امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای چپ دست ها ...
#1
برای چپ دست ها ... قیچی، در بازکن، ماوس رایانه و خیلی چیزهای دیگر در اطراف ما وجود دارند که برای استفاده از آن ها کافی است دستمان را به سمتشان دراز کنیم. ولی خیلی ها برای استفاده از همین وسایل دچار مشکل هستند.


نه به خاطر این که نقصی داشته باشند بلکه به خاطر این که در اقلیت هستند؛ گاهی یادمان می رود که بعضی از همکاران، همکلاسی ها، دوستان و فامیل های ما بر خلاف ما با دست چپ کارهایشان را انجام می دهند.
معمولا مجبور می شوند خود را با شرایط موجود تطبیق دهند، یا با صرف وقت و هزینه شرایط را با خودشان هماهنگ کنند. وقتی با افراد چپ دست در مورد امکانات موجود برای آن ها صحبت می کنیم گله های زیادی دارند.

اگر چپ دست هستید حتما میدانید دنیا برای چپ دست ها چه شکلی است و در چه موقعیت هایی با چه دردسر هایی برخورد میکنند...

اگر راست دست هستید بد نیست لحظاتی را از چشم چپ دستان ببینید :

در میهمانی ها اگر بغل دستی شما راست دست باشد و شما چپ دست باشید در استفاده از قاشق و چنگال با مشکل مواجه خواهید شد و دست بغل دستی هنگام غذا خوردن شما را اذیت خواهد کرد.
بنابراین اگر چپ دست باشید در مهمانی ها ترجیح می دهید در صندلی بشینید که صندلی کنارتان خالی باشد گاهی نیز لیوان بغل دستی تان را اشتباها برمیدارید!

اگر بخواهید کنکور بدهید یا در جلسات امتحان مدرسه و دانشگاه شرکت کنید نشستن بر روی صندلی های تکی مخصوص افراد راست دست برایتان دشوار است و باید درون آن برعکس بشینید. پیدا کردن صندلی تکی ویژه چپ دست ها نیز دشوار است.

چپ دست اما راست مغز

محققان می گویند افرادی که چپ دست هستند. نیمکره راست مغزشان بیش از نیمکره چپ مغزشان فعال است.
مغز دو نیمکره دارد ، نیمکره راست مغز مرکز پردازش اطلاعات بصری و دیداری . فضایی . حس و ادراک مستقیم . موسیقی . هنر. و قدرت نبوغ است. نیمکره چپ مرکز پردازش و کنترل زبان استدلال. برهان و کلام و سخنگویی است. هر نیمکره نیمه مخالف بدن را کنترل میکند.

چرا قلم را دست چپ میگیری؟ خوب نیست با دست چپ بنویسی. تمرین کن راست دست باشی و…
خیلی از چپ دست ها این جمله را از اطرافیانشان در کلاس اول دبستان شنیده اند ولی چپ دستی را معمولا نمی توان تغییر داد.

ستاره های چپ دست

تقریبا 13 درصد جمعیت جهان را چپ دست ها تشکیل داده اند اما جالب است بدانید چهره های بسیار مشهور و تأثیر گذاری در تاریخ بوده و هستند که ما از چپ دست بودن بعضی از آن ها بی خبریم.

در علم :

افلاطون، ارسطو، نیچه، اسحاق نیوتن، آلبرت اینشتین، هلن کلر، چارلز داروین و...

در ادبیات، موسیقی و نقاشی:

بتهوون، باخ، لئوناردو داوینچی، میکل آنژ، پیکاسو، شکسپیر، جبران خلیل جبران و در بین ایرانی ها جلال آل احمد، قیصر امین پور، مجید درخشان (آهنگ ساز و نوازنده سه تار) و...

در ورزش :

پله، روماریو، مارادونا، لیونل مسی، رافائل نادال و در بین ایرانی ها کریم باقری، علیرضا نیکبخت واحدی، مهرزاد معدنچی، میثم منیعی، محسن خلیلی و...

در اقتصاد و سیاست:

ابن خلدون، اسکندر مقدونی، گاندی، ژولیوس سزار، ناپلئون، ارنستو چه گوآرا، فیدل کاسترو، بیل گیتس,بیل کلینتون ,باراک اوباما و...

در سینما :

چارلی چاپلین، کیم نواک، رابرت دنیرو، نیکول کیدمن، تام کروز، آمیتا پاچان، بروس ویلیس و در بین ایرانی ها لاله اسکندری، حمید جبلی، بهنوش بختیاری، حامد کمیلی، مرجان محتشم، هانیه توسلی و...

مردان چپ دست ترند

آمارها نشان می دهد 90 درصد مردمی که روی این کره ی زمین زندگی میکنند از دست راست خود بیشتر برای انجام کار های روزمره استفاده میکنند ولی چپ دست ها هم کم نیستند.
نتایج یک مطالعه که در سال 1992 انجام شده است نشان می دهد مردان بیشتر از زنان چپ دست هستند و همچنین آسیایی ها و اسپانیایی ها کمتر از سفید پوستان یا بومیان آمریکایی شمالی چپ دست هستند.
"ﺩﺭ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺯﻥ یک ﺍﺛﺮ ﻫﻨﺮﯾﺴﺖ ﺷﮑّﯽ
ﻧﯿﺴﺖ.....
ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺑﻪﻃﻮﺭ ﮐﻠّﯽ یک ﺍﺛﺮ ﻫﻨﺮﯾﺴﺖ....
ﺑﻪﺷﺮﻃﯽ ﮐﻪ ﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ ﺭﺍ ﻗﺪﺭ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﻭ
ﻧﮕﻬﺶ ﺩﺍﺭﺩ"
ﺳﯿﻤﯿﻦ ﺩﺍﻧﺸﻮﺭ

پاسخ }
#2
دوست عزیز 13 اوت روز جهانی چپ دست بود؛ نوشته تون رو ویرایش کنیدVahidrk
Wavesmile
همیشه درد از دیگران است!
گاه از بودنشان،گاه از نبودنشان....
پاسخ }