• 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای امتحان آیلتس از کجا شروع کنم؟
#1
اگر دارید خودتان را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده می‌کنید یعنی دارید به جمعیت 5 میلیون نفری می‌پیوندید که در 140 کشور در سرتا‌سر جهان قصد شرکت در این آزمون را دارند. اولین و شاید مهم‌ترین گام برای شروع فرایند شرکت در آزمون آیلتس این است که بدانید 3 نوع اصلی آزمون آیلتس وجود دارد که بسته به نیاز خود می‌توانید در آن شرکت کنید.
امتحان آیلتس جنرال
اگر قصد کار یا زندگی کردن در یک کشور انگلیسی زبان را دارید این امتحان، مناسب‌ترین امتحان برای شما است. کسب نمره بالا می‌تواند در پر کردن فرم‌های شغلی به شما کمک کند. همچنین اگر قصد تحصیل در کالج را دارید هم می‌توانید از نتیجه این آزمون استفاده کنید.

امتحان آیلتس آکادمیک
اگر به قصد تحصیل در مقطع لیسانس یا بالاتر می‌خواهید به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید، بسیاری از دانشگاه‌ها در سرتا سر جهان نمره آیلتس آکادمیک شما را به عنوان تاییدیه سطح زبان انگلیسی شما می‌شناسند.

این سبک آزمون، به عنوان جدید‌ترین نوع آزمون‌های IELTS شناخته می‌شود و برای کسانی طراحی شده است که برای مهاجرت نیاز به توانایی‌های خاصی دارند و به طور اختصاصی روی مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ تمرکز می‌کند. بعد از انتخاب نوع آزمون بر اساس هدفتان باید فدم های اساسی در این راه بردارید تا به نمره‌ای که نیاز دارید برسید.


چگونه در خانه آیلتس بخوانیم؟
قدم اول: سطح زبان انگلیسی خود را دقیق بسنجید.
اگر سطح زبان انگلیسی خود را در اولین گام به صورت دقیق و صحیح بدانید آنگاه خواهید توانست برنامه‌ریزی مناسبی برای آماده سازی آزمون انجام دهید و از پکیج‌های خودآموز مناسب سطح خود بهره ببرید. بعد از تعیین سطح دقیق خود به سراغ پاشنه آشیل‌تان بروید. نقطه ضعف‌تان در مهارت‌های اصلی که در آزمون آیلتس مورد سنجش قرار خواهند گرفت را بخوبی بشناسید و زمان بیشتری را برای تقویت این نقاط ضعف اختصاص دهید. اگر با مقوله صحبت کردن یا Speaking به زبان انگلیسی خیلی راحت نیستید و برای این‌کار اعتماد بنفس کافی ندارید در میان دوستانتان کسی را پیدا کنید که بتوانید با او انگلیسی صحبت کنید و ترستان از حرف زدن بریزد. اگر معمولا در مهارت رایتینگ نمره پایین‌تری کسب می‌کنید هرروز بنویسید و از دیگران بخواهید تا آن را برایتان بخوانند و تصحیح کنند.


بهترین کتاب های خودآموز آیلتس؟
قدم دوم: برای رسیدن به نمره هدفتان از پک‌های خودآموز مناسب سطح خود استفاده کنید.
بعد از اینکه پاشنه آشیل‌تان را شناختید برای تقویت آن می‌توانید از کتاب ‌هایی که انحصارا به تقویت این مهارت می‌پردازند استفاده کنید. به عنوان مثال اگر لازم است مهارت‌ شنیداری خود را تقویت کنید می‌توانید پادکست گوش کنید یا از کتاب هایی همانند Inside listening and speaking استفاده کنید  یا به TED TALKS گوش دهید. در هنگام برنامه‌ریزی برای تقویت مهارت‌هایتان به تاریخ امتحان و مدت زمانی که تا امتحان فرصت دارید دقیق فکر کنید و پس از اولویت‌بندی اهمیت مهارت‌ها، برای تقویت آن اقدام کنید. بر اساس یک قانون کلی اگر سطح زبان شما اینترمدیت است شما حدودا 3 ماه زمان نیاز دارید تا با فرمت آزمون احساس راحتی کنید. زبان‌آموزان سطوح پایین برای آشنایی با فرمت آزمون حداقل به 6 ماه زمان احتیاج خواهند داشت.

قدم سوم: اخبار گوش کنید، روزنامه بخوانید و خود را در معرض جدیدترین اخبار قرار دهید.
اخبار روز دنیا و مسایلی که در شبکه‌های اجتماعی و روزنامه ها مورد بحث قرار می‌گیرند می‌توانند در آزمون اسپیکینگ و رایتینگ موضوع سوال باشند و هرچه شما بیشتر در مورد آنها اطلاعات داشته باشید بهتر می‌توانید به این سوالات پاسخ دهید.

قدم چهارم: واقع بین باشید.
اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اید و سطح زبان شما المنتری است نباید از خودتان انتظار داشته باشید تا در بازه زمانی 6 ماه به نمره 8 در آزمون ielts دست یابید. واقع‌بینانه برنامه‌ریزی کنید تا نا‌امید نشوید. برای اینکار از مشاوره افراد حرفه ای در زمینه آزمون آیلتس بهره بگیرید.

قدم پنج: سرعت عمل داشته باشید.
امتحان کتبی آیلتس که شامل سنجش مهارت‌های listening , reading and writing  است حدود 2 ساعت و چهل و پنج دقیقه طول می‌کشد در آزمون آیلتس زمان اصلی‌ترین دشمن شماست. در آزمون‌های مشابه آزمون آیلتس شرکت کنید. تست‌های قبلی آزمون آیلتس را تهیه کنید. خودتان را در شرایط امتحانی قرار دهید و آنقدر تمرین کنید تا سرعت پاسخ گویی به سوالات بیشتر و بیشتر شود. با مداد به تست‌ها پاسخ دهید تا سرعت پاسخ دهی‌تان‌ را با مداد افزایش دهید.

قدم ششم: آزمون آیلتس باید زندگی شما باشد.
آمادگی برای آزمون آیلتس را به بخش فان و لذت بخش زندگی خود تبدیل کنید. تمام فعالیت‌هایی را که در طول روز انجام می‌دهید با نمره هدف خود همگام کنید. اگر سریال می‌بینید به قصد یادگیری لغات و اصطلاحات جدید باشد اگر به اخبار BBCیا CNN گوش میدهید هدفتان تقویت مهارت شنیداری‌تان باشد. اگر روزنامه می‌خوانید به قصد تقویت مهارت Reading  باشد. به عبارت ساده‌تر، آیلتس خواب و خوراک و تمام زندگی‌تان شود.

قدم هفتم: خودتان را برای روز آزمون آماده کنید.
مکان آزمون‌تان را پیدا کنید. دفترچه مربوط به قوانین و مقررات آزمون آیلتس را به دقت مطالعه کنید.کارت شناسایی‌تان را فراموش نکنید.اگر قصد شرکت در آزمون بین المللی آیتس در کشوری بجز کشور محل سکونتتان را دارید، حتما پاسپورت خود را برای انجام تمام مراحل آزمون همراه داشته باشید. شب قبل از آزمون حتما 7 تا 9 ساعت بخوابید و برای جلوگیری از استرس نیم ساعت قبل از شروع آزمون در مکان مورد نظر حضور داشته باشید. صبحانه خوب و مقوی بخورید. به هیچ عنوان در طول امتحان گرسنه نباشید. به یاد داشته باشید که در روز امتحان نمی‌توانید هیچ ماده غذایی همراه داشته باشید. موبایلتان را خاموش کنید و آن‌را در جای امنی قرار دهید.
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تفاوت های آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال iraneurope01 0 127 ۲۱-۱۱-۱۴۰۰, ۰۹:۴۸ صبح
آخرین ارسال: iraneurope01
  معیارهای ارزیابی و نمره دهی رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس iraneurope01 0 102 ۱۵-۱۰-۱۴۰۰, ۰۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: iraneurope01
  نکات ضروری در آزمون شفاهی آیلتس - ایران اروپا iraneurope01 0 103 ۲۵-۷-۱۴۰۰, ۰۵:۴۹ عصر
آخرین ارسال: iraneurope01