تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برق زدگی چشم در اثر جوشکاری.
سلام دوستان الان چند ساله که همسرم جوشکاره ‍.هر چندوقت یکبار چشم هاش خیلی شدید قرمز وملتهب میشه.چندبار دکتر هم رفتیم چندتا قطره چشم هم بهش داده ولی همشون بیهس کننده بودن.بعداز یه مدت دوباره التهاب -قرمزی ودرددوباره برگشت. به نظر شما این مشکل رو چطور میشه حل کرد؟ http://www.khanoomgol.com/images/smile03/dunnof.gif
پاسخ }
سلام خانمي
مشكل آقايي شما به خاطر استفاده نكردن از ماسك هست
وقتي جوش‌كاري ميكنن بايد ماسك جلوي چشمهاشون بگيرند و گرنه هر سري بعداز جوشكاري چشمها همينطوري ميشه كه واقعا درد خيلي بديه انگاري يه مشت شن ريختن توي چشم.
اميدوارم كه ديگه ازاين اتفاقها نيوفته و با ايمني كار كنن همسر گرامي.
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }
سلام عزیزم ممنون ازراهنمایی خوبت
اما همسر من هم ازماسک وهم ازعینک مخسوس جوشکاری زیر ماسک استفاده میکنه ولی این مشکل حداقل براش ماهی یک بار اتفاق می افته.
پاسخ }
سلام.
خانم بعد از كار سيب زميني رو به صورت ورق برش بزنين و روي چشم بگذاريد.
خيلي خوب جواب ميده
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۱۴-۰۳-۱۳۹۲, ۰۹:۱۸ ق.ظ)fahooi نوشته:  سلام دوستان الان چند ساله که همسرم جوشکاره ‍.هر چندوقت یکبار چشم هاش خیلی شدید قرمز وملتهب میشه.چندبار دکتر هم رفتیم چندتا قطره چشم هم بهش داده ولی همشون بیهس کننده بودن.بعداز یه مدت دوباره التهاب -قرمزی ودرددوباره برگشت. به نظر شما این مشکل رو چطور میشه حل کرد؟ http://www.khanoomgol.com/images/smile03/dunnof.gif
عزیزم
جوشکاری به خاطر اشعه بالایی که داره برای چشم ها مضره
و چشم های حساس هم سریع حالت سوختن و سوزش پیدا می کنه
راهکار های دوستان درسته
سیب زمینی سرد خوبه
برخی قطره ها هم جوابگو هست
اگر زمانی که احساس کرد بقولی چشمشون رو جوش زده بتونه سریعا سر و صورتشون رو با اب خنک بشورند
خیلی موثره
موفق باشی
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
دوست عزیز همسر من هم به جوشکاری خیلی حساسه حتی اگه از دور هم نگاه کنه چشمش دچار سوختگی میشه چند سری که پیش اومد کاری که انجام دادیم و خیلی تاثیر داشت اول دوش با اب ولرم بود بعد برق ها رو خاموش میکردیم چون چشم به نور خیلی حساس میشه بعد سیب زمینی لایه لایه میکردیم تو فریزر می زاشتیم و هر چند دقیقه یه بار رو چشماش و از همه مهم تر چایی دم میکردم تو یه استکان میزاشتم یخ می شد بعد می ریختم تو چشماش خیلی جواب میده حالت شتشو دادن چشمه فکر نکنم ضرری هم داشته باشه موفق باشی
نه تو میمانی نه اندوه و نه من

و نه هیچ یک از مردم این آبادی

به حباب نگران لب یک رود قسم

و به آن لحظه شادی که گذشت

غصه هم میگذرد...
سهراب سپهری
پاسخ }
درود . من جوشكار هستم خارج از ايران چند بار چشمام برق زده . بهترين كار استفاده از عينك مخصوص هست حتى دود كه از الكترود بلند ميشه و به چشم مي رود باعث سوختگى و التهاب چشم ميشود . كسانى كه شغل جوشكارى دارند به مراتب حتى اگر از عينك يا ماسك استفاده كنند مدتى چشمها قرمز ميشه ، بهترين درمان شستن با اب سرد و البت با رعايت بهداشت تميز بودن دست ، و بستن چشم با باند و قطره. شستشوى استريل چشمى بدون بى حسى . هيچ قطره يا دارويى براش تجويز نكردند اما چاى تازه دم و سرد شده و البته براى شستشوى چشم حتما اب را جوشانيده و سرد كه شد چشمها را بشويد يك استكان اب كنيد و چشمتان را داخل ان شستشو و ببنديد. . هر ٤ ساعت همين كار رو انجام بدهيد و دوباره با پارچه تميز ببنديد . پاينده باشيد .
پاسخ }