امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براي به دنيا آوردن فرزندتان چقدر آمادگي داريد؟(آزمون حاملگی)
#1
وقتي زن و مردي با هم ازدواج مي‌کنند و چند سالي از زندگي‌شان مي‌گذرد
اطرافيان مدام گوشزد مي‌کنند که موقع بچه‌دار شدن است و تا دير نشده و سنتان بالا نرفته، دست به کار شويد...

گاهي برخي زوج‌ها به دلايلي سريع فرزنددار مي‌شوند و برخي ديگر چون شرايط را مناسب نمي‌بينند مدام آن را پشت گوش مي‌اندازند. اگر مدتي است که ازدواج کرده‌ايد و مي‌خواهيد بدانيد زمان بچه‌دارشدن شما فرارسيده يا نه يا اينکه فرزندي داريد و مي‌خواهيد بدانيد زمان بارداري دوم هست يا خير، با ما همراه شويد و به سوال‌هاي زير پاسخ دهيد. نتيجه آزمون مشخص مي‌کند که آمادگي فرزند اول يا دوم را داريد يا هنوز لازم است کمي‌ تحمل کنيد.پرسشنامه


1. اضافه وزن داريد و قصد رژيم گرفتن نداريد.

الف. خير ب. بله
ج. فكر مي‌كنم در طول بارداري اضافه‌وزن به رشد بهتر جنينم کمک مي‌کند.

2. به اندازه كافي از منابع يا مکمل امگا3 مصرف مي‌كنيد؟

الف. بله ب. خير

3. به دكتر دندان‌پزشك مراجعه كرده‌ايد و از سلامت دهان و دندانتان اطمينان داريد؟

الف. بله ب. خير

4. اسيدفوليك مي‌خوريد؟

الف. بله ب. خير

5. تمام واكسن‌هاي تجويزي را سر موعد زده‌ايد؟


الف. بله ب. خير ج. به ياد ندارم

6. آيا تاريخ دقيق عادت‌ماهانه خود را مي‌دانيد؟

الف. بله ب. خير

7. آيا همسرتان را بعد از چند سالي كه با هم زندگي مشترك داشته‌ايد، به همان اندازه روز اول دوست داريد؟


الف. بله ب. خير

8. ثبات شغلي داريد؟

الف. بله ب. خير

9. براي زدن واكسن آنفلوانزا اقدام كرده‌ايد؟


الف. بله ب. خير

10. سيگار را ترك كرده‌ايد؟

الف. بله ب. خير ج. نه كاملا

اگر مي‌خواهيد براي اولين‌بار باردار شويد همين‌جا صبر کنيد و نتيجه آزمون را بخوانيد.
اما اگر فرزندي داريد و مي‌خواهيد بدانيد آماده ورود دومي ‌هستيد يا نه، ادامه دهيد.[b]
11. وقتي خاطرات روز زايمانتان را مرور مي‌كنيد مي‌گوييد تجربه اعجاب‌انگيزي بود.
[/b]

الف. بله ب. خير

12. موقعي كه براي خريد مي‌رويد دوست داريد لباس‌هاي بچگانه بخريد.

الف. بله ب. خير

13. وقتي در حال راه‌رفتن در خيابان هستيد مرتب خانم‌هاي باردار يا بچه‌دار را مي‌بينيد.

الف. بله ب. خير

14. وقتي يكي از پاپوش‌ها يا زيرپوش‌هاي نوزادي فرزندتان را مي‌بينيد، بي‌اختيار اشك در چشمانتان حلقه مي‌زند.

الف. بله ب. خير

15. هرازچندگاهي دستي روي شكمتان مي‌‌كشيد.

الف. بله ب. خير

16. با وجودي كه فرزندتان غذاخوردن به تنهايي را آموخته، هرازچندگاهي دوست داريد به او غذا بخورانيد.

الف. بله ب. خير

17. گاهي آلبوم نوزادي‌هاي كودكتان را ورق مي‌زنيد و با خود مي‌گوييد چقدر كوچك بوده و حالا چه قدي كشيده است.


الف. بله ب. خير

18. وقتي يكي از اطرافيان مي‌گويد موقع فرزند دوم است، حرفي نمي‌زنيد و از درون دودل هستيد.

الف. بله ب. خير


پاسخنامه1. اگر پاسخ شماره 2 يا 3 را انتخاب كرده‌ايد يعني هنوز آماده باردارشدن نيستيد. كم‌وزني و پروزني هر دو دشمنان باروري‌اند، حتي در طول بارداري نيز حفظ وزن متعادل اهميت بالايي دارد. بهتر است زماني اقدام به بارداري كنيد كه وزنتان در حد متعادل باشد. در طول بارداري هم مراقب ميزان اضافه‌وزن‌تان باشيد تا بعد از زايمان راحت‌تر به وزن قبل از بارداري بازگرديد.


2. اگر پاسخ شما به اين سوال بله است، يعني آماده بچه‌دار شدن هستيد. ذخاير امگا3 نه تنها در طول بارداري به رشد بهتر مغز جنين كمك مي‌كند بلكه براي مادر نيز مفيدند و از زايمان زودرس و افسردگي بعد از زايمان پيشگيري مي‌كند! سعي كنيد در هفته 2 بار ماهي بخوريد. ماهي‌هاي ريز را انتخاب كنيد، زيرا ممكن است ماهي‌هاي درشت‌تر آلوده به جيوه باشند. حتي اگر اهل مصرف ماهي نيستيد مكمل امگا3 را به روشي ديگر دريافت كنيد.


3. اگر پاسخ شما به اين سوال بله است تبريك مي‌گويم. دهان ما منبع بسياري ميكروب‌هاست كه مي‌توانند به آساني وارد جريان خون و باعث عفونت‌هاي شديد ‌شوند. بروز اين نوع عفونت‌ها در دوران بارداري، بسيار خطرناك و انجام برخي درمان‌ها و مراقبت‌هاي دهان و دنداني در اين دوران سخت است. پس توصيه مي‌كنيم قبل از باردارشدن حتما به دندان‌پزشكتان مراجعه کنيد.

4. اگر جوابتان بله است، مي‌توانيد براي بچه‌دارشدن اقدام كنيد اما اگر جوابتان خير است چند ماهي دست نگه داريد! كمبود اسيدفوليك يا همان ويتامين B9 مي‌تواند احتمال توقف رشد يا نقص‌هاي مادرزادي شديد را به همراه داشته باشد.


5. اگر گزينه‌هاي 2 و 3 را انتخاب كرده‌ايد، بهتر است قبل از بارداري با پزشكتان مشورت كنيد. ابتلا به برخي بيماري‌ها در دوران بارداري خطرناك است. واكسن‌ها مي‌توانند از بروز اين بيماري‌ها پيشگيري كنند اما تزريق آنها در دوران بارداري مجاز نيست. فراموش نكنيد نه تنها مادر بلكه پدر و تمام اطرافيان نزديك كودك بايد واكسينه شده باشند.


6. اگر جواب شما خير است توصيه مي‌كنيم براي چند ماه تاريخ اولين روز خونريزي ماهانه خود را يادداشت كنيد.


7 . اگر جواب شما بله است يعني آماده بچه‌دارشدن هستيد اما اگر هر روز با همسرتان سر مسايل كوچك جدل داريد و احساس مي‌كنيد او همسر ايده‌آل شما نيست يا تعهد چنداني به زندگي مشترك ندارد تا زماني كه به جايگاه ثابتي دست يابيد براي بچه‌دارشدن اقدام نكنيد!


8. اگر پاسختان به اين سوال خير است. براي بچه‌دارشدن عجله نكنيد. منظور ما از ثبات شغلي داشتن شغل ايده‌آل نيست اگر منتظر اين مساله باشيد شايد براي بچه‌دار شدن دير شود. منظور ما داشتن شغلي است كه از آن درآمد ماهانه ثابتي دريافت كنيد و مطمئن باشيد از پس هزينه‌هاي زندگي برمي‌آييد. كساني كه ثبات شغلي ندارند، دچار استرس بالايي هستند و اين استرس هم بر قدرت باروري اثر منفي مي‌گذارد و هم بر بارداري و جنين. اگر شغل شما خوب اما استرس‌زاست، بهتر است قبل از بچه‌دار شدن دنبال شغل مناسب‌تري باشيد.


9. با فرارسيدن فصول سرد سال بهتر است اين كار را بكنيد زيرا با باردارشدن تزريق آن غيرممكن مي‌شود. فراموش نكنيد آنفلوانزا از جمله دلايل مهم سقط جنين در زنان در فصل زمستان است.


10. اگر پاسخ شما گزينه 2 يا 3 است بهتر است براي ترك كامل سيگار قبل از بچه‌دارشدن اقدام كنيد. سيگار نه تنها به باروري شما لطمه مي‌زند بلكه مي‌تواند سلامت جنين را هم تهديد كند. قبل از باردار‌شدن اين مساله را حل كنيد و براي هميشه سيگار را کنار بگذاريد. مطمئن باشيد اگر كاملا آن را ترك نكنيد در طول بارداري قادر به ترك آن نخواهيد بود. اگر همسرتان هم سيگاري است از او بخواهيد سيگارش را كنار بگذارد يا در حضور شما سيگار نكشد.


11. تا 18 اگر تمام جواب‌هاي شما از اينجا به بعد خير بوده، يعني شما يا فرزندي نداريد، يا فرزند اولتان ناخواسته بوده و علاقه‌اي به داشتن فرزند دوم نداريد.اگر بين 1 تا 3 جواب مثبت داريد، يعني هنوز موقع آن فرا نرسيده تا براي بارداري دوم اقدام كنيد. ذهن شما هنوز درگير روند زايمان و درد و سختي‌هاي پس از آن است. به خودتان اجازه استراحت دهيد. بدنتان بايد فرم سابق خود را بازيابد. شايد هم به قدري فرزندتان شيطنت مي‌كند كه نمي‌توانيد درك كنيد مادرهايي كه 2 فرزند دارند چطور زندگي مي‌كنند.

اگر بين 4 تا 7 جواب مثبت داريد يعني شما با زايمان و مشكلات بعد از آن به خوبي كنار آمده‌ايد. در وضعيت بدني خوبي قرار داريد، از بودن با فرزندتان لذت مي‌بريد و آماده‌ايد براي بار دوم باردار شويد.برگرفته از سایت وینا بیبی
[عکس: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
پاسخ }