• 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه
من از يكي از خانمهاي فاميل يه قلك جديد ياد گرفتمDunnof
به اين صورت كه ايشون قسمت پاييني يكي از پيراهن هاشون رو كه توي كمد آويزونه و خيلي نمي پوشن رو سنجاق مي زنند بعد هر وقت كه پول از خريد چيزي زياد مياد حتي اگه هزار يا دو هزار تومن باشه از قسمت يقه لباس مي اندازن توي لباس. اينجوري هيچ كس متوجه پس انداز كردن پول نميشه. يه دفعه برام تعريف كرد به همين روش مقدار قابل توجهي پول پس انداز كرد و يه وسيله براي خونشون خريد. گفتم شايد بدرد ما مامان ها كه از زمان قلك داشتنمون گذشته بخورهhih
  پاسخ
سلام به نظرتون اگه ادم برای خودش یا بچه لباسهایی که برا سال اینده نیاز داره با قیمت منسب بخره بذاره کنار به جای اینکه پولشو پس انداز کنه خوبه یا پولشو بزاره کنار بهتره
  پاسخ
سلام من ک خودم استاد ولخرجی ام....اما تجربه مشترک خاله خواهرم میگم.....ابجی من تازه ازدواج کرده بود خاله ام اما دانشجو بود دوتایی ترشی میریختند و دم مغازه های سوپری بزرگ می فروختند....ابجیم بعدش شد اؤایشگر والان پولی که خیلی وقتها بابت طلاهاش میده از همین راهه.....آرایشگاه ک میگم یکی از اتاق های خونه را که دم حیاطه آرایشگاه کرده...خیلی هم کارش تمیزه...
دخترعموهام هم خیاطی راه انداختند ، کمک خرج شوهراشونن...من نظر جدید دارم اینکه اگر هنری ناشناخته دارید حتما ازش استفاده کنید ...یک چیزی یادتون نره....مثلا توچرم سازی بگردید وچیزهای خلاقانه وزیبا درست کنید اینجوری مشتری پول خوبی بابت اون میده...
[تصویر:  20160823172356_.jpg]
  پاسخ
سلام منم تجربه هایی که دارم میگم بهتون
من خودم یه قلک سفالی خریدم ،از اینا که ادم دلش نمیاد بشکنتشون.وقتایی که مثلا تو کیفم یه پنج تومنی دارم و یه دوتومنی اون پنج تومنی رو میندازم تو قلک چون میدونم اگ تو کیفم باشه خرج الکی میشه .به خودمم قول دادم تا زمانی که جا نداشت پول بندازم توش بشکنمش.
یه کار دیگه هم که کردم یه بطری نوشابه رو با پلاستیک ضخیم پوشوندم.به عنوان مثال یه هدفی دارین یه سه ماه دیگه برید یه سفر .حالا این بطریه میشه مکانی برا جمع کردن اون هدف کوتاه مدت و میشه پول روز مباداتون .توی اون من روزی پنج تومن یا دوتومن از همسری به یه بهانه ای میگیرم و میندازم توش.
و کار دیگه ای هم که میکنم،وقتایی که قراره با یکی برم بازار یا مسیرم از توی بازار رد میشه فقط به اندازه پول کرایه تاکسی و یه خوراکی پول با خودم میبرم بیرون.اینجوری به هوای نداشتن پول چیزای الکی نمیخرم.اگه هم پولی تو کیفم باشه و تو بازار از یه چیزی خوشم بیاد نمیخرمش و میام خونه فکر میکنم ببینم واقعا به اون وسیله نیاز دارم .اگ واقعا نیاز داشتم فرداش میرم میخرم
یعنی میخوام بگم برا خرید یه چیزی حتما یه روز به خودم مهلت میدم
میدونی چرا شیرازیا حافظ رو بیشتر از سعدی دوست دارن؟
چون سعدی میگه : برو کار کن مگو چیست کار ،
ولی حافظ میگه :بر لب جوی نشین و گذر عمر ببین
laf
  پاسخ
سلام من شوهرم کارگر ساختمونه وکارش همیشگی نیست مخصوصا زمستونا من باهاش توافق کردم خودش کرایه خونه وآب وبرق وگاز بده منم خرج خونهوماهیانه350000 بهم میده من با 300000 یک ماه رومیگذرونم اما اون 50 باقی موندش رو باهاش خرت وپرت الکی میخرم دست خودم نیست اما قبل از اینکه شوهرم ماهیانه بهم بده ما ماهی 600خرج میکردیم جز زمستونا که اونم مجبور میشدیم خخخخخخ اما الا ن واسه پیشمون از عید تا حالا1میلیون وخورده ای پس انداز داشتیم بعد نیست از هیچی بهتره
اگرتنهاترین تنها شوم باز خداهست او جانشین همه ی نداشتن هایم است
  پاسخ
ویرایشی شد
  پاسخ
(۶-۴-۱۳۹۴, ۰۵:۱۱ صبح)Shab.sob نوشته است: سلام من شوهرم کارگر ساختمونه وکارش همیشگی نیست مخصوصا زمستونا من باهاش توافق کردم خودش کرایه خونه وآب وبرق وگاز بده منم خرج خونهوماهیانه350000 بهم میده من با 300000 یک ماه رومیگذرونم اما اون 50 باقی موندش رو باهاش خرت وپرت الکی میخرم دست خودم نیست اما قبل از اینکه شوهرم ماهیانه بهم بده ما ماهی 600خرج میکردیم جز زمستونا که اونم مجبور میشدیم خخخخخخ اما الا ن واسه پیشمون از عید تا حالا1میلیون وخورده ای پس انداز داشتیم بعد نیست از هیچی بهتره

عزیز خرید خرده ریز الکی تو خون ما خانوماست 84 حا84لا افت و خیز داره اما توی هیچ کدوممون سوخت نمی شه
من از خردادپارسال تا حالا یه تدبیری اندیشیدم هر وقت هر پولی میاد دستم سریع میدم سکه - ربع سکه - نیم سکه می خرم اینجوری خرج کردنش اسون نیست البته شاید سرجمع با افت سکه یه ضرر کوچلوم کردم اما به ارزش این روزا 7000000تومنی پس انداز شده که میدونم غیر این روش بود هیچیشا الان نداشتم 8484
به نظرم حالا که 50تومن تقریبا ثابت پسندازت همون اول ماه بدید پارسیان بخرید !!! دوتا حسن داره دیگه دلشوره خرج شدنش را ندارید و دیگه اینکه تحریک میشید بگردید راه پس انداز تو اون 300تومن پیداکنید مثلا بعد خرید پولای خیلی خرده تونا بریزید تو قلک اینجوری 20الی 30تومنم که براتون بمونه باز خودش یه پارسیان دیگه میشه 10 تازه اگه اخر ماهم لازمتون شد خوب تو دستتونه ولی تا میتونید به برداشتنش فکر نکنید
من حدود 800تومنم اینجوری جمع کردم البته کلی بهش دستبرد زدم 50
ببخشید پر حرفی شد ایشا الله مفید باشه
تو را به جاي همه ي کساني که نمي شناخته ام ... دوست مي دارم
تو را به جاي همه ي روزگاراني که نمي زيسته ام ... دوست مي دارم
تو را به خاطر دوست داشتن ... دوست مي دارم
تو را به جاي تمام کساني که دوست نمي دارم ... دوست مي دارم ...
  پاسخ
من شاغلم و همسرم فعلا خودشو بیکار کرده میگه دیگه حوصله کار کردن ندارم و با ماهیانه ای که از پس انداز بانک میگیره فعلا سر میکنه
همیشه هم رو مخه منه و میخواد که من حقوقم رو به اون بدهم و همیشه واسه پول مشکل داریم
منم مقاومت میکنم چون قبلا بهش خیلی کمک میکردم و تمام و کمال در اختیارش می گذاشتم و هیچ پس اندازی نداشتم و اون هر چی که میخرید به نام خودش میکرد و میگفت یه چوب کبریت هم بنامت نمی کنم و این شد که من تقریبا این سه سال اخیر هر چندوقت یکبار مقداری از حقوقم رو که باقی بمونه رو در بورس سهام های بلند مدت گزاشتم و بهشون دست نمیزنم
و تقریبا دو میلیونی هم در بانک گزاشتم تا برای روز مبادا داشته باشم
بنظرم با این مشکلات جامعه و اخلاقی حتما باید خانمها پس اندازی برای خودش داشته باشند
من بعد از 14 سال زندگی و کار کردن چیزی حدود 5-6 میلیون دارم
و این یعنی بی انصافی.....
دو چیز را همیشه از یاد ببر؛
- به کسی خوبی کردی
- کسی به تو بدی کرد.
  پاسخ
منم شدیدا موافق پس انداز مخفیانه و خانومانه هستم. من درآمدم خیلی کمه و به صورت قراردادی تو یه جایی مشغول بودم که ماهی 150 بهم میدادن. 50 تومنش رو خرج می کردم 100 تومنش رو میریختم به حسابم. همسرم هم کاری نداشت که خرج کردم یا نه؟
این پس انداز تو دوران بارداری خیلی به دردم خورد. چون هر ماه یه سری ازمایش و سونوگرافی و... باید می رفتم که اگه این پس اندازو نداشتم نمیتونستم.
آخه درامد همسرم حدود 700 تومن هس، که 300 تاش میره واسه اجاره خونه، 240 تومن هم قسط وام میده(دوران مجردیش گرفته، نمدونم چکار کرده)بقیه پولش هم خرج خونه ، مهمونی های بدون دعوت یا کادو عروسی چیزی..
حدود 1/5 ساله که ازدواج کردیم اصلا هیچی پس انداز نداره ...انقد نگران آینده ام به خصوص بعد تولد دخترم... خدا خودش کمک کنه
[تصویر:  080cdf8450.png]
  پاسخ
ویرایشی شد
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  تجربه های خونه داری خودمون Galaxy 337 153,115 ۷-۹-۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: golnaz1393
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy
  روشهای نابود کردن سوسک ریز مامان نانی 23 27,360 ۱۳-۱۱-۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: banu_darya