امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بچه خوره بيماري كه جنين به شكل انگورك مي شود
#1
[عکس: 36df93fb2bdb57b620becf87a5d2f996.jpg]
يك فوق تخصص آنكولوژي گفت: بچه خوره يا انگورك بيماري كه در آن جنين به شكل انگورك شده و از بين مي شود كه از هر 151 بارداري در كشور يك مورد به آن مبتلا مي شود.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، دكتر وهرز غفاري در حاشيه چهارمين كنگره سرطانهاي زنان در جمع خبرنگاران با بيان اينكه بچه خوره يا انگورك كه بيماري جفت است و در آن جفت به شكل انگورك تغيير يافته و از بين مي شود گفت : بچه‌خوره در آمريكا و اروپا شيوع كمتري دارد، به گونه‌اي كه در آمريكا يك مورد در دو هزار بارداري است.

وي افزود :اين بيماري در اروپا يك مورد در هزار و 500 بارداري، خاورميانه يك در 200 مورد بارداري و تايلند و سنگاپور يك در 80 مورد حاملگي و در كشورمان يك مورد در هر 151 بارداري ديده مي شود .

اين فوق تخصص آنكولوژي با اشاره به اينكه بيش از 80 درصد از مبتلايان به بچه‌خوره بهبود پيدا مي‌كنند و تنها 20 درصد از جفت‌ها گرايش به سرطاني‌ شدن دارند يادآور شد :خوشبختانه درمان سرطان ناشي از بچه‌خوره موفقيت‌آميز بوده به گونه‌اي كه با دارودرماني به طور كامل سلول‌هاي سرطاني از بين رفته و بيش از 98 درصد از اين بيماران بهبود پيدا مي‌كنند.

وي بيان داشت: در اين بيماري به علت نقصان به وجود آمده در جفت ، خونرساني به جنين مختل شده و معمولا جنين در شش‌ ماهگي بارداري دفع مي‌شود كه علت اصلي ابتلا به بچه‌خوره ناشناخته بوده كه به نظر مي‌آيد اشكالات كروموزومي نيزدر اين زمينه نقش زيادي داشته باشند
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مصرف لوازم آرايشي توسط مادر باردار بر روي جنين پسر آثار سوء دارد shivaa 1 712 ۳۰-۰۲-۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: frmisk