امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 2.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبادل نظر بین مادرانی که کودکان زیر هفت سال دارن
سلام عزیزم قطره آد یا مولتی ویتامین آزاد از داروخانه بگیر تو برگه بهداشتت نوشته از چند ماهگی و با چند قطره شروع کنیFlowerysmile
مامانی هست که بچش راه بره من پسرم امروز ۱۱ ماه و ۲۱ روزشه هنوز راه نمیرهahh
مامی رادمهر(1782)
پاسخ }
عرق نعنا به شدت شکم رو سفت میکنه
[عکس: tCaGp4.png]
پاسخ }
بچه ها یه کوچولو گریپ میکسچر ایرانی بدید برا نفخ شکم بچه ها بعدشم سه بار بعد شیر خوردنشون باید عاروق بزنند حتما شکم بچه رو رو تیزی شونه هاتون می‌گیرید بعد آروم تو پشتشون بزنید که سه بار حتما عاروق بزنن این کارو وقتی شوهراتون هستند به اونا بدین چون شما خسته شدین شیر دادین من خودم شیر خشک به رادمهر دادم از همون اول ولی بازم این کارو شوهرم انجام میدادhih
مامی رادمهر(1782)
پاسخ }
منم اوایل به دخترم عرق نعنا میدادم خودمم میخوردم بعد دخترم یبوست گرفت دکتر گفت 5 چیز باعث یبوست میشه کم شدن اب بدن نوزاد، عرق نعنا، گریپ میکسچر، تعریق، زیاد تو بغل بودن ( چون باعث تعریق میشه1 (49) ).
برای مامانا هم بهتر از عرق نعنا عرق زیره و رازیانه است چون هم بادشکنه و هم شیر رو زیاد میکنه.
پاسخ }
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۷:۵۹ ق.ظ)*..sami..* نوشته:  سلامhih
این تاپیک چه خوبه، بچه اول و بی تجربگی و هزار مشکل که فکر میکردم فقط برای منه حالا که میبینم طبیعی استرسم کم شد1 (49)
سلنای منم موقع پی پی کردن خیلی گریه میکنه و به خودش میپیچه چون کاری از دستم بر نمیاد خیلی کلافه میشم ولی حالا فهمیدم مثل اینکه خیلی از نی نی ها اینجورینHanghead
دیروز دلشو با روغن زیتون چرب کردم خودمم به خورد و خوراکم خیلی توجه میکنم هر چی هم میخورم آخرش عرق نعنا میخورم ولی بازم همونطوریهHanghead
خودمم این مدت خیلی از خونه بیرون نرفتم یه خورده کلافه ام دلم برای زندگی قبل از بارداری تنگ شدهHanghead حااا قراره فردا برم خونه مامانم یه خورده هم همسرم منو ببره برگردونه حال و هوام عوض شه با این تاپیک متوجه شدم بقیه هم یه همچین شرایطی رو تجربه کردن1 (49)
من از پوشک مولفیکس اصلا راضی نبودم کامفی بی بی استفاده میکنم و راضیم مای بی بی مدل پیریما هم گرفتم ولی هنوز تست نکردم البته مولفیکس و کامفی هم ایرانی هم خارجی دارن من نمیدونستم به خاطر همین مولفیکسی که گرفتم ایرانی بود و آشغال کامفی ایرانیش هم خوب بود خارجیش رو هم گرفتم هنوز استفاده نکردم ولی ایرانیش خوبه1 (49)
من شیر خودمو باشیشه میدم سلنا البته سینه هم میدم ولی خیلی کم همه میگن سینه بده وگرنه دیگه سینه نمیگیره ولی چون من از 6 ماهگی دخترم باید برگردم سر کار به هر حال دخترم باید از شیشه استفاده کنه راستش رو بخوایین خیلی هم دوست ندارم سینه بدم سینه هام هم پر شیره انقدر که کمردرد میشم قطره شیرافزا خوردم و دلستر و خورشت کرفس هر سه تاشون شیدم رو انقدر زیاد کردن که مدام در حال دوشیدنمHanghead
کرم پیشگیری از سوختگی ماستلا هم گرفتم از روز اول هر چند بار که عوضش میکنم استفاده میکنم تا حالا که دچار سوختگی نشده1 (49)
بعضی وقتها که خیلی با ولع شیر میخوره هوا هم میخوره به خاطر همین بر میگردونه البته همیشه نه ولی این موضوع خیلی ناراحتم میکنهcrying
بینیش هم با پوآر و سنجاق قفلی کوچولو تمیز میکنم1 (49)
دیگه همینhih

اه پس مشکل همه اس ستیلاهم موقع دستشویی کردن گریه میکنه از یه طرف هم خیلی بدنش و کش میده وای سامی جان زندگی قبل بارداری رو نگوcryingمن که خیلی خسته ام ولی بازم خداروشکرFlowerysmile
دخترگلم عاشقتم83
پاسخ }
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۳:۴۸ ب.ظ)بانوی مهربانی نوشته:  سلام خوبین؟
سامی جون جریان این قطره آ.د چیه؟من هیچی به پسرم نمیدم.
باید ببرم دکتر تجویز کنه؟
عزیزم دکتر از 15 روزگی دخترم بهش داد و گفت تا 6 ماهگی باید بخوره1 (49)
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ)*بهار* نوشته:  عرق نعنا به شدت شکم رو سفت میکنه
ولی من امروز به دخترم دادم خودمم خوردم ببخشیدا ولی شکم جفتمون خوب کار کردHanghead
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۴:۳۸ ب.ظ)مامان نانا نوشته:  بچه ها یه کوچولو گریپ میکسچر ایرانی بدید برا نفخ شکم بچه ها بعدشم سه بار بعد شیر خوردنشون باید عاروق بزنند حتما شکم بچه رو رو تیزی شونه هاتون می‌گیرید بعد آروم تو پشتشون بزنید که سه بار حتما عاروق بزنن این کارو وقتی شوهراتون هستند به اونا بدین چون شما خسته شدین شیر دادین من خودم شیر خشک به رادمهر دادم از همون اول ولی بازم این کارو شوهرم انجام میدادhih
سلنا اصلا بادگلو نمیرنه یعنی من یه رب میزنم تو پشتش ولی از بادگلو خبری نیستcrying
پاسخ }
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ)فاطی 20 نوشته:  اه پس مشکل همه اس ستیلاهم موقع دستشویی کردن گریه میکنه از یه طرف هم خیلی بدنش و کش میده وای سامی جان زندگی قبل بارداری رو نگوcryingمن که خیلی خسته ام ولی بازم خداروشکرFlowerysmile

آره خدا رو شکرDreamyeyesf
به خاطر همین گفتم تاپیک خوبیه چون آدم متوجه میشه همه از این داستانا دارن1 (49)
ستیلا 1 ماهش شده دیگه چرا داروی کولیک وبهش نمیدی هم دلدردش خوب میشه هم خوابش تنظیم میشه
پاسخ }
منم تمام مشکلات شما رو دارم.محمدطاها دیشب اصلا نخوابید.شبا بیداره ولی دیشب خیلی اذیت بود.همه اش اب دهنش گیر میکرد توگلوش احساس خفگی داشت.دلپیچه هم داشت.از اونورم بالا می اورد انگاری یه چیزی رو دلش گیر کرده.
عطسه هم زیاد کرد.
انگار دماغش گرفته اس.آخه با دهن نفس میکشه.
عشقم همسرم ....
وجودم پسرم ....
خدایا به تو میسپارم گلهایم را ء زیباترین هدیه هایت را ء پناهشان باش ء کنارشان باش ء به یادشان باش

پاسخ }
سلااااامWavesmile
برای نفخ بچه هاتون می تونید قطره ی دایمتیکون بهشو ن بدید برای آرتا دکترش تجویز کرد ، سه تا چهار بار و هر بار 5 قطره . البته من کلا یک ماه بهش ندادم اونهم نه مرتب اصلا با داروی شیمیایی برای نوزاد مخالفم
وقتی که شکمشون خوب کار نمیکنه قطره ی مولتی ویتامین و اگر بیرون روی بگیرن قطره ی آ+د . البته آرتا چون شکمش خوب و درست کار می کنه همون مولتی ویتامین رو می خوره.
الان که آرتا 3 ماهش شده من بعضی وقتها که حس می کنم سردیش کرده یکم نبات داغ با عرق نعنا بهش میدم در حد 3 سی سی.
زودی آروم میشه. بهتر از داروی شیمیایی که دکتر ها برای بچه تجویز می کنن با اونهمه عوارض بعد هم میگن هیچی قبل 6 ماهگی به بچه ندید بخوره !!؟؟ شیمیایی ضرر نداره گیاهی ضررداره!!؟؟Just_Cuz_15

بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
پاسخ }
راستی منم برای آسیم پوشک مولفیکس ایرانی استفاده می کردم خیلی راضی بودم اما الان ضخامتش رو یکم کم کردنfak و مثل سابق نیست . در حال حاضر برای آرتا هاگیز استفاده می کنم خیلیییییی خوبه البته الان که تقریبا ساعت های( ببخشید) پی پی کردنش تقریبا منظم شده بعد از پی پی کردنش براش مولفیکس می بندم hihدر اصل از هر دوش استفاده می کنم و شبها هم هاگیز رو براش می بندم که یه وقت پس نده.hih

بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
پاسخ }