• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
من تو مجردیم خیلی ولخرج بودمDreamyeyesf
اما بعد ازدواج خیلی عوض شدم همه خرج و مخارجم رفته رو حساب و کتاب و همه چی رو مینویسمFlowerysmile
ترفند من تو س انداز خیلی جالبهhih
من سعی میکنم تو اکثر خریدایی که میکنم یه مبلغی رو براخودم بردارم یعنی ذرهذره پس انداز کنمgagحالا بگین چجوری؟؟؟؟؟؟Hanghead
من هر جنسی رو ه احتیاج دارمو اول قیمت میکنم بعد اونو نمیخرم چیکار میکنم؟میرم یه کم ارزونترشو میخرمangelic
شوهر جونم میدونه ترفندمو اما همین قدر که پس انداز میکنم خوشش میادFlowerysmile
برا همین اگه مثلایه مانتو بخرم 80 تومن میگه راستشو بگو 60 تومن بیشتر نگرفتیlaf
  پاسخ
(۶-۷-۱۳۹۲, ۰۹:۰۵ عصر)mamanbahar نوشته است: سلام دوستان
من کلا از قبل ازدواجمم که شاغل بودم و درآمد خوبی داشتم، اصلا نمیتونستم پس انداز کنم
یعنی راستش هیچوقت نتونستم ارزش پولو بفهمم
الانم که ازدواج کردم به علت تغییر شهر زندگی و عدم علاقه همسرم به اشتغال من، شاغل نیستم و همسرم هم درآمد معمولی داره و واقعا صرفه جویی و پس انداز من مهمه
ولی نه بلدم و نه تا الان تونستم یاد بگیرم پس انداز کردنوcrying
چیکار کنم؟

عزیزم این تاپیک برای افرادی مثله شماست . خودتون رو ملزم کنید تا به انجامه این توصیه ها عادت کنید . به همین راحتی Flowerysmile
  پاسخ
من شاغل هم هستم و دو تا حساب بانکی دارم
هر وقت حقوق میگیرم سریع نصفشو از این حساب به اون حساب می ریزم
بعد اینجوری همش حس میکنم پول کم دارم واسه همین خیلی خرج اضافه نمیکنم
و فقط چیزهایی میخرم که احتیاج دارم
با این روش تونستم یکم پول پس انداز کنم و توی بورس سهام بگیرم
قبلا هرچی حقوق می گرفتم صرف خرید وسایل خونه میشد و هیچی واسم نمی موند و همسری هم پولاشو فقط واسه خودش جمع میکرد و این یعنی ضرر و نداشتن استقلال مالی من.
خانمها بهتره همیشه یه چیزی واسه خودشون داشته باشن
والا به خدا
دو چیز را همیشه از یاد ببر؛
- به کسی خوبی کردی
- کسی به تو بدی کرد.
  پاسخ
(۷-۷-۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ صبح)حديث زندگي نوشته است: من هم يك همسايه دارم كه خواهرش همينجوري توي 2 سال حدود يك ونيم ميليون جمع كرده البته مخفي وبدون اين كه شوهرش بفهمه وداده دست مامانش ميگه اگه بخوام پودر بخرم پول دوتا پودر رو از شوهرم ميگيرم اما يك پودر ميخرم ودرست وبه جا ازش استفاده ميكنم اگر سيب زميني وميوه وچيزهاي ديگر بخوام پول 4 كيلو رو ازش ميگيرم اما 2 كيلو ميخرم وبقيه اش رو جمع ميكنم ميدم دست مامانم

عروس عمه ام هم همينطور خيلي پول براي خودش جمع كرده تا جايي كه به شوهرش قرض ميده وميگه از مامانم گرفتم تا دوباره شوهرش بهش پس بده البته با مامانه هماهنگ ميكنه با شوهرش ميره مانتو بگيره همون مانتويي رو كه دلش ميخواد انتخاب ميكنه مثلا 100 تومن اون موقع نميگيره بعدا" خودش تنها ميره ارزونترش رو پيدا ميكنه وبقيه پول رو براي خودش پس انداز ميكنه پسر عمه من هم باورش ميشه كه اين رو همون 100 تومن خريده چون با خودش بوده وقيمت رو ديده

دوستم هم سركار ميره ماهي 150 ميگيره اما از اول با صاحب كارش كه خانم هست صحبت كرد وگفت ميخوام به شوهرم بگم 120 ميگيرم تا يك مقدار پس انداز براي خودم داشته باشم اون خانم كه بنده خدا خانم خوبي هست وزجر كشيده هست ودرك ميكنه قبول كرد وبه قول معروف پايه بود حالا به شوهرش ميگه 120 ميگيرم تا بقيه اش رو پس انداز كنه واقعا هم براي خانم ها پس انداز واجبه ادم از اينده خودش خبر نداره

اولا خانوم ها خواهش می کنم این تاپیک رو به تاپیکه گفتگوی روزانه تبدیل نکنید چون مدیران مجبور می شن تاپیک رو ببندن .
درسته که پس انداز کردن واجبه ولی نه به این شیوه به نظره من اصلا کاره درستی نیست . اگر روشه درستی رو سراغ دارید که به پس اندازه کردنه اصولی ربط داره ارو اینجا بنویسید . توی این تاپیک تماما از روش های علمی و درسته پس انداز کردن گفته شده و نیازی به این کارها نیست که شما فرمودید . اگر خوب مطالب رو می خوندید یکی از مواردی که گفته شد جلبه اعتماده همسر بود . اگر بر فرضه مثال شوهره این خانوم بفهمه همسرش چه کار می کنه به نظرتون دیگه بهش اعتماد می کنه ؟؟؟‌دیگه پس انداز به این روش برای این خانوم برای همیشه تعطیل می شه . بعید می دونم که دیگه آقای شوهر خرجه خونه ارو به دسته خانوم بسپره . مردها دوست دارن زن اشون امینه خونه باشه . دوست دارن اعتماده کامل داشته باشن . این آقا به زن اش اعتماد داره که از زن اش نمی پرسه چی رو چه قیمتی میگیری . حالا اگه بفهمه خیلی برای این زن بد میشه .
خانوم ها به خدا همین روش های ساده ارو اگر انجام بدید کم کم یاد می گیرید چه جوری
در آمدهاتون هر چند کم باشه ارو مدیریت کنید و دیگه برای پس انداز به هر روشه نادرستی متوسل نمیشید .FlowerysmileFlowerysmileFlowerysmileFlowerysmile
  پاسخ
بچه ها سلام دیگه هیچکس به اینجا سر نمیزنه؟//؟؟؟؟؟؟/
من شروع کردم به پس انداز و الان فهمیدم که چقد چیزای بیمورد میخریدم تا حالا...FlowerysmileFlowerysmile
اپلود[img][url=http:[تصویر:  20131031154337_C9BC2251-2799-4CB2-883A-609D2C51C3E1.JPG]
  پاسخ
سلام
منم کارمندم کل حقوق دست شوهرمه اما همه خرج خونه با اونه راههای پس انداز ما

1.همیشه عمده خرید میکنیم واقعا تفاوت عمده ای قیمتاشون با خورده داره

2.چیازایی مثل خیار شور ترشی اینا خودم درست میکنم خییلیی ارزونتراز بازاره

3خرید لباسای هر فصلو تو حراج فصل میخرم مثلا مانتو تابستونه هام تو شروع پاییز ک اکثرا نصف قیمته میخرم زیاد به مد روز پوشیدن اهمیت نمیدم

4تو صندوق قرض الحسنه محله مادرشوهرم عضوم 2.5برابر پس اندار وام 20ماهه میده سعی میکنم هرماه 10/20ت بذارم تو صندوق نوبت وامم که شد پولشو میگیرم میرم 1تیکه طلا میخرم قسطشم شوهرم هرماه میده
5شیرینی و کیک تا جایی که فرصتبشه خونه میپزم حتی تخمه اینام خودم شور میکنم

بنظرم این روشا کاملاسالمه وهمیشه شوهرم بهم اعتماد داره وهمیشه هم با خودش میریم خریدgag
  پاسخ
چند توصیه برای پس انداز در 30 روز چگونه به اوضاع مالی خودتان کمک کنید

از خرید موادی که ضرورت چندانی ندارند ، بپرهیزید . بعضی مواقع ما وسایل یا احتیاجاتی را برآورده می کنیم که به آنها نیازی نداریم و فقط آنها را خریداری می کنیم که شاید یک روز به کار آیند .

در فروشگاه مواد غذایی ، چشمان خود را به خوراکی های وهم برانگیز ببندید و اجازه ندهید که شما را برای خریدن شان تشویق کنند .

هنگامی که پول به دست تان می رسد ، در یک لحظه به فکر خرید می افتید ؟
این فکر را از خود دور کنید و تنها مقداری از پول را برای این کار اختصاص دهید نه تمام مبلغ پول .

هر ماه مبلغی از مقدار پول را هر چقدر هم کم به خرید یک شی با ارزش اختصاص دهید : مانند خرید یک سکه کم عیار ، و ...

اگر در بورس سهام دارید ، برای جلوگیری از ولخرجی های زیاد می توانید هر ماه یک سهم به سهامتان اضافه کنید .

با دوستان تان دوره برگزار می کنید ؟
اگر با دوستانتان دوره دارید و هر ماه یکدیگر را ملاقات می کنید به جای اینکه به منزل یکدیگر بروید یا اینکه به رستوران بهتر است به محیط های سالمی مانند پارک بروید هم از هوای آزاد استفاده می کنید و نیز روحیه شما عوض می شود .
این کار دارای چندین فایده می باشد : شما می توانید در هزینه ها صرف جویی کنید ، از محیط تکراری منزل نیز خارج شوید .

توصیه می کنیم در آخر هر فصل خرید کنید :
زیرا در اخر هر فصل تمام فروشگاه ها اجناس خود را به حراج می گذارند و شما میتوانید همان جنس و کالا را با قیمت نازل تری خریداری کنید .
این کار شما چندین فایده دارد : برای مثال خرید پوشاک :
زمانی که در آخر فصل خرید کنید ، در تمام طول سال و برای هر ماه از سال بهترین و شیک ترین پوشش را دارید در عین اینکه پول تان را پس انداز کرده اید . اجناس گران نیز نخریده اید .

در بعضی موارد پس انداز و آینده نگری اصلا درست نیست :
یکی از این موارد بیمه نامه ماشین است . شما نباید در این مورد خساست به خرج دهید باید ماشین خود را از هر لحاظ بیمه کنید .
یا بیمه ای که برای خودتان در نظر دارید را هر ماه پرداخت کنید زیرا در هنگام بیماری این بیمه نامه ها کمک وافری به شما می کنند.

غذایی که شبها مصرف میکنید را مختصر کنید :
غذایی شبها را به جای اینکه از بیرون تهیه کنید و یااینکه به پخت و پز مشغول شوید با یک غذای ساده بگذرانید .
غذای شب باعث چاقی شما می شود و چاقی نیز ام الامراض است و بیماری های دیگر را برمی انگیزد .

در مصرف آب ، برق نیز صرفه جویی کنید تا مبلغ فیش های پرداختی شما کاهش یابد :
از لامپ های کم مصرف کنید ، زمانی که از خانه بیرون می روید چراغ ها را خاموش کنید . اگر پنجره را باز می کنید دستگاه های تهویه ای مانند کولر را خاموش کنید .

برای مهمانی ها چند مدل غذا طبخ می کنید ؟
اگر همکارانتان یا دوستان تان را به منزل دعوت کرده اید به جای اینکه چندین مدل غذا درست کنید ، یا از بیرون غذا سفارش دهید ، بهتر است خودتان غذا را بپزید و اینکه تنها یک مدل غذا آماده کنید .

نوشیدنی های گران و مضر را تحریم کنید :
اگر هر روز عادت به نوشیدن ، نوشیدنی هایی مانند کوکا ، نوشابه و ... دارید را حذف کنید . علاوه بر اینکه این نوشیدنی ها برای شما مضر هستند و باعث می شوند که به بیماری های دیابت ، چاقی مبتلا شوید و سلامتی شما را به خطر می اندازند ، همین طور باعث می شوند که شما هر روز مقداری از پول خود را برای خرید این مواد خوراکی خرج کنید .

اگر ماهانه مقدار زیادی پول به فرزندان تان می دهید ، این مقدار را کاهش دهید :
اجازه ندهید که فرزندتان به بهانه های مختلف از شما پول توجیبی بگیرد ، مبلغی را برای ماهیانه او مشخص کنید و در اول هر ماه آن مبلغ را به او پرداخت کنید نه اینکه هر زمانی که خواست از شما تقاضای پول کند و شما هم بعد از کمی ناراحتی و گله مندی مبلغ را به وی واگذار کنید .

در ماه چقدر حقوق می گیرید ؟
مقدار حقوق ماهیانه خود را محاسبه کنید . اجازه ندهید خرج های شما برابر حقوق ماهیانه تان باشد . اگر این طور است خرج های بی موردی را ادامه ندهید .

برای هر روز تان مبلغی را کنار بگذارید :
برای هر روزتان مبلغی را کنار بگذارید ، هزینه تاکسی ، مترو و .... ، در پایان روز هر مبلغی که برایتان باقی مانده است را در یک قلک یا صندوقی قرار دهید و تا چند ماه شمارش این سکه ها و اسکناس های کوچک را نداشته باشید تا کمی بر آنها افزوده شود.

آیا زیاد با تلفن صحبت میکنید ؟
اگر از آن دسته از افراد هستید که با تلفن زیاد صحبت می کنند سعی کنید ، کمتر با دوستانتان صحبت کنید و بیشتر ملاقات حضوری داشته باشید یا از طریق اینترنت و ابزارهایی مانند یاهو مسنجر و ... با آنها در ارتباط باشید تا هزینه مکالمات روزمره شما بخصوص هزینه تلفن های خارج از کشور و راه دور پائین بیاید .

مبالغی که خرج می کنید را یادداشت کنید :
اگر شما هر روز مبلغی که خرج می کنید را یادداشت کنید باعث می شود آگاهی بیشتری داشته باشید و بدانید که در چند روز آینده پولتان تمام می شود پس کمی با درایت بیشتری ، پولتان را خرج میکنید .

در آخر ماه ، مبلغی را که پس انداز کرده اید به یک حساب سپرده انتقال دهید تا پولی در دسترس شما نباشد که به فکر خرج کردنش باشید و هم اینکه مبلغی به عنوان سود به حساب شما در اخر هر ماه اضافه می شود و بدین ترتیب پول شما رشد بیشتری می کند
  پاسخ
سلام
درست پس انداز خوبه اما نه به هر قیمتی !!!!Dunnof
به نظر من خانمای که نظر به مخفی کردن پس انداز و گفتن مبلغ 2برابر خرید به همسرانشون و.... دارن با کمال احترام کاملا کار اشتباهی میکنن چون وقتی ادم خودش صداقت نداشته باشه نباید از طرف مقابلش هم انتظار صداقت داشته باشه !!!
ضمنا به نظر من این کار نه از لحاظ اخلاقی و نه از لحاظ شرعی درسته
دوستان یادمون نره که پس انداز برای اسایش زندگی و برکت پول خیلی مهمه که قطعا وابسته به چطور جمع شدنش هم هست

خود من : مجردیم با وجود شاغل بودن به دلیل ولخرجی اصلا پس انداز نداشتم
اما الان که متاهلم و شاغل هم نیستم ضمنا خریدای خونه اکثرن با همسرم اما یه قراری باهاش گذاشتم
اونم یه قلک مشترک که اسماً مال من ولی خیلی وقتا (اول برجا) خودشم کلی پول توش میندازه - یا هر وقت لباساشا برای شستن جدا میکنم تا سقف ده هزارتومن (سقف خودم تعیین کردم) بهش گفتم هر چی تو جیبش مال منه
تازه همسر من یه عادت خوب داره !!! هر روز صبح بسته به موجودی جیبش برام روی میز پول میگذاره بعد میره سرکار حتی اگه بدونه اصلا خرید ندارم
اینا + هدیه های نقدیم + عیدیام و... میشه و نتیجه یه پس انداز درست و حسابی که گاهی اوقات برای خرج های پیش بینی نشده مثل تعمیر ماشین یا خرید هدیه قافلگیرانه خیلی بکار میاد

ببخشید پر حرفی کردم Flowerysmile
تو را به جاي همه ي کساني که نمي شناخته ام ... دوست مي دارم
تو را به جاي همه ي روزگاراني که نمي زيسته ام ... دوست مي دارم
تو را به خاطر دوست داشتن ... دوست مي دارم
تو را به جاي تمام کساني که دوست نمي دارم ... دوست مي دارم ...
  پاسخ
دوستان سلام Wavesmileمنم براي اينكه پس انداز داشته باشم اولا زماني كه بخوام برم خريد قبلش ليست خريدم رو مينويسم و طبق ليست خريد ميكنم و به هوسهاي آني بخصوص براي خوراكي ها توجه نميكنم ميام خونه و اگر احساس كردم نياز دارم براي خريد بعدي تو ليست ميذارم اينجوري خيلي از چيزاي اضافي كه نيازي نيست كم ميشه چون خودم كارمندم و حقوق دارم با 10 نفر از دوستان و فاميلا يه صندوق خانوادگي تشكيل داديم ماهانه هر نفر 100000تومن روي هم ميذاريم و قرعه كشي ميكنيم اينطوري ديگه نيازي به وام گرفتن از بانك و دادن سود و هزينه هاي ديگه نيست در ضمن 10 ماه بعد ديگه وام نداري تموم ميشه و بعد دوباره با دوستام مشورت ميكنيم Grouphugو مبلغ سهام رو براي صندوق بعدي تعيين ميكنيم براي من كه خيلي ولخرجم خيلي خوبه چون اينجوري خودمو موظف ميكنم از خرجاي اضافي بزنم و سر ماه بدم به مدير صندوق امتحان كنيد عاليهFlowerysmile
  پاسخ
سلام به همه دوستان و با تشكر از راهنماييهاتون
من هر ماه همه حقوقم رو پس انداز ميكنم و اگه همسرم در سال يه وقت نياز داشته باشه بهش به عنوان قرض ميدم به نظر من خانومايي كه كار ميكنن پولشون براي خودشونه و بايد براي آينده پس انداز كنن و نبايد همسراشون عادت كنن كه يك نفر ديگه براي خرج و مخارج زندگي هست چون ديگه عادي ميشه و بعد از مدتي ميفهمي كه هيچ پس اندازي نداريfak
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,846 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,084 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,427 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,357 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya