امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 2.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بعد از غذا مسواك نزنيد!
#1
Error 
اين طور به نظر مي‌‌رسد كه اصول اوليه حفظ سلامت نكاتي ساده و آسان است كه به‌راحتي مي‌تواند رعايت شود؛ خوردن مواد غذايي مناسب و سالم، ورزش‌كردن و داشتن فعاليت جسمي، خواب آرام و كافي و داشتن يك زندگي سالم و بدون استرس.

اما شايد تعجب كنيد اگر بدانيد حفظ سلامت در زندگي، كمي پيچيده‌تر از رعايت اين نكات ساده است. يكي از دلايل ساده‌اش اين است كه در اغلب موارد انتخاب‌هايي كه فكر مي‌كنيم به سلامت ما كمك مي‌كند در طولاني‌مدت به ضررمان خواهد بود بنابراين بد نيست بدانيم از نگاه متخصصان باتجربه، چه عادت‌هايي نادرست و نامناسب است؛ عاداتي مانند مسواك‌زدن بلافاصله پس از صرف غذا!


مواد ضدعفوني‌كننده دست
اگر شما هم عادت داريد بلافاصله پس از كوچك‌ترين تماس دست با هر شيئي، از مايع ضدعفوني كننده دست استفاده كنيد، بهتر است اين شيوه را هر چه زودتر كنار بگذاريد.

اين عادت تنها در شرايطي بايد رعايت شود كه در محيطي آلوده و سرشار از ميكروب باشيد؛ محيط‌هايي مانند بيمارستان‌. همچنين در مواقعي كه به آب و صابون دسترسي نداريد مي‌توانيد از محلول‌هاي ضدعفوني‌كننده دست استفاده كنيد و به كمك آن دست‌هاي خود را پاك نماييد. در غير اين صورت، چنين عادتي در بلندمدت به سلامت پوست و دست شما آسيب مي‌رساند.

‌ آزمايش‌كردن محصولات جديد آرايشي
چه كسي را مي‌شناسيد كه دوست نداشته باشد با خريد و استفاده از كرمي جديد، تمام لك‌ها و چروك‌هاي پوستش را از بين ببرد؟ به طور حتم همه دوست دارند بهترين محصول را انتخاب و از آن استفاده كنند تا بهترين نتيجه را بگيرند. اينها همه درست است اما براي تبليغات محصولات جديد؛ آنچه مهم است اين كه ما بايد محصولي را انتخاب كنيم كه با پوست ما هماهنگ و سازگار باشد؛ تغيير مداوم و زودهنگام اين مواد و آزمايش انواع جديد آنها هم كاري اشتباه است. به همين دليل متخصصان مردم را تشويق مي‌كنند براي داشتن پوستي جوان و سالم، شيوه‌اي خاص را (كه تجربه كرده و موفق بوده) انتخاب كنند و به آن پايبند بمانند.

خيلي از خانم‌ها معمولا به سرعت از روال عادي مراقبت‌هاي پوستي خسته مي‌شوند، بخصوص زماني كه بلافاصله نتيجه دلخواه را نگيرند. اين گروه بايد بدانند براي مشخص‌شدن تغييرات پوستي، بايد چند ماه به خودشان فرصت بدهند و منتظر بمانند تا نتيجه را ببينند. به همين دليل متخصصان به مردم هشدار مي‌دهند در صورت تغيير مداوم محصولات مراقبت از پوست، ممكن است پوست‌تان بيش از حد حساس شود و به اين ترتيب سلامت اين دژ محافظ بدن به خطر بيفتد.


مسواك زدن بلافاصله بعد از هر غذا
خيلي‌ها فكر مي‌كنند مسواك زدن بلافاصله بعد از صرف هر وعده غذا، شيوه‌اي فوق‌العاده موفق براي حفظ سلامت دهان و دندان است. اما متخصصان نظر ديگري دارند و اين روش را چندان مناسب نمي‌دانند.

آنها به ما مي‌گويند پس از صرف وعده‌هاي غذايي، روي دندان‌ها مقداري اسيد باقي مي‌ماند كه سبب تضعيف ميناي دندان‌ها مي‌شود. اگر در اين وضعيت مسواك بزنيد، ممكن است باعث آسيب جدي لايه محافظ دندان‌هايتان شويد.

به همين دليل متخصصان توصيه مي‌كنند پس از هر وعده غذا، دهان و دندان‌ها را فقط با آب بشوييد و مسواك‌زدن را به همان صبح و شب اختصاص دهيد. هنگام مسواك زدن هم بايد دقت داشته باشيد به شيوه‌اي مناسب و صحيح اين كار را انجام دهيد.

حذف يكي از وعده‌هاي غذايي
خيلي از افراد عادت رژيم غذايي خاصي را انتخاب كرده‌اند؛ آنها يكي از وعده‌هاي غذايي روزانه را حذف مي‌كنند تا بتوانند از شيريني‌ها يا غذاهايي كه دوست دارند بيشتر بخورند. به اين معنا كه فكر مي‌كنند با حذف يك وعده، مي‌توانند چربي و قند بيشتري مصرف كنند و چاق نشوند! اما بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه حذف صبحانه يا ناهار، به راحتي شما را با مشكلاتي مانند پرخوري‌هاي ناخواسته و بيماري‌هاي دستگاه گوارش مواجه مي‌كند.


تميزكردن خانه با محصولات ضدعفوني كننده
در حالي كه داشتن خانه‌اي تميز و فاقد هرگونه آلودگي راه مناسبي براي حفظ سلامت افراد خانواده است، اما نبايد از محصولات سفيد و ضدعفوني‌كننده به مقدار زياد استفاده كنيم.

استفاده بيش از حد از محصولاتي كه خواص ضدعفوني و ضد باكتريايي دارند سبب مي‌شود فرد با مشكلات جدي تنفسي مانند آسم روبه‌رو شود.بنابراين بهتر است تا جايي كه امكان دارد از محصولاتي ساده‌تر براي تميزكردن خانه استفاده كنيم.رعايت همين نكات ساده مي‌تواند سلامت شما و افراد خانواده‌تان را حفظ كند.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }