲۱-۶-۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ عصر)مهدیار 9 نوشته است: کل خرید خونه مخارج دیگه با همسریه ولی اجاره خونه که 100تمنه واسه منه ولی من نمیتونم حتی 1000تومن پس انداز کنم خیلی دوست داشتم منم میتونستم یه پس انداز هرچند کوچیک داشته باشم شما چی مییگید؟
cryingcryingمنم همین مشکل شمارو دارم و اصلا نمیتونم پس انداز کنم و از این نقطه ضعف خودمم رنج میبرم تازه خرج خونه با خودم هستش اما نه تنها نمیتونم پس انداز کنم بلکه کم هم میارم و همش به سوپر محل بدهکار میشمDunnofDunnof
اپلود[img][url=http:[تصویر:  20131031154337_C9BC2251-2799-4CB2-883A-609D2C51C3E1.JPG]
  پاسخ
همیشه خرید کردن به صورت کلی ماهانه یا هفتگی ازیه تعاونی یا فروشگاهی که تخفیف خوبی داره خودش به نوعی پس انداز کردنه.
مثلا من مال اصفهانم ماهانه یا وقتی احساس نیازبکنم میرم سیتی سنتر وبیشترین خریدم ازکالاهای باتخفیف ویژه هستش که حتی از قیمت تعاونی سازمان برق(اشتراک پدرم) یا تعاونی فولاد مبارکه ارزونتر درمیاد بعدشم بیشتر عمده ای خرید میکنم و ریزتر استفادشون میکنم.
شوهرم وقتی روزانه جیبشو خالی میکنه پول خوردهاشو با خودش نمیبره مثلا پونصدی واینا من اوناروبرمیدارم وتوی جیب پالتو یا لباسی که کم استفادش میکنم میذارم چند وقت یکبارم دسته میکنم ومیذارم توی کیف عروسیم وقتی قابل توجه شد میریزم به حساب پس اندازم
مامانم قدیما عادت داشت بعضی وقتا پولایی که دستش میومد رو حالا بیشتر کم یا متوسط زیر فرش یا زیر رومیزی ترمه اپن یا روکش کابینت ها میذاشت و موقع خونه تکونی کلی پول جمع میشد یکبار خودم زیر فرش یه تراول پیدا کردم.
نگاه داغت آب میکند
تمام دلخستگی های دخترانه ام را
قدری خیره تر قدری موشکافانه تر که بنگری
رسوامیشود دست دلم
که دل داده به دل مهربانی هایت(1782)
  پاسخ
سلام خانوم گلا
همسری من اجازه نمیداد که من برم کار کنم cryingچه داخل خونه چه خارج خونه منظورم کار اقتصادیه!!Dash2
منم بهش گفتمConsoling من باید پول توی جیبم باشه که دستم جلوت دراز نباشه به همین دلیل ازش خواستم که ماهی 50 هزار تومن بهم بده اونم موافقت کرد.
خودش میریزه توی حسابم ،من هم این اجازه رو بهش داده ام که هر وقت پول کم آورد از حسابم برداره.
سعی کنید اعتماد شوهرتون رو به خودتون جلب کنید
کاش به زمانی برگردم که تنها غم زندگی ام شکستن نوک مدادم بود...Dreamyeyesf
  پاسخ
سلام خانوم گلای عزیزWavesmileWavesmileمنم از اون دسته خانوماییم که شوهرم خریدای عمده رو میکنه قسطای وام رو میده ومقداری پول بابت خریدای جزیی وروزمره وپول تو جیبی بچه ها به من میده حالا من باید یه طوری خرج کنم که اگر شده ماهی 20000تومنم که شده واسه خودم کنار بذارم به این صورت که پولای خرد مثل سکه های 500 تومنی رو خرج نمیکنم فکر میکنم نداشتم میندازم تو یه گلدون که توش گل مصنوعیهhihبعد پولایی مثل اسکناسای 100و200وگاهی هم 500تومنی رو میذارم توی قوطی تا آخر برج هر چه قدر شد تبدیل به اسکناس درشت میکنم .میذارم تو حساب پس اندازمhihhihدرسته کمه ولی فکر میکنم قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شودfakfakهله هوله هم زیاد نمیخرم سعی میکنم خودم تو خونه واسه بچه ها چیپس وبستنی وچیزای دیگه درست کنم (1782)
  پاسخ
سلام.شوهر منم شغل آزاد داره.(پولدار هم نیستیم.ولی شکر.روزگار میگذره.)دوست نداره بیرون از خونه کار کنم.منم اصلا دوست ندارم بگم "پول بده شوهرجون"واسه همین اجازه برداشت از پولای مغازه رو دارم( مطمئنه ولخرج نیستم.)منم اقتصادی خرج میکنم و پس انداز هم میکنم.اگه یه چیزی خارج از برنامه بخوام بخرم از پس اندازه.تازه یه وقتایی به شوهری هم میدم.و چون درآمدمون روزانست اکثرا روزانه یه مقدار پول میذارم تو یک کیف کناری.سر ماه یه چیزی میشه.واسه دخترم هم یه قلک گذاشتم.اگه روزی 2000 تومن هم توش بندازم پول مهدش جمع میشه.پارسال همین جوری شهریه مهد دادم.خیلی راحت بودم.دیگه خیالم راحت بود .Wavesmile
  پاسخ
روشهای پول جمع کردنتون خیلی خوبه Flowerysmile این ماه که برای دانشگاه خودمو پیش دبستانی نازنین کلی پول خرج شد فقط 30 تومن کنار گذاشته بودم که کتابامو خریدم تا اخر ماه خودمونو بکشونیم هنر کردیمlaf
از ماه بعد روشاتونو بکار میبندمFlowerysmile
اپلود[img][url=http:[تصویر:  20131031154337_C9BC2251-2799-4CB2-883A-609D2C51C3E1.JPG]
  پاسخ
سلام دوستان
من کلا از قبل ازدواجمم که شاغل بودم و درآمد خوبی داشتم، اصلا نمیتونستم پس انداز کنم
یعنی راستش هیچوقت نتونستم ارزش پولو بفهمم
الانم که ازدواج کردم به علت تغییر شهر زندگی و عدم علاقه همسرم به اشتغال من، شاغل نیستم و همسرم هم درآمد معمولی داره و واقعا صرفه جویی و پس انداز من مهمه
ولی نه بلدم و نه تا الان تونستم یاد بگیرم پس انداز کردنوcrying
چیکار کنم؟
  پاسخ
دوستان اول از همه بدونید هر زنی باید یک پس انداز کاملا مخفی داشته باشه درسته که صداقت درزندگی زناشویی خیلی مهمه ولی بدونید اگر یک پس انداز مخفی داشته باشید خیلی وقتها میتونید به طور غیر مستقیم به زندگی خودتان وام بدهید
این پس انداز هر چه قدر هم کم باشه باعث دلگرمی وارامش خاطر شما میشود

واما راههای جمع اوری این پول

1 هدیه هایی که به صورت نقدی میگیرید شرعا وعرفا مال خود ماست میتوانیم پس انداز کنیم وبرای خانمهایی که شوهرشان حساب کار را دارد میتوانند با پوشش هایی مثل ارایشگاه خرید لباس ویا تنقلات بهانه های برای تمام شدن پول بیاورند.
2 هرزنی برای خرید لباس لوازم ارایش وپول تو جیبی از شوهرش پولی میگیرد میتوان با کم کردن خریدها و صرفه جویی کمی پس انداز کرد

وبالاخره پولهایی که به هر طریقی پس انداز میشود در یک حساب سپرده با حداکثر سود بگذارید وروی حساب کارتی دریافت کنید ودرمواقع ضروری به خودتان وام بدهید این پول به خصوص برای خانمهایی که شوهران سخت گیری دارند ارامش خاطر زیادی به همراه میاورد

لازم به ذکر است که تا متوانید این پول راندید بگیرید مطمئن باشید پس از مدتی با سودی که به ان تعلق میگیرد ثروتی قابل ملاحظه خواهید داشت به شرطی که راز شما کاملا مخفی بماند.
  پاسخ
با سلام
من هرماه پول کرایه خونه رو میگیرم برای خرج یک ماه و چون بلد نیستم پولامو جمع کنم برای همین تو این وامهایی ک بین خانوما رایج شده شرکت کردم برا همینم مجبورم ک هر ماه پول قسطشو کنار بزارم ب نظرم روش خوبیه میتونید با دوستای مورد اطمینان یا خاله و دایی و عمه و عمو اینکارو انجام بدین فقط باید ی نفر بانی و واسطه بشه
بچه که بودم بستنی ام را گاز میزدند قیامت به پا میکردم چه بیهوده بزرگ شدم روحم را گاز میزنند و میخندمConsoling
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,104 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,359 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya