خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بستنی اکبر مشتی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 73

Package_favorite بستنی اکبر مشتی
من خوزستانی هستم ، طبعا عاشق بستنی ، انواع بستنی را هم بلدم وکم کم میزارم
در مورد بستنی باید چند نکته بگم ، اول شیر مورد نظر هر چقدر چربتر باشه بستنی خوشمزه تر میشه والبته پر کالری ، شیر را باید 4مین بجوشانید چون اب قاطی داران ، من خودم از دستگاه بستنی ساز استفاده میکنم ولی شما با یه کاسه استیل هم میتونید بستنی درست کنید
حالا طرز تهیه :
شیر 1 لیتر
شکر 350 گرم
پودر ثعلب 1 ق چ
زعفران 1 ق غ
خامه 1 پاکت
خلال پسته به مقدار لازم ( به خودتون بستگی داره ، من همیشه پر پسته درست میکنم )

طرز تهیه :

ابتدا شکر ( بهتره دانه ریز باشه ) وثعلب را با ق با هم مخلوط میکنیم این مهمه اگر تنبلی کنید واین کار ساده را انجام ندهید ثعلب گلوله گلوله میشه ، شیر را میجوشانیم ، ثعلب وشکر را به ارامی به ان اضافه میکنیم واز روی حرارت برمیداریم وتوی کاسه در فریز قار میدیهم حتی اگر بستنی ساز دارید بزارید خنک بشه بعد بریزید توی دستگاه هر نیم ساعت درش بیارید هم بزنید دوباره بزارید ، وبعد از دوبار یعنی یک ساعت ، زعفران را اضافه کنید ، به خاطر عطرش اگرم از اول اضافه کنید مهم نیست من خودم از اول همه را میریزم توی دستگاه البته به جز خامه ، خامه را باز میکنی ابشو میگیری توی یه سینی صافش میکنی میزاریش توی فریزر بعد از دوساعت درش میاری تیکه تیکه میکنی ووقتی برای بار 4 بستنی را در اوردی (اخرین بار ) خامه را هم اضافه میکنی وخلال را اضافه میکنی ودیگه اماده هست برای چند ساعتی باید بزاری فریز ر

یه نکته : اگر شیر را خوب نجوشانی ، یا خیلی کم چرب باشه بستنی حالت یخی پیدا میکنه ، زود خیلی زود اب میشه این یه تجربه هستش

من بازم با اجازه مدیران دستور بستنی براتون میزارم WavesmileFlowerysmile
۲۳-۱-۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از ماهنوس به دلیل این ارسال سپاس کرده.
elza joon, خانوم گل 67, ashpazardabil, ساری گلی, aysoda_blue_69

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد