تبلیغات
Bia2Aroosi

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبادل نظر بین مادرانی که کودک تیز هوش دارن
Ksmiletris 
سلام
خانم گلایی که کودک تیزهوش و با استعداد دارین لطفا بیایید اینجا و درمورد بچه هامون و کارهایی که برای پیشرفت بیشترشون میشه انجام داد با هم صحبت کنیم
لطفا سن بچه هاتون را هم بگید
پاسخ }
اول خودم شروع میکنم یک پسر 6 ساله دارم که امسال میره کلاس اول از دو سالگی متوجه شدم که هوشش بیشتر از دخترم است البته دخترم هم خیلی باهوش و با استعداد است اما پسرم متفاوت بود
پسرم الان جمع 2 رقم با 2 رقم را ذهنی حل میکنه و جمعهای پیچیده تر را هم روی کاغذ کاملا درست انجام میده جدول ضرب را هم پارسال حفظ کرد
از لحاظ تطبیق و استدلال ریاضی و حتی علوم تا پایه پنجم هیچ مشکلی نداره شعر و قرآن را هم خوب حفظ میکنه اما در مورد خواندن و نوشتن فارسی اصلا دل نمیده و حتی یک کلمه هم یا دنمیگیره من میترسم امسال که بره مدرسه براش مشکل پیش بیاد چون در پیش دبستانی هم بعد از یکی دوماه دیگه نرفت و علتش هم این بود که هر چه یاد میدادن در سطح بالاترش را بلد بود
خیلی دلشوره دارم نمیدونم باهاش چیکار کنم
کسی تا به حال چنین تجربه ای داشته ؟
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
سلام اگه این مبحث رونق بگیره خیلی خوب میشه.....
پسر من 2ماه و 21 روزش است.به نظر خودم که خیلی از سنش جلو است.
چون من مدام با اون کار میکنم.با این سن کم خیلی از اواهای کلمات رو میتونه تشخیص بده.
پاسخ }
من پسرم 7 مرداد 3 ساله میشه پسر منم به حفظ کردن علاقه داره الان کلاس حفظ موضوعی میره اول به خاطر سنش قبول نمیکردن با اصرار ثبت نامش کردم الان از بچه های بزرگتر زودتر و بهتر یاد میگیره کلی شعر حفظه چند تا هم از سوره های کوچیک و بلده کلی کلمات انگلیسی با معنی بلده نوشتن و خوندن هم بیشتر کلمات فارسی رو بلده یه مدت هم هست که نقاشی های خوبی میکشه که اکثرا باور نمیکنن میگن خودت کمکش میکنی جدیدا هم بدون اینکه من بهش بگم خودش دوتا اسباب بازی برمیداره شروع میکنه به قصه گفتن قصه هایی که خودش درست میکنه حالا خوشحال میشم منم راهنمایی کنید ببینم چیکار کنم که مهدی فعالتر بشه و بهتر یاد بگیره خودم براش خیلی وقت میزارم فقط حفظ موضوعی قران و میبرمش کلاس (1782)Flowerysmile
عجیب است عکس شهدا را میبینیم اما عکس شهدا رفتار میکنم
[عکس: 20140409221909_llllllll.jpg]
جیگر مامان اقا مهدی خانوم گل کوچک یگانه خانوم

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
حانوم گلای عزیز از کجا فمیدید که بچه هاتون باهوش هستند از چه نشونه هایی؟ از تست هوش ؟ اکه تست هوش بخوایم بکنیم از چه طریقی میشه ؟ و در ضمن چه طوری میشه استعداد بچه ها رو پرورش داد؟؟؟؟؟؟؟DunnofDunnof
درمقابل تقدیر خداوند مانند کودکی یک ساله باش که وقتی به هوا می اندازی میخندد ....
چون ایمان داره که تو او را خواهی گرفت....
پاسخ }
سلام.منم یه دختر دو ساله دارم.نسبت به هم سن و سالاش خیلی جلوتره.الان هفت یا هشتایی تا شعر حفظه.با چند بار خوندن شعر اون رو حفظ میکنه و با خودش می خونه.همیشه هم برای عروسکاش داستان تعریف میکنه.تا چیزی رو براش می نویسم بعد از چند بار تکرار میتونه بخونش و یادش می مونه.با یکبار نگاه کردن به دست من هم اشپزی هم بقیه کارای خونه رو تکرار میکنه و انجام میده. اما به خاطر مشغله ی زیاد خودم داره به تلویزیون و کارتون های تکراری عادت میکنه.می دونم که تلویزیون حافظه رو ضعیف میکنه.نمیدونم چکار کنم؟
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۰۱-۰۵-۱۳۹۲, ۰۳:۲۴ ب.ظ)مامان مهرانه نوشته:  حانوم گلای عزیز از کجا فمیدید که بچه هاتون باهوش هستند از چه نشونه هایی؟ از تست هوش ؟ اکه تست هوش بخوایم بکنیم از چه طریقی میشه ؟ و در ضمن چه طوری میشه استعداد بچه ها رو پرورش داد؟؟؟؟؟؟؟DunnofDunnof
خودت باید از حرفها و حرکاتش متوجه بشی عزیزم
بچه های باهوش بالاتر دایره کلماتی گسترده تری دارن و بقول معروف کلمات بزرگتر از سنشون ادا میکنن گاهی حتی بدون اینکه معنیش را بفهمنن باهاشون جمله میسازن
از بچه های دیگه حساسترن و بیشتر از بچه های معمولی حرف میزنن و کنجکاویشون نسبت به اتفاقات دور و برشون بیشتره
از خودشون جوک و داستان زیاد میسازن
متاسفانه تو کشور ما برنامه درستی برای اینجور بچه ها نیست تست هوش و آی کیو را هم از بچه های کمتر از 6 سال نمیگیرند من چند بار پسرم را بردم قبول نکردند تا امسال بعد از عید که بالاخره ازش تست گرفتن و بعد از کلی تعجب و تعریف و تمجید گفتن خانم این بچه نابغه است مواظبش باشید و باهاش کار کنید که سطح هوشیش کاهش پیدا نکنه و کلی مشاوره الکی که بدردم نخورد
تو تهران سرای محله ها تست هوش میگیرند هزینه اش هم 10000 تومان است تو شهرستانهای دیگه نمیدونم
خانمها اگر تجربه ای دارید لطفا بیان کنیدFlowerysmile
پاسخ }
دختر منم 2 سالشه و الان 5 تا شعر کاملا حفظه.خیلی حرف میزنه و سوال میپرسه و اگه به هر دلیلی بهش دروغ بگم یا جواب درست نگم فورا متوجه میشه.به خاطر اینکه خودم توی مهد کودک کار میکنم و بچه های زیادی رو میشناسم میدونم که دخترم نسبتا با هوشه...براش کارت تصویر خوانی خریدم که تصویر رو ببینه و نوشته رو بخونه اما خودم فرصت نکردم باهاش تمرین کنم و اونم چیزی یاد نگرفتDunnof.....شما که بچه هاتون قبل از دبستان خوندن و نوشتن بلدن باهاشون تمرین کردین یا خودشون یاد گرفتن؟؟؟؟لطفا اگه کسی میدونه جواب بده که منم بفهمم دخترم واقا باهوشه یا من اینطور فکر میکنم؟
[عکس: 20130917171817_5yui.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
خانومی میشه بگید تا قبل از 6 سالگی پسرتون باهاش چطوری رفتار می کردید از نظر بازی توی خونه یا کلاس مثلا زبان و...... یا تهیه سی دی خاص و ......FlowerysmileFlowerysmileFlowerysmile
درمقابل تقدیر خداوند مانند کودکی یک ساله باش که وقتی به هوا می اندازی میخندد ....
چون ایمان داره که تو او را خواهی گرفت....
پاسخ }
(۰۲-۰۵-۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ق.ظ)pegah71 نوشته:  دختر منم 2 سالشه و الان 5 تا شعر کاملا حفظه.خیلی حرف میزنه و سوال میپرسه و اگه به هر دلیلی بهش دروغ بگم یا جواب درست نگم فورا متوجه میشه.به خاطر اینکه خودم توی مهد کودک کار میکنم و بچه های زیادی رو میشناسم میدونم که دخترم نسبتا با هوشه...براش کارت تصویر خوانی خریدم که تصویر رو ببینه و نوشته رو بخونه اما خودم فرصت نکردم باهاش تمرین کنم و اونم چیزی یاد نگرفتDunnof.....شما که بچه هاتون قبل از دبستان خوندن و نوشتن بلدن باهاشون تمرین کردین یا خودشون یاد گرفتن؟؟؟؟لطفا اگه کسی میدونه جواب بده که منم بفهمم دخترم واقا باهوشه یا من اینطور فکر میکنم؟

من خودم پنج سالگی خوندن یاد گرفتم ولی فقط خوندن.... اونم خودم یاد گرفتم کسی اصرار نداشت... البته مهدقرآن میرفتم ولی اونجا هم خوندن یاد نمیدادن من همینجوری بخاطر علاقه زیادم به خوندن یاد گرفتم
از یه جنبه ای نباید اصرار داشته باشی تا بچه ات خوندن یاد بگیره چون مجبور میشه خیلی از کلماتو قبل از این که بشنوه بخونه و این سبب میشه غلط غلوط یاد بگیره چون کلمات فارسی تو کتابا که اعراب ندارن
رشته من مرتبط با این موضوعه و استادمون این مطلبو گفت ولی قبل از اون که ایشون بگن خودم تجربه اش رو داشتم که تا ده دوازده سالگی کلماتو اشتباه میگفتم و دیگران بهم میخندیدن چون زودتر از شنیدن اون کلمات خونده بودمش و تو ذهنم اونجوری ملکه شده بود
در ضمن اینکه زود خوندن تنها دلیل باهوشی نیست شاید اصلا دخترتون به خوندن علاقه زیاد نداشته باشه و استعدادش تو چیز دیگه ای باشه با توجه به اینکه تمام کارشناسان میگویند که فرزندانتان را تا هفت سالگی آزاد بذارید تا استعدادشونو بشناسید و این سخن تایید شده بزرگان دینی ماهم هست...
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...