امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 3.07 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برو سر اصل مطلب!؟
#1
شاید برای شما نیز پیش آمده باشد هنگامی که دارید افکار و احساساتتان را ابراز می کنید شوهرتان در صندلی خود وول بخورد و در حالی که بی صبر و کم طاقت شده به شما بگوید: "عزیزم میشه زودتری بری سر اصل مطلب؟"
شما در این لحظه چه احساسی دارید؟ با خود قضاوت می کنید که دوست ندارد با من صحبت کند و یا حوصله ی شنیدن حرفهای مرا ندارد ! زنها دوست دارند وقتی که می خواهند در مورد قضیه ای صحبت کنند و یا حتی خبری را به همسرشان بدهند در مورد تمام حواشی مربوط به موضوع صحبت و آنها را بیان کنند؛ و از انجایی که مردها "راه حل مدار" هستند و فقط ترجیح می دهند مختصر و مفید اصل مطلب را بشنوند حوصله شان از این همه پر حرفی سر می رود. زنها حتی در بیان خاطراتشان نیز اینطور عمل می کنند. حتی وقتی که می خواهند یک خرید ساده ای را که انجام داده اند را به همسرشان بگویند از لحظه ای که پایشان را از خانه بیرون گذاشته اند تعریف می کنند تا برسند به اینکه "مثلا یک روسری خریده اند"
کافی است بدانید که همسرتان راه حل مدار است و فقط دوست دارد اصل موضوع را بشنود نه اینکه علاقه مند به شنیدن حرفهای شما نیست بر مخالف شما که فرایند مدار هستید و ترجیح میدهید تمام زوایا تعریف شود و چیزی از قلم نیفتد.


بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
پاسخ }
#2
حال که این مطلب را می دانید می توانیم در هنگام تعریف و صحبت با همسرمان کمی کمتر در مورد حواشی موضوع صحبت کنیم و همچنین این مطلب را برا ی همسرمان نیز تو ضیح دهیم البته مختصر و مفید.Flowerysmile


بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
پاسخ }