امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 2.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبادل نظر بین مادرانی که کودکان زیر هفت سال دارن
سلام مامان نانا 'نگران راه رفتن پسرت نباش
معمولا اکثر بچه ها تو یکسالگیشون راه میرن 'البته دخترها معمولا زودتر از پسرها راه میفتن
البته به ژنتیک هم بستگی داره مثلا شوهر منم زود راه افتاد تو بچگیش و پسر منم الان که9 ماه و 20 روزشه وسایلو میگیره و بلند میشه و کمابیش دست خودشو ول میکنه که خودش بایسته
حالا ببین پسرت تو کدوم مرحلست'باهاشم تو خونه تمرین راه رفتن کن' ولی نگران نباش چون همه ی بچه ها عین هم نیستن
[عکس: 20140303171222_CAM01146.jpg]
خدایا ممنونم بخاطر این هدیه قشنگت

وبلاگ گل پسرم، متین
پاسخ }
(۰۸-۰۸-۱۳۹۳, ۰۷:۵۸ ق.ظ)بانوی مهربانی نوشته:  منم تمام مشکلات شما رو دارم.محمدطاها دیشب اصلا نخوابید.شبا بیداره ولی دیشب خیلی اذیت بود.همه اش اب دهنش گیر میکرد توگلوش احساس خفگی داشت.دلپیچه هم داشت.از اونورم بالا می اورد انگاری یه چیزی رو دلش گیر کرده.
عطسه هم زیاد کرد.
انگار دماغش گرفته اس.آخه با دهن نفس میکشه.
سرش رو صاف نزار شبا سرش رو کج بزار که آب دهنش نپره تو گلوش روزا که پیششی سرش و صاف کن
سلنا هم زیاد عطسه زیاد میکنه من مدام بینیش رو پاک میکنم به خاطر از دهن نفس کشیدنشم دکتر گفت بخور سرد روزی 3 ساعت توخونه روشن کنید بیشتر نه چون میکروب جمع میکنه از وقتی بخور گذاشتم بهتره1 (49)
(۰۸-۰۸-۱۳۹۳, ۱۰:۲۶ ق.ظ)عصیانگر نوشته:  سلااااامWavesmile
برای نفخ بچه هاتون می تونید قطره ی دایمتیکون بهشو ن بدید برای آرتا دکترش تجویز کرد ، سه تا چهار بار و هر بار 5 قطره . البته من کلا یک ماه بهش ندادم اونهم نه مرتب اصلا با داروی شیمیایی برای نوزاد مخالفم
وقتی که شکمشون خوب کار نمیکنه قطره ی مولتی ویتامین و اگر بیرون روی بگیرن قطره ی آ+د . البته آرتا چون شکمش خوب و درست کار می کنه همون مولتی ویتامین رو می خوره.
الان که آرتا 3 ماهش شده من بعضی وقتها که حس می کنم سردیش کرده یکم نبات داغ با عرق نعنا بهش میدم در حد 3 سی سی.
زودی آروم میشه. بهتر از داروی شیمیایی که دکتر ها برای بچه تجویز می کنن با اونهمه عوارض بعد هم میگن هیچی قبل 6 ماهگی به بچه ندید بخوره !!؟؟ شیمیایی ضرر نداره گیاهی ضررداره!!؟؟Just_Cuz_15
مامانمم میگه این دکترا خودشون با قنداق و عرق نعنا و شیرخشت و دارو گیاهی بزرگ شدن حالا میگن ضرر دارهVahidrk
پاسخ }
سلام مامانا
مامان نانا فکر کنم زوده عنوز واسه نگرانی از راه رفتن.پسر من هم۱۱ ماه و بیست روزشه،هنوز راه نمیره.غز جایی بگیره خیلی سریع میره و یاچندثانیه وایمیسته تنهایی.هر بچه ای فرق داره.معمولا میگند دخترا زودترند،دختر دخترعموم دو ماه فرقشه با پسرم.یک سال و چهار روزگی راه افتاد.شمام زیاد عجله نکن
[عکس: 20131223232705_IMAG0280.jpg]

پاسخ }
سلام به همه
فاطمه جان قطره آ-د از 12 روزگی به بعد به مقدار 20 قطره هر روز به نوزاد داده میشه.برای علیرضا دکترش گفت.از اون به بعدم از داروخانه میگیرم.تنها ویتاینی که شیر مادر نداره (د) برای همین قطره میدن.
سامی جون منم کارمندم به علیرضا از سینه شیر میدم و برای اینکه عادت کنه به شیشه برای وقتی که رفتم سرکار موقعی که میرم بیرون شیر میدوشم تو شیشه که اونو میخوره.اگه از بچه سینه رو مک نزده به مرور شیرت خشک میشه.

منم گاهی دلم برای دوران قبل بارداری تنگ میشه.Dreamyeyesf
پاسخ }
بچه ها یک سوال
علیرضا گاهی تو خواب خرخر میکنه که با جابجایی بالشش خوب میشه .
گاهی هم تو بیداری تو دماغی و با صدای مشابه خرخر نفس میکشه .به نظرتون طبیعیه؟
پاسخ }
(۰۸-۰۸-۱۳۹۳, ۰۵:۲۴ ق.ظ)*..sami..* نوشته:  
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ)فاطی 20 نوشته:  اه پس مشکل همه اس ستیلاهم موقع دستشویی کردن گریه میکنه از یه طرف هم خیلی بدنش و کش میده وای سامی جان زندگی قبل بارداری رو نگوcryingمن که خیلی خسته ام ولی بازم خداروشکرFlowerysmile

آره خدا رو شکرDreamyeyesf
به خاطر همین گفتم تاپیک خوبیه چون آدم متوجه میشه همه از این داستانا دارن1 (49)
ستیلا 1 ماهش شده دیگه چرا داروی کولیک وبهش نمیدی هم دلدردش خوب میشه هم خوابش تنظیم میشه

واقعا خبر نداشتم حتما میبرمش
دخترگلم عاشقتم83
پاسخ }
قطره آ د رو باید دوازده روزی ب بعد بدیم.پس چرا من پسرمو واسه زردیش سه تا دکتر بردم.اما هیچکدومشون چیزی نگفتن.

حالا ببرمش دکتر و بهش بدم یا سرخود بدم؟
البته میترسم سر خود بدم.
راستی یه سوال.خانمایی که پسر دارین.چند روزگی ختنه کردین؟از چه نوعش؟بخیه.حلقه یا لیزر؟کدومش بهتره؟
عشقم همسرم ....
وجودم پسرم ....
خدایا به تو میسپارم گلهایم را ء زیباترین هدیه هایت را ء پناهشان باش ء کنارشان باش ء به یادشان باش

پاسخ }
(۰۸-۰۸-۱۳۹۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ)فاطی 20 نوشته:  
(۰۸-۰۸-۱۳۹۳, ۰۵:۲۴ ق.ظ)*..sami..* نوشته:  
(۰۷-۰۸-۱۳۹۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ)فاطی 20 نوشته:  اه پس مشکل همه اس ستیلاهم موقع دستشویی کردن گریه میکنه از یه طرف هم خیلی بدنش و کش میده وای سامی جان زندگی قبل بارداری رو نگوcryingمن که خیلی خسته ام ولی بازم خداروشکرFlowerysmile

آره خدا رو شکرDreamyeyesf
به خاطر همین گفتم تاپیک خوبیه چون آدم متوجه میشه همه از این داستانا دارن1 (49)
ستیلا 1 ماهش شده دیگه چرا داروی کولیک وبهش نمیدی هم دلدردش خوب میشه هم خوابش تنظیم میشه

واقعا خبر نداشتم حتما میبرمش

سلام به همه مامانای گل .FlowerysmileFlowerysmile من تازه تونستم بیام ستیا شب و روز برام نمیزاره خیلی وروجک شده .1 (49)
فاطی جان من برای ستیا که کولیک داشت قطره کولی کز یا کولی چز گرفتم و هر 8 ساعت 5 قطره میدادم . بعد که بردم دکتر گفتم قطره کولیت بدید بهش گفت همینه ولی بهش ندی خیلی بهتره. گفت یه ق مربا خوری عرق نعنا رو با همون میزان آب جوشیده سرد مخلوط کن بهش بده .بهش میدادم خیلی خوب بود. ستیا کولیتش خیلی بدجور میگرفت دقیقا سه ساعت مدام گریه میکرد دکتر گفت تا 4ماه و 10 روز هست بعد این زمان تمام میشه. بهتر وقتی میگیره بگیری بغلت و مدام تکونش بدی یا سوار ماشین بشی و ببریش دور . ببخشید زیاد حرف زدم مثلا از تجربیاتم گفتم
وبلاگ گیس گلابتون من
http://fandoghmamanobaba93.niniweblog.com/
[عکس: 20141030204016_1-fa-sdsd.jpg]
پاسخ }
مامانا ستیلا هنوز زردی داره چیکار کنم؟
عرق کاسنی دادم اثری نداشت
دخترگلم عاشقتم83
پاسخ }
خودت شیر خشت بخور ترنجبین بخور زردی کم میشه
پاسخ }