• 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخچه میدان سرخ در مسکو
#1
وقوع حوادث و اتفاقات متعدد در طول تاریخ در میدان سرخ مسکو به این مکان ارزش و هویت خاصی بخشیده است به طوری که امروزه به یکی از برترین جاذبه های گردشگری روسیه برای گردشگران تور مسکو تبدیل شده است . در اوایل قرن پانزدهم میلادی میدان سرخ روسیه به عنوان یک بازار در کنار کاخ کرملین ساخته شد . رفته رفته بر اهمیت این میدان افزوده شد و مکان های دیدنی مختلفی در اطراف آن بنا شد . از جمله این ساخت و سازها می توان به احداث خندقی به طول 541 متر ، عرض 36 متر و عمق 9.5 تا 13 متر برای محافظت از کرملین در قرن شانزدهم ، ساخت کلیسای جامع سنت باسیل در قرن شانزدهم ، کلیسای کازان در اوایل قرن هفدهم ، موزه دولتی تاریخ روسیه در قرن نوزدهم و آرامگاه لنین در سال 1924 اشاره نمود .

[تصویر:  red_square_moscow-qpr.jpg]

میدان سرخ در طول تاریخ شاهد ناملایمت ها و جنگ های متعددی بوده که یکی از مهم ترین آن ها حمله ناپلئون بناپارت در سال 1812 به مسکو و به آتش کشیدن این شهر بود . در این آتش سوزی چهره میدان سرخ تغییر کرد . این میدان بعد از انقلاب 1917 روسیه و با به روی کار آمدن شوروی شاهد رژه ها ، سخنرانی ها و تظاهرات مختلف نظامیان و مردم کمونیست بود . در این میدان رژه های زیادی به وسیله ارتش جماهیر شوروی برپا شد که از میان آن ها رژه هفتم نوامبر سال 1941 و بیست و چهارم ژوئن سال 1945 از دیگر موارد معروف تر می باشد و در تاریخ از آن ها سخنان زیادی به میان آمده است .
[تصویر:  red_square_moscow5-qpr.jpg]

این میدان حتی بعد از فروپاشی شوروی نیز مکانی مهم برای سران دولت روسیه بوده و هنوز هم برخی از مراسمات بزرگ چون رژه ارتش در روز‌های 9 می و روز پیروزی در این مکان برگزار می گردد . در واقع میدان سرخ روسیه با وجود جاذبه هایی چون کاخ کرملین ، کلیسای جامع سنت باسیل ، کلیسای کازان ، مقبره لنین ، موزه دولتی تاریخی روسیه ، دروازه رستاخیز ، مرکز خرید گوم . مجسمه مینین و شاهزاده پوژارسکی ، لوبنویی مستو و نقطه صفر مسکو تجربه های تکرار نشدنی زیادی را برای گردشگران تور مسکو رقم می زند . Red Square Moscow از معروف ترین جاذبه های مسکو و اماکن تاریخی روسیه به شمار می آید و امروزه میزبان تعدادی از کنسرت ها و فستیوال های بین المللی می باشد .

[تصویر:  red_square_moscow1-qpr.jpg]
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  10 میدان زیبای جهان یاسی 0 2,707 ۱۰-۱۰-۱۳۹۰, ۰۹:۲۵ صبح
آخرین ارسال: یاسی