• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
سلام من مجردم زمانی که دانشگاه میرفتم بابام روزانه پول میداد بهم روزی شش هفت تومن میداد واسه کرایه ونهار که البته همیشه یه چیزی از خونه میبردم و پول نهار پس انداز میشد دوستامم کم کم یاد گرفتن laf gag البته همیشه سی چهل هزار تو کیفم بودم که قسمت جداگانه ای از کیفم میذاشتم وقتی مقداریش خرج میشد دوباره به همون مقدار میرسوندمش مثلا نمیذاشتم موجودی کیف پولم کمتر ازچهل هزار بشه gag الانم به بابام گفتم روزی هزار یا دو هزار میذاره تو کمدم دیگه خودش هر روز اینکارو انجام میده قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود hih روزی دو هزارتومن چیزی نیست به چشم نمیاد ولی درسال میشه 720 هزار تومن gagببخشید بیشتر از این نتونستم خلاصه کنم angelicVeiledsmile2
خدایا آن ده که به تو نزدیکم کند 83
  پاسخ
راهی هست که مثلا اگه دو میلیون دارم در عرض ی سال بتونم باهاش ی ماشین ده تومنی بخرم؟
  پاسخ
پس انداز مخفی خیلی خوبه در واقع برای روز مباداست
اصلا باید این پول رو ندید بگیرید و همسرتون هم خبر نداشته باشه
من خودم کارمندم اما یه کم پس انداز مخفی دارم.گاهی پیش میاد میخواید جایی خرج کنید اما همسرتون ندونه
اینا خیانت به همسر نیست.چون پول زن متعلق به خودشه حتی همسرش اجازه نداره ازش سوال کنه.این قانون شرعه
در مورد پس انداز.میتونید یه قلک بگیرید که توش پول پس انداز کنید و اصلا بهش دست نزنید
من یه بار این کارو کردم و کمترین پولی که انداختم توش 5 تومنی بوده.بعد 9 ماه بازش کردم 850 توش بود
همسرم کلی ذوق کرد چون پول رو برای نی نی اینده پس انداز کرده بودیم
  پاسخ
سلام میدونید ما ماشین نداریم خونه هم نداریم به نظرتون طلا هامو بفروشم ماشین بخریم یا جمع کنم تا موقع خونه خریدن اخه الان کمه به خونه نمیرسه
  پاسخ
دوستان من جدیدن به پیشنهاد یکی از دوستان خودم بیمه عمر کردم به نظرم شرایط خوبی برای پس انداز داره
اولا انچنان هزینه بالایی نداره (البته سقف بندی)
از ماهی یک قسط حدود 50 تومن- 6ماه یه قسط - تا یکسال یجا تنوع پرداخت داره
باز پرداخت یکجا یا مادام العمر داره که به انتخاب خودتون بستگی داره
ضمن اینکه اگه خدای نکرده کسی دچار اسیب بشه بهش غرامت هم می دن
مخصوصا اونای که مثل من زیاد نمی تونن پولاشون را نگهدارن فوق العاده استlaf
البته این شرایط شرکت بیمه ای که من انتخاب کردم
در کل فکر می کنم پس انداز بلند مدت خوبی باشه
تو را به جاي همه ي کساني که نمي شناخته ام ... دوست مي دارم
تو را به جاي همه ي روزگاراني که نمي زيسته ام ... دوست مي دارم
تو را به خاطر دوست داشتن ... دوست مي دارم
تو را به جاي تمام کساني که دوست نمي دارم ... دوست مي دارم ...
  پاسخ
عزیزانی که میگن مخفی کردن پول از شوهر بده و گناه داره و ال و بل............
دلیلش اینه که شوهر خودشون باهاشون نداره. هواشونو داره.
بنده پول دوا درمون و ارایشگاه و پول شارژ اینترنتم رو خونواده خودم میدن. لباس هم بزور تو حراجی سالی یه دونه بخرم. اون هم تو فامیلی که همه سالی 5-6 دست لباس میخرن.!!!!!!میمونه غذا که تو این خونه خودم بخورم
که اینم اگه فقط قرار بود من تنهایی بخورم باید از بابام میگرفتم.
همش میگه ندارم ندارم.
البته واسه من نداره.
زنگ زدم حکم شرعیشو پرسیدم گفتن میتونی از جیبش مخفیانه برداری و اشکالی نداره.
در ضمن خونه دارم. و شاغل هم نیستم.
اگه 50 تومن عیدی هم گرفتم نمیتونم واسه خودم بردارم چون دعوام میکنه و میگه به فکر زندگیت نیستی.cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying

خوب حالا قضاوت کنین
  پاسخ
یک جا هست تو ارومیه فروشگاه کوروش وسیله هاش ارزونتر از همه جاست.اینم روش خوبیهDunnof
Flowerysmile
  پاسخ
سلام اگه ادم از لوازم دست دوم دیگران استفاده کنه پولشو پس انداز کنه به نظرتون عزت نفس ادم خدشه دار میشه مثلا خواهرم بخواد مبلاشو یا پرده شو بده بیرون من بردارم؟
  پاسخ
(۱۱-۹-۱۳۹۳, ۰۲:۱۲ صبح)golnaz1393 نوشته است: سلام اگه ادم از لوازم دست دوم دیگران استفاده کنه پولشو پس انداز کنه به نظرتون عزت نفس ادم خدشه دار میشه مثلا خواهرم بخواد مبلاشو یا پرده شو بده بیرون من بردارم؟

نه عزیزم این چه حرفیه .من که واقعا از همچین چیزایی استقبال میکنم . همسرم اوایل خوشش نمیومد اما من راضیش کردم. باید طرز تفکرمونو عوض کنیم .
منلباس و دوست ندارم اماکیف و کفش میگیرم .
لوازمه خونه هم اگه کسی لازم نداشته باشه میگیرم .
من خواهر ندارم از دختر عمو و داییو خاله هم میگیرم و چیزی رو نخوام به اونا میدم .
مثلا با دوستام شال و روسری و یا کیف و کفشمونو عوض میکنیم چون این جوری تنوع هم میشه .
من تازه کفشامو تعمیر هم میبرم خیلی از دوستام مسخره ام میکردن اما تا وقعی که میشه ازش استفاده میکنم .

این قضیه حتی تو اروپا جا افتاده است .
استادمون میگفتن تو یکی از کشورهایه اروپایی که اونجا تحصیل کردن(الان اسمه کشور خاطرم نیست ) تو ماه یه روزه خاصی و رو دولت مشخص کرده که هر کس لوازمی داره که استفاده نمیکنه رو میزاره جلو در و بقیه هم میرن و اگه لازم داشته باشن برمیدارن . میگفت زمانش که تو روز تموم میشه خوده دولت میاد وبقیه وسایل ها رو میبره و میده به آدم هایه نیازمند .
  پاسخ
روش هایی آسان برای افزایش پول و پس انداز!
از بردن کارت های بانکی همراه خودتون خودداری کنید. اگه به اندازه ی کافی پول نقد همراه خودتون بردارین و خونه رو برای خرید ترک کنین، به طور طبیعی جلوی خریدهای ناگهانی‌تون که اغلب باعث از بین رفتن سرمایه‌تون میشه، گرفته میشه. ما اغلب به وسیله یه تیکه پلاستیک که همون کارت های اعتباری هستن، ولخرجی و افراط می کنیم.

هنگام خرید تخفیف بخواین. شرکت های اقتصادی ممکنه بیشتر به دادن تخفیف بهتون تمایل داشته باشن اما تا وقتی خودتون درخواست نکنین، تخفیف واقعی نمیگیرین. منطقی باشین. با حالتی که نشون میده کاملا حق شماست درخواست تخفیف کنین. اگه جواب مثبت نگرفتین بخواین که با مسئول اون بخش صحبت کنین و درخواست خودتون رو به او بگین. اکثر اوقات شما بی خیال میشین و بدون تخفیف میرین.

صبور باشین. برای ۳۰ روز با خودتون قرار بذارین که حداقل تو یه روز کامل هیچ خرید بزرگی نداشته باشین. دفعه ی بعد وقتی چیزی رو که دوس دارین می بینین از فروشگاه بخواین که براتون اون جنس رو تا روز بعد نگه داره. اگه تا ۲۴ ساعت آینده هنوز اون جیز رو میخواستین، بنابراین اون چیز مال شماست…حالا چه اون جنس، چیز بزرگی باشه چه کوچیک باشه مثلا کفش یا ابزار باشه و یا آبنبات باشه، این قانون می تونه پول شما رو ذخیره کنه.

از دوستاتون بخواین که شما رو تشویق کنن. در بسیاری از فرهنگ ها، صرفه جویی تو هزینه ها و پس انداز پول یه کار گروهیه. با مصمم بودن تو هدف هاتون، حالا اون هدف ها میتونه صرفه جویی تو مخارج جشن عروسی باشه، کم کردن هزینه های خونه و یا کمک مالی به دوی ماراتن باشه، میتونین پول بیشتری پس انداز کنین و اگه حمایت دوستان و خانواده رو تو این زمینه داشته باشین، با سرعت بیشتری پس انداز می کنین. اهداف مالی خودتون رو با کسانی که دوسشون دارین در میون بذارین.

قیمت ها رو چک کنین. خریدهای ناگهانی یکی از بزرگترین اشتباهاتیه که مردم هنگام خرید آنلاین مرتکب می شن چونکه هیچ تضمینی داده نمی شه که بهترین معامله رو انجام دادین. به جاش، اول سایت های مقایسه قیمت رو چک کنین برای اینکه متوجه بشین کدوم فروشنده معامله بهتری با شما انجام میده و سعی کنین کوپن هایی رو پیدا کنین که بتونین قبل از خرید از اونها تو سایت استفاده کنین.
خدایا حافظ پسرم باش
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,085 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,358 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya