تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 3.18 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای مردانی که از همسران خود خسته اند!
#1
وقتی شما مهمترین آدم زندگی او هستید و بیشتر از هر کسی با او وقت میگذارید، پس مسئولیت بیشتری برای تزریق شادی به زندگیاش دارید.
حتما شما هم بسیاری از مردهایی را که درست چند ماه بعد از ازدواج خسته و ناامید میشوند و مدام از تصمیمشان ابراز پشیمانی میکنند را دیدهاید.

شاید با دیدن چنین مردهایی حتی نسبت به تصمیم ازدواج خودتان هم تردید کنید یا از اینکه همسر آینده شما هم به هیولایی که آنها از آن صحبت میکنند تبدیل شود

دچار ترس و اضطراب شوید اما بهتر است به جای اینکه نقش مردهای ضعیف را بازی کنید و با ترسهای بیهوده زندگیتان را به بازی بگیرید، با دنیای زنانه بیشتر آشنا شوید.

اگر شما دنیای زنان را خوب بشناسید، دیگر نه او شما را آزار خواهد داد و نه شما به هیولای زندگی همسرتان تبدیل خواهید شد.

● دایره المعارف باشید

اگر میخواهید ازدواج موفقی داشته باشید، باید تحقیقاتتان را از سالها قبل آغاز کنید. زن زندگی شما تنها همسرتان نیست. مادر، خواهران، خالهها و عمهها هم میتوانند منابع خوبی برای تکمیل شناخت شما باشند و با ریزبینی رفتار آنها را مورد بررسی قرار دهید.

ببینید چه چیزهایی اکثر آنها را آزار میدهد و چه رفتارهایی خوشحالشان میکند. خجالت نکشید! اگر ابهام یا سوالی دارید از آنها بپرسید و اطلاعاتتان را تکمیل کنید. شاید باور نکنید اما زمانی که ازدواج میکنید، این اطلاعات میتوانند زندگیتان را نجات دهند.

شایدآدمها در برخی ریزه کاریهای رفتاری و شخصیتی با هم تفاوت داشته باشند اما واقعیت این است که ویژگیهای شبیه به هم بسیاری دارند و اگر یکی را بشناسید موفقیت بیشتری در شناختن دیگری خواهید داشت.

● گوش کنید و توجه کنید

شاید ندانید که چطور میتوانید یک زن را عاشق خود کنید و همیشه او را عاشق نگه دارید اما این اتفاق یک کلید دارد؛ «توجه» تازمانی که همسرتان توجه شما نسبت به خودش را میبیند عاشق شما میماند و در این زندگی احساس امنیت میکند.

یکی از مهمترین و البته آسانترین راههای نشان دادن این توجه گوش کردن است. قبلا هم گفتیم که زنان دوست دارند شنیده شوند اما راههای دیگری هم وجود دارد.

از نظر خیلی از زنها، توجه به ریزه کاریهای زندگی و مشکلات مالی یکی از نشانههای توجه و البته قدرت مردانه است.

اگر دوست دارید این ۲ حس را در او هم بیدار کنید، باید مراقب اتفاقاتی که در زندگیتان میافتد باشید و با پیش بینی کردن اغلب آنها به همسرتان این اطمینان را بدهید که تحت حمایت و البته توجه شما قرار دارد.

● در چشم او نگاه کنید

یکی از مهمترین کارهایی که زنان را آرام میکند این است که همسرشان موقعیت و شرایطشان را درک کند. وقتی میخواهید در مورد او قضاوت کنید، اول تلاش کنید که دنیا را از چشم یک زن ببینید.

برای انجام این کار باید به مرحله اول برگردید و ازشناختی که پیش از این در مورد زنان به دست آوردهاید استفاده کنید.

اگر شما با بعضی اتفاقات ناخوشایندی که زنان به لحاظ جسمی و اجتماعی با آن روبه رو هستند و مشکلاتی که به همین دلایل پشت سر میگذارند آشنا باشید، بهتر میتوانید به همسرتان کمک کنید و در شرایط سخت در تصمیم گیریها کمکش کنید.

● زندگیاش را خاکستری نکنید

زنها به شادیهایشان اهمیت زیادی میدهند. اگر ازدواج آنها را از تمام لحظات لذت بخش و شادی آورشان دور کند، خیلی زود دلسرد خواهند شد و میلشان را به آن زندگی از دست خواهند داد.

اشکالی ندارد که گاهی با هم بازی کنید، تفریحات یا ورزشهای مشترکی را انجام دهید یا شرایطی را فراهم کنید که از ته دل بخندید.

وقتی شما مهمترین آدم زندگی او هستید و بیشتر از هر کسی با او وقت میگذارید، پس مسئولیت بیشتری برای تزریق شادی به زندگیاش دارید.

اگر زندگی مشترک را به یک کار اداری با وظایف مشخص و زمان و مکان مشخص تبدیل کنید خیلی زود او را از دست میدهید. پس تلاش کنید که طراوت زندگیتان را حفظ کنید.

● تهدید نکنید

قدم بعدی حرف زدن است. شما یا باید در مورد مشکلاتتان مشاجره و دعوا کنید یا اینکه با گفتوگو کردن آنها را حل کنید. اگر برای شناخت هم وقت بگذارید میتوانید به راه دوم نزدیکتر شوید.

هیچ وقت او را با سکوتتان تهدید نکنید و اگر نظر مخالفی در مورد موضوعی دارید، با استدلال و گفتوگو همسرتان را قانع کنید. اگر او ناراحتی شما را متوجه شده و دلیل آن را میپرسد، با تلخی نگویید

«هیچی!» بلکه سعی کنید با حرفهایتان خودتان را بیشتر به او بشناسانید و به سمتی بروید که دیگر دلیلی برای این ناراحتیها وجود نداشته باشد.

● قاضی باشید

اگر از نظر شما همسرتان زنی حسود و حساس است، باید علتش را در خودتان جستوجو کنید. درست است که برخی آدمها ممکن است به خاطر مشکلات روانی چنین علائمی را مرتب از خود بروز دهند اما اغلب آدمهایی که دچار چنین حسی میشوند، دلیلی برای داشتن آن دارند.

دلیلی که اگر مرتبا تکرار شود، میتواند آرامش و سلامت روانشان را به خطر بیندازد. اگر این نشانهها را در همسرتان میبینید نگاهی به رفتارهای خود بیندازید.

هیچ چیزی را بیاهمیت تصور نکنید. یک دروغ کوچک میتواند آغاز یک بیاعتمادی بزرگ باشد.

پس اول خودتان را قضاوت کنید و بعد او را. برای تبرئه کردن خودتان هرگز به او حمله نکنید و سعی کنید بدون توجیههای همیشگی و با رفتارهایتان به او اطمینان بدهید.

● خانهای امن بسازید

برای آرامش همسرتان لازم است که یک خانه امن بسازید. اگر او به دلیلی منطقی از حضور بعضی آدمها آزرده میشود دلیلی ندارد که پایه اصلی معاشرتهایتان را بر حضور آن آدمها بسازید.

خانه یکی از مهمترین مکانهایی است که زنان به آن تکیه میکنند، پس او را هم در مدیریت این مکان و آدمهایی که به آن میآیند سهیم کنید و با حضور مداوم افرادی که آزارش میدهند او را مشوش نکنید.

از طرف دیگر به بهانه کار یا خستگی خودتان را در یک جزیره متروکه حبس نکنید. زمانهایی را برای حضور کسانی که هر دوی شما دوستشان دارید مشخص کنید و از این راه چند ساعت آرام را برای خودتان و البته همسرتان تدارک ببینید.

● زیادی عاقل نباشید

بعضی وقتها لازم است اینکه درست و غلط چیست و چه کسی راست میگوید را فراموش کنید. وقتی او از موضوعی یا کسی ناراحت است مدام جملههایش را تصحیح نکنید.

بگذارید احساساتش را بیان کند و نصیحتهایتان را برای وقتی که آرامتر است بگذارید یا اگر او خواستهای دارد که از نظر شما با برخی قوانین زندگیتان مغایر است، به جای چسبیدن سفت و سخت به این قوانین به آرامش زندگیتان فکر کنید.

اگر واقعا انجام این خواسته زندگی شما را زیباتر میکند پس چه دلیلی دارد که با او مخالفت کنید و با نصیحتهای مداوم ذهنش را خسته کنید؟

قرار نیست همیشه حق با شما باشد و نتوانید مخالفت او با نظراتتان را تحمل کنید. چه درست و چه غلط مطمئن باشید که تلفیق ۲ نظر خیلی بهتر از انجام یکی از آن هاست. از طرف دیگر همسر شما ممکن است ضعفهای زیادی داشته باشد یا اشتباهات بسیاری را مرتکب شود.

قرار نیست شما این اشتباهات را یک روزه تصحیح کنید. با غلط گیریهای مداوم اعتماد به نفس او را از بین نبرید و همه عاقل بودنتان را یک جا به زندگیتان تزریق نکنید.


منبع: مجله زندگی ایده آلکوههای عظیم پر از چشمه اند و قلبهای بزرگ پر از اشک
(ژوزف رو)
پاسخ }