امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 3.07 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"بهداشت در آرايشگاه زنان"
#1
"بهداشت در آرايشگاه زنان"


وقتي قصد داريد آرايشگاهي را براي آرايش و زيبايي خود انتخاب کنيد، چه معيارهايي را در نظر مي‌گيريد؟ نزديک بودن آرايشگاه به محل کار يا منزل؟ پايين بودن قيمت خدمات؟ به روز بودن مدل‌ها و امکانات آرايشي؟ با تجربه و با سابقه بودن آرايشگر؟ آيا معياري مانند اهميت به وضعيت بهداشت و رعايت استانداردهاي بهداشتي در يک آرايشگاه هم در انتخاب شما تاثيري دارد؟

نکات بهداشتي هنگام اصلاح

آرايشگران بايد پيش از شروع اصلاح، نخ را با الکل ضدعفوني کرده و بعد از پايان کار هم براي کاهش التهاب پوست مشتري، از پماد اکسيد روي استفاده کنند. بعد از استفاده هر مشتري، نخ بايد عوض شود تا يک نخ با پوست دو صورت تماس نداشته باشد. در غير اين صورت، احتمال انتقال بيماري‌هاي پوستي زياد است. براي مشتريان گذري، آرايشگر بايد تعدادي موچين ضدعفوني شده آماده داشته باشد و در طول روز يک موچين را تنها براي يک نفر استفاده کند. در پايان روز نيز همه موچين‌ها را براي ضدعفوني شدن در الکل قرار دهد.

آرايش‌هاي رايج و سلامت

وقتي شما براي کوتاه کردن موهايتان به آرايشگاه مي‌رويد، باید پيش از کوپ تمامي آرايشگران سر مشتري را بشويند. تميز بودن سرشويي عامل مهمي در جلوگيري از انتقال بيماري‌هاي پوست و مو و بيماري‌هاي قارچي است. سرشويي آرايشگاه‌ها بايد پس از هر بار استفاده، شسته و خشک شود در ضمن افرادي که فقط مي‌توانند از يک نوع شامپو استفاده کنند، بايد هنگام مراجعه به آرايشگاه حتما شامپوي خود را همراه داشته باشند.

دومين نکته مهم در اين قسمت تمیز بودن حوله مورد استفاده براي خشک کردن موهاست. بهتر است هر مشتري هنگام مراجعه به آرايشگاه حوله خود را هم همراه بياورد.نکته بعدي در رابطه با قيچي و شانه‌اي است که آرايشگر براي کوتاه کردن مو از آن استفاده مي‌کند. قيچي پس از هر بار کوپ بايد با الکل ضدعفوني شود. شانه‌ها هم پس از هر بار استفاده بايد شسته و در ظرف محتوي الکل نگهداري شوند.

مش‌ کردن موها اغلب به دو روش انجام مي‌شود: با استفاده از کلاه و با استفاده از فويل. کلاهي که براي مش استفاده مي‌شود از جنس لاستيک نرم و با ضخامتي متوسط است. آرايشگران باید پس از هر بار مصرف کلاه، آن را با مايع ظرفشويي شسته و با الکل ضدعفوني کنند. استفاده از فويل براي مش کردن، بهداشتي‌تر است چون فويل يک بار مصرف بوده و براي مشتري بعدي استفاده نمي‌شود. اما آرايشگري که با فويل مش مي‌کند بايد با تجربه‌تر باشد چون فويل حرارت بيشتري را در خود نگه مي‌دارد و ممکن است مو را بسوزاند.در تاتو از سوزن‌ها و رنگ‌هاي مخصوصي استفاده مي‌شود که اگر پس از هر بار استفاده عوض و دور ريخته نشوند مي‌توانند عامل انتقال بيماري‌هاي خوني و عفوني مانند ايدز و هپاتيت ب باشند.

اگر پيش از کاشت ناخن آرايشگر از مواد ضد قارچ استفاده نکند و هواي زير ناخن مصنوعي را خوب نگيرد، فضاي ميان ناخن فرد و ناخن مصنوعي خالي مي‌ماند و اين فضا در اثر تماس با آب مي‌تواند مرکز تجمع قارچ و ميکروب شود.

آرايشگاه‌ها و تخلفات رايج

در حال حاضر، بيشتر آرايشگاه‌ها محصولات چاقي و لاغري تجويز مي‌کنند و... که تمام اين موارد تخلف پزشکي به حساب مي‌آيد. از جمله کارهايي که هم‌اکنون رواج زيادي در آرايشگاه‌ها يافته، تزريق ژل به لب است. اين موضوع موجب متورم شدن لب‌ها مي‌شود.
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهداشت در آرایشگاه زنان Darya 0 1,013 ۱۷-۰۱-۱۳۹۰, ۱۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Darya