امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براق کردن چوب مبلمان
#1
همیشه بعد از مدتی استفاده از مبلمان لکه های سمجی روی آنها پدید می آید که آنها را کدر می کند و از زیبایی می اندازد و پاک کردن این لکه‌ها تقریبا کار مشکلی است و همیشه جز یکی از دغده های افراد با سلیقه است زیرا در بیشتر مواقع نه تنها به درستی از روی چوب پاک نمی‌شوند بلکه ردپای خود را تا مدت‌ها بر آن باقی می‌گذارند.

اگر مبلمان شما نیز دارای این لکه ها است و شما نیز درگیر این لکه‌ها شده‌اید و مبلمان کدرتان اذیتتان می‌کند حتما دستور تهیه یک پولیش هر چند ساده و طبیعی به کارتان خواهد آمد .برای تهیه این پولیش لازم است نصف قاشق چایخوری روغن زیتون یا موم مایع یا روغن جوجوبا را با یک‌چهارم فنجان سرکه و نصف قاشف چایخوری آب لیموترش مخلوط کرده و آن را با استفاده از یک پارچه کتانی روی سطح چوب خوب بمالید .

این ترکیب که تا 2 هفته قابل نگهداری می باشد و خاصیت پاک‌کنندگی لکه‌های چربی یا لکه‌های به جامانده از مایعات و مواد غذایی را دارد بهترین گزینه برای پاک کردن و تمیز کردن مبلمان شماست .
اللهم صل علی محمد وآل محمد
پاسخ }
#2
مبلمان خونه ي من صددرصد چوبه من هم اين مشكل را پيدا ميكردم من براي اينكه مبل خونه هميشه براق باشه و لكه به خودشه نگيره با قلم مو روغن جلا به وسايل چوبي ميزنم هر چي كه چوب باشه گاهي براي فلزي هم ميزنم هم براق و خوشرنگ ميكنه مثل اينكه تازه خريدي هم از ضربه هاي ظريف نگهداري ميگنه چون يك لايه روش مياد و محافظ خوبيه هم اينكه لكه به خودش نمي گيره و عمر چوب را زياد ميكنه ولي بايد با دقت اين كار و بكني من هر سه سال اين كار و ميكنم عاليه. يعني روغن جلا جزو مواد ضروري توي خونه ي منه هر كس هم مي بينه خوشش مياد امتحان كن از يه وسيله ي كوچك شروع كن .
پاسخ }
#3
میشه گردو رو به جاهایی که بر اثر ضربه رنگش رفته زد مثل اولش میشه حتما امتحان کنید
پاسخ }
#4
خانما پارافین مایع هم خوب چیزیه
به امتحانش میارزهFlowerysmile
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
ما هم با پارافین مایع تمیز می کنیم خیلی براق و خوب میشهHanghead
وقتي من پست ميزارم و شما لايک نميکنين...
ديگه حالي به آدم ميمونه؟
نه والا!!
احوالي به آدم ميمونه؟
نه بالله!
laf
پاسخ }
#6
من هم پارافین زدم
ﺩﻟﺘﻨﮕـﯽ، ﭘﯿﭽﯿــﺪﻩ ﻧﯿﺴــﺖ .
ﯾﮏ ﺩﻝ ...
ﯾﮏ ﺁﺳﻤﺎﻥ ...
ﯾــﮏ ﺑﻐــﺾ ...
ﻭﺁﺭﺯﻭﻫــﺎﯼ ﺗـَـﺮﮎ ﺧـﻮﺭده...
ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺳــﺎﺩﮔـﯽ ...
پاسخ }