امتیاز موضوع:
  • 17 رای - 3.53 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تارت سبزیجات
#1
مواد لازم برای تهیه خمیر :

آرد 250 گرم
کره 125 گرم
نمک مقدار خیلی کم نوک قاشق چایخوری
شکر مقدار کم نوک قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ 1 عدد
کمی شیر و یا آب


در ابتدا باید اضافه کنم تهیه خمیر تارت روش های مختلفی داره ولی اینی که من درست کردم دستورش این هست.
آرد رو الک می کنید کره را کمی گرم کنید و با آرد مخلوط کنید با دست خیلی خوب مخلوط کنید نمک و شکر رو اضافه کنید و همچنین زرده تخم مرغ را خمیر را خیلی خوب ورز دهید اگر خیلی خشک بود کمی شیر به آن اضافه کنید تا زمانی که به دستتان نچسبد و بعد یک گلوله گرد از خمیر در بیاورید.
ظرف مورد نظرتان را با کره چرب کنید خمیر را بطور منظم پهن کنید کف ظرف و حتی تا لبه های ظرف یعنی خمیر را بیارید بالا تا لبه ظرف رو بگیره و فر را گرم کنید


مواد لازم برای تهیه سبزیجات
بروکلی
ژامبون یا کالباس
پنیر گودا
تخم مرغ 3 عدد
شیر به مقدار کافی
نمک و فلفل
خامه به مقدار لازم
پودر ادویه

بروکلی را به قطعات کوچک خرد کنید.
یک ظرف را با دو لیوان آب و کمی نمک بگذارید جوش بیاد از زمان جوش آمدن آب بروکلی ها رو بریزید در ظرف تا 4 دقیقه بگذارید بروکلی جوش بخورد بعد آبکشی کنید و بگذارید تا آب آن خشک شود.
بعد بروکلی ها رو بریزید در ظرفی که خمیر تارت را در آن پهن کردید.

قطعات ژامبون یا کالباس روی بروکلی ها بگذارید و کمی پنیر
در ظرفی دیگر تخم مرغها را بشکنید به اضافه شیر و خانمه و نمک و فلفل و ادویه جات لازم مقدار شیر و یا خامه رو با توجه به مواد و ظرفتان بریزید فقط میزانش کمتر از شیر باشه.
مواد رو خوب مخلوط می کنید و روی بروکلی می ریزید فر را روی دمای 180 سانتی گراد تنظیم کنید و ظرف تارت را درون طبقه میانی فر قرار دهید به مدت 45 دقیقه در فر بپزد به طوری که روی آن طلایی شود و تارت درون فر کمی پف کنه. لازم به تذکر است که مواد شیر و خامه و تخم مرغ باید به اندازه ایی باشد که تمام سط سبزیجات را بپوشاند و تا لبه ظرف برسد اگر موادتون کم بود کمی شیر اضافه کنید

تهیه تره فرنگی:
ابتدا قسمتهای سفید تره فرنگی را خرد کنید به صورت دایره وار و بعد از شستن و خشک شدن درون تابه محتوی کره به اضافه نمک و فلفل تف دهید بعد از درست کرده خمیر در بالا تره فرنگی ها را درون ظرف بریزد و مواد را طبق دستور بالا اضافه کنید و درون فر بگذارید.

[عکس: 20111105091805_caramelised-onion-tuna-tarts.jpg]
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }