• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
سلام
من مجردم و سرکار میرم تا حقوقم رو میگیرم سریع نصفشو تو یه حساب بانکی دیگه م میریزم و کارتشو ته کشو دراور میذارم تا اصلا نرم سراغش. اینجوری فقط با مقدار پولی که برام مونده میتونم برنامه ریزی ماهو داشته باشم.
اما امان از خرجهایی که یه دفعه پیش میاد تمام پس اندازتو یه جا خرج میکنی.crying
تو، اگر بگویی دوستت دارم
حتما باور میکنم.
چون
تو از سیاره دیگری آمده ای...
  پاسخ
سلام دوستان .من 4 ماهه که رفتم خونه ی بخت . اصلا نمیتونم پس انداز کنم . Dunnof
یه چیزی رو میبینم میگم اون باید مال من باشه,همسرم ماهی بهم 150 میده . خودمم نمیدونم چه جوری خرج میکنم. همه چی رو هم همسرم میخره ,یه راه حلی بگید ممنون میشمHug
  پاسخ
من شدیدااااااااااااااااااااااااااااااااا ولخرجمcryingcryingcryingcrying
تا زمانی که پدر و مادرم زنده بودند اصلا نمیدونستم چه خبره هرچی میخواستم و داشنم ارزش پول را نمیدونستم دریغ از 100 تومن پس اندازcryingcryingcryingcryingcryingcrying
حالا هم همینم حقوق بازنشستگی پدر را دارمcrying
داداشم پول بهم میده هرچی بخوام اما من اصلا نمیتونم بگم پول بهم بده
شوهری هم که هرچی در میاره مثلا اگر 200 تومن باشه 150 میده به من 50 خودش
اما من چی؟؟؟؟؟؟//نمیفهمم پول را چکار کردم البته بگم خرج خونه با خودمه
بخدا 100 تومن هم پس انداز ندارم چکار کنم یه راهی بهم بگید بتونم پول جمع کنم خیلی بدهcryingcrying
  پاسخ
سلام خانم گلا
من شاغلم در امدم بد نیست شغل شوشو آزاده روزیش دست خداست ولی تو سال اول زندگیم من وشوشو نتونستیم یه قرون پس انداز کنیم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که اول ماه با حقوق شوشو فریزر پر کنیم منم قسطارو بدم هفته ای 70 بزاریم تو یه دفتر 20 به عنوان پس انداز تو قلک بندازیم 50 تومان به عنوان خرج زندگی برای کل هفته هرچی خرج کردیم بنویسیم این طورشد که من و شوشو خرج زندگی کنترل کردیم راستتش اولش کم میاوردیم ولی خداروشکر الان راه افتادیم لازم به ذکر ما اصلا از بیرون غذا نمیگیریم میوه گوشتمون به اندازه استفاده ماه میگیرم که نه چیزی اضافه بیاد نه کم. .
  پاسخ
سلام
خانومایی که کل حقوقشون رو 2دستی تقدیم آقاشون می کنن باید بگم کار صد در صد اشتباهیه و تبعات زیادی داره
من شاغلم و اصلا شوهرم به حقوقم هیچ چشم داشتی نداره
و منم برای خرج های ضروریم از حقوقم استفاده می کنم و باقی خرج ها از همسری پول می گیرم
  پاسخ
(۱۳-۱۱-۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ صبح)mina75 نوشته است: چرا کسی جواب نمیده؟Dunnofcryingcryingcryingcrying

دوسته خوبم اگه به صفحات اول مراجعه می کردید می دید که کل این تاپیک روش های پول جمع کردن رو داره یاد می ده . FlowerysmileFlowerysmile
  پاسخ
معمولا هر ماه شوهرم یه مقدار پول به کارتم انتقال میده یه مقدارم نقدی بهم میده که همیشه توی کیفم پول باشه برای مواقع اضطراری. به پول توی کارت اصلا دست نمی زنم و هر چند وقت یه بار میرم یه مقدارشو از عابر بانک میگیرم و توی یه صندوقچه می ذارم. این برای اینه که اگه یه موقعی تصمیم گرفتم خریدی بکنم
در درجه اول با احتساب موجودی کیفم و در درجه بعدی عابر بانکم خرج بکنم و پول توی صندوقچه هم دست نخورده باقی بمونه. اگه احتیاج به چیزی دارم مدام خودم رو متقاعد می کنم که باید صبر کنم تا موقعی که اول خرجای ضروری و قسطای وام رو شوهری انجام بده و خرید ماهانه خونه هم انجام بشه و بعد بریم سراغ خریدای خانم خونه. همیشه همون قدر که نیازه برای خونه به همسری لیست خرید میدم که اسراف نشه. از تنوع طلبی و یه سری خرجایی که توی خونه بابا داشتم و انصافی غیر ضرور هم نبودن ولی الان خرجای ضروری تر از اونا رو دایم صرف نظر میکنم. اوایلش سخت بود ولی خیلی سریع عادت کردم. یه سری چیزا رو به صورت عمده میگیرم که صرف اقتصادی داشته باشه. مثل انواع شوینده ها. توی تولید خیلی از خوراکی ها هم به خودکفایی!!!!!! رسیدم و خیلی از بیرون خرید نمی کنم. یه پیشنهاد برای دوستایی که سریع پولاشون رو خرج می کنن و نمی تونن پس انداز د اشته باش.: پولاتون رو بدید مامان خانم تون براتون نگهداری کنه و هر وقت هوس خرید چیزی کردی اونو روی کاغذ بنویسید تا آخر هفته. بعد بین همه اون چیزایی که نوشتید اهم و مهم بکنید و غیر ضروری ها هم یه ضربدر قرمز بخورن و بعدش برید از مامان خانم یه مقداری پول بگیرید.
  پاسخ
من شاغلم و تو حساب کتابا با همسرم من و تویی نداریم (البته از این موضوع کاملا راضیم برخلاف بعضی از دوستان که شدیدا مخالف این موضوع هستن. به شرطی که همسر آدم منصف باشه این موضوع باعث صمیمیت و همدلی بیشتری میتونه بشه) خلاصه که تو این بیش از چهارسال زندگیمون فقط تونستیم قسطای خونه و ماشین رو جور کنیم ( که هنوزم ادامه داره) و از پارسال تا حالا که هر دو ارشد میخونیم که دیگه هزینه های سرسام آوردانشگاه که به لطف خدا تا حالا به خیر گذشته. ولی اونچیزی که برای خودم جالبه اینه که از امسال نوروز (بعد از سیزده) تصمیم گرفتم با وجود تمام این خرجا یه پس انداز کوچک هم داشته باشیم ولی چون واقعا کفگیر ته دیگه تنها راه چاره ای که به نظرم رسید این بود که هر اسکناس تا نخورده ای که به دستم رسید رو میذارم تو یه جعبه. بدون اینکه حساب اون مبلغ رو داشته باشم. اینطوری روش حساب نمیکنم و روال زندگیم هم تغییری نکرده.
خانم گلهایی که درآمد پایینی دارن یااینکه اصلا نمیتونن پس انداز داشته باشن من فکر میکنم با این خرجها و گرونی وحشتناک یه قلک روزانه یا هفتگی که مثلا یه پول خاص رو فقط به خودش اختصاص بده (مثلا هزار تومنی یا پنج تومنی یا پول تا نخورده و ...) واقعا به چشممون نمیاد ولی بعد از مدتی خودش یه پس انداز باارزش میتونه باشه.

توصیه میکنم چند وقت یک بار کمد لباسهای خودتون و اعضای خانوادتون رو مرتب کنید تا از یادآوری لباسها و روسریها و صندلها و کیفها و .... که دارید از خریدهای غیر ضروری جلوگیری کنید.
چند وقت یک بار به ظروفتون نگاه خریدارانه ای بندازید کاربردهاشونو مرور کنید و حتی به کاربردهای جدیدی که میتونن داشته باشن و اینطوری از خیلی از خریدهای غیر ضروری جلوگیری کنید.
دوستانه بهتون توصیه میکنم چیزهایی رو که بدون برنامه قبلی و یک دفعه ای برای خریدش اقدام میکنید بعد از پسندش چند روزی به خودتون برای خریدنش فرصت بدید تا از ضرورت خریدش مطمئن بشید و

در آخر بهتون توصیه میکنم خیلی وقتا ماها میتونیم مثل یه قسط کوچیک ماهیانه مبلغی رو به نیازمندا کمک کنیم. حتی اگه شده ماهی ده هزار تومن!!! که مطمئنا برای ماهایی که اینجاییم که یا شاغلیم و یا ماهیانه فقط کلی هزینه اینترنتمون میشه این اصلا پولی نمیتونه باشه.
پوشاک و وسایل آشپزخونه و حتی خوراکیهایی که بعد از خریدش پشیمون میشیم و قابل تعویض نیستن و رو دستمون میمونن یا به هر دلیلی دلمونو میزنن درحالیکه کاملا نو و قابل استفاده هستن رو گوشه کمدهامون نگه نداریم برای روز مبادا!!!! تو این اوضاع اقتصادی خیلیا هستن که مثلا اون کارتن پاستایی که ما خریدیم و از پختش راضی نبودیم و بقیش همون طور گوشه انباریمون میمونه تا اسباب کشی بعدیمون متوجه بشیم که خراب شده وبریزیمش دور میتونه از گرسنگی نجاتشون بده! یا اون لباسی که به دل ما نمیشینه و از خریدش به هر دلیلی پشیمون شدیم و کاملا نو میفته گوشه کمد لباسامون میتونه آبروی خیلیا رو حفظ کنه. و یا حتی اون لباس شیکی که یک بار تو مجلس پوشیدیمش و چون دیده شده دیگه حاضر نیستیم جای دیگه بپوشیمش!!!

ببخشید که سرتونو درد آوردم
  پاسخ
1 (49)1 (49)
  پاسخ
سلام بچه ها جونم منم خیلی ولخرجم دیگه از دست خودم خسته شدمSwear
دیروز رفتم خیابون 300000 تومن از پس اندازم خرج کردم، ولی از امشب تصمیم گرفتم دیگه پس انداز کنم1 (49)
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,096 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,358 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya