امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبریک و تسلیت ایام مذهبی

فرا رسیدن ماه شعبان و ایام ولادت سه نور مقدس

از انوار تابناک خاندان اهلبیت عصمت و طهارت

حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام سجّاد(ع)

بر امام زمان(عج) و تمام شیعیان تبریک و تهنیت باد

شـعبان شـد و پیک عشق از راه آمد

عـــطـــر نــفــس بـقیه الله آمـــد

با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین(ع)[/color]

یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد
[color=#006400]
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }
ولادت سه نور ولایت بر شما مبارک

ماه میلاد سه پرچم دار عشق

دلبر و دلداده و دلدار عشق

ماه میلاد سه ماه عالمین

سید سجاد و عباس و حسین(ع)

سه نور آمد به عالم پر ز احساس

معطر هر سه از عطر گل یاس

سه نور تابناک آسمانی

حسین بن علی ، سجاد و عباس
اللهم الرزقتی شفاعة الحسین، یوم الورود
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
الذین بذلوا مهجهم دون الحسین علیه السلام
پاسخ }
شيخ طوسی (ره) و ديگران به سند معتبر از حضرت امام رضا عليه السلام نقل كرده‌اند كه چون حضرت امام حسين عليه السلام متولد شد، حضرت رسول صلی الله عليه و آله اسماء بنت عميس را فرمود كه بياور فرزند مرا ای اسماء، اسما گفت آن حضرت را در جامه سفيدی پيچيده به خدمت حضرت رسالت صلي الله عليه و آله بردم، حضرت او را گرفت و در دامن گذاشت و گوش راست و اذان در گوش چپش اقامه گفت،‌پس جبرئيل نازل شد و گفت: حق تعالی ترا سلام مي‌رساند و می‌فرمايد كه چون علی عليه السلام نسبت به منزله هارون است نسبت به موسی (ع) پس او را به اسم پسر كوچك هارون نام كن كه شبير است و چون لغت تو عربی است او را حسين نام كن. پس حضرت رسول صلي الله عليه و آله او را بوسيد و گريست و فرمود كه ترا مصيبتی عظيم در پيش است، خداوندا لعنت كن كشنده او را. پس فرمود كه ای اسماء اين خبر را به فاطمه مگو.

چون روز هفتم شد حضرت رسول صلي الله عليه و آله فرمود كه بياور فرزند مرا چون او را به نزد آن حضرت بردم گوسفند سياه و سفيدی از برای او عقيقه كرد كه يك رانش را به قابله داد و سرش را تراشيد و به وزن موی سرش نقره تصدق كرد و خلوق بر سرش ماليد، پس او را بر دامن خود گذاشت و فرمود ای ابا عبدالله چه بسيار گران است بر من كشته شدن تو، پس بسيار گريست. اسماء گفت:
كه رخنه در دين من خواهد كرد و به خداوند عظيم كافر خواهد شد، پس گفت خداوندا سؤال می‌كنم از تو در حق اين دو فرزندم آنچه را كه سوال كردم ابراهيم در حق ذريت خود خداوندا تو دوست دار ايشان و دوست دار هر كه دوست می‌دارد ايشان را و لعنت كن هر كه ايشان را دشمن دارد لعنتی چندان كه آسمان و زمين پر شود.
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
پاسخ }
شيخ صدوق و ابن قولويه و ديگران از حضرت صادق عليه السلام روايت كرده‌اند كه چون حضرت امام حسين عليه السلام متولد شد حق تعالی جبرئيل را امر فرمود كه نازل شود با هزار ملك براي آن تهنيت گويد حضرت رسول صلی الله عليه و آله را از جانب خداوند و از جانب خود، چون جبرئيل نازل می‌شد گذشت در جزيره از جزيره‌های دريا به ملكی كه او را فطرس مي‌گفتند و از حاملان عرش الهی بود.

وقتی حق تعالی او را امری فرموده بود و او كندی كرده بود پس حق تعالی بالش را در هم شكسته و او را در آن جزيره انداخته بود پس فطرس هفتصد سال در آنجا عبادت حق تعالی كرد تا روزی كه حضرت امام حسين عليه السلام متولد شد.

و به روايتی حق تعالی او را مخير گردانيد ميان عذاب دنيا و آخرت او عذاب دنيا را اختيار كرد پس حق تعالی او را معلق گردانيد به مژگانهای هر دو چشم در آن جزيره و هيچ حيوانی از آنجا عبور نمی كرد و پيوسته از زير او دود بدبوئی بلند مي‌شد چون ديد كه جبرئيل با ملائكه فرود می‌آيند از جبرئيل پرسيد كه اراده كجا داريد؟ گفت چون حق تعالی نعمتی به محمد صلی الله عليه و آله كرامت فرموده است، مرا فرستاده است كه او را مبارك باد بگويم، ملك گفت ای جبرئيل مرا نيز با خود ببر شايد كه آن حضرت برای من دعا كند تا حق تعالی از من بگذرد. پس جبرئيل او را با خود برداشت و چون به خدمت حضرت رسالت صلی الله عليه و آله رسيد تهنيت و تحيت گفت و شرح حال فطرس را به عرض رسانيد. حضرت فرمود كه به او بگو كه خود را به اين مولود مبارك بمالد و به مكان خود برگردد. فطرس خويشتن را به امام حسين ماليد، بال برآورد و اين كلمات را گفت و بالا رفت عرض كرد يا رسول الله همانا زود باشد كه اين مولود را امت تو شهيد كنند و او را بر من به جهت اين نعمتی كه از او به من رسيد مكافاتی است كه هر كه او را زيارت كند او را به حضرت حسين عليه السلام برسانم، و هر كه بر او سلام كند من سلام او را برسانم، و هر كه بر او صلوت بفرستد من صلوات او را به او می‌رسانم.

و موافق روايت ديگر چون فطرس به آسمان بالا رفت می‌گفت كيست مثل من و حال آنكه من آزاد كرده ی حسين بن علی و فاطمه و محمدم (عليهم السلام).

و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
پاسخ }
خانم گلهای عزیز امشب تولد نوردیده ی پیامبر(ص)و حضرت زهرا(س) وحضرت علی (ع) می باشد

بیاید امشب خدا رو به این امام عزیز قسم بدهیم همانطور که فطرس (ملائکه )را به خاطر وجود نازنین آقا بخشید مارا هم ببخشدو حاجات شرعی همه ی مارو ختم به خیر کند برای من هم دعا کنید که بسیار گرفتارم
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
پاسخ }
بيائيد مي خواهيم، به جشن تولّد عاشورا برويم

تولّد حسين، تولّد خون است

به مناسبت میلاد امام حسین (ع)

ای که فطرس از تو بگرفته مقام

ای که باشد بر تو از خالق سلام

من چگونه وصف تو باید کنم

تو نگنجی در هزار و صد کلام

فقیر روی حسینم که قبله ام عشق است

گدای کوی حسینم که قبله ام عشق است

به لطف دوست منم از تبار احبابش

محبّ کوی حسینم که قبله ام عشق است

به رسم عشق دعا گوی جمع عشّاقم

که راه پوی حسینم که قبله ام عشق است

چو پرچمی که نشان از طریقتی دارد

رهی به سوی حسینم که قبله ام عشق است

سر قنوت نمازم هر آن چه می گویم

به گفتگوی حسینم که قبله ام عشق است

من از سبوی ولایت شراب می نوشم

خراب خوی خسینم که قبله ام عشق است

مرا پناه به جز کشتی نجاتش نیست

پناه جوی حسینم که قبله ام عشق است

حسین کیست که در هر بلا هو التسلیم

همان که در وصف قالو بلا هو التسلیم

من از دیار حبیبم که مست دلدارم

هزار بار برای حسین جان دارم

من آن غلام سیاهم که رو سفید شوم

چو سر به خاک قدوم حسین بگذارم
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
پاسخ }
اعیاد شعبانیه رو به همه خانوم گلا تبریک میگم . انشالله که همه این روزهای قشنگ حاجت روا شن Flowerysmile(1782)

فایل‌های پیوست عکس(ها)

[عکس: hRvvp3.png]
پاسخ }
تولد امام حسین نور چشم حضرت زهرا (س) بر امام زمان برتمامی شیعیان وخانم گلای مهربون مبارک باد

ای درگه تو کعبه اهل ولا حسین

وی قبه تو قبلگه انبیا حسین

فرمود مصطفی که تو از آن و او ز توست

ثاراللهی وجان رسول خدا حسین

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى عِنْدَكَ وَجيهاً بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ

خدايا قرار ده مرا نزد خودت آبرومند بوسيله حسين عليه السلام در دنيا و آخرت

اللّهُمَّ ارْزُقْنى شَفاعَةَ الْحُسَيْنِ يَوْمَ الْوُرُودِ وَ ثَبِّتْ لى قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَكَ مَعَ الْحُسَيْنِ وَ اَصْحابِ الْحُسَيْنِ الَّذينَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ

خدايا روزيم گردان شفاعت حسين عليه السلام را در روز ورود (به صحراى قيامت ) و ثابت بدار گام راستيم را در نزد خودت با حسين عليه السلام و ياران حسين آنانكه بى دريغ دادند جان خود را در راه حسين عليه السلام

التماس دعا
و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
پاسخ }
Package_favorite 
بعد از نماز صبح بود.

توی صحن حرم حضرت اباالفضل (عليه السلام) نشسته بودیم.

منتظر بودیم تا بقیه بچه‌ها برگردن و سوار اتوبوس بشيم و برگرديم هتل.

خيلي خسته بوديم. توي چهل و هشت ساعت گذشته، شايد پنج شش ساعت بيشتر نخوابيده بوديم.

چند تا از بچه‌ها توي حال و هواي خودشون به نقطه‌ي نا معلومي خيره شده بودن و زير لب يه چيزايي زمزمه مي‌كردن؛ بعضي‌ها هم با شور و شوق خاصي كه بعد از زيارت اين جور جاها به آدم دست مي‌دهد مشغول صحبت كردن باهم‌ديگر بودند. لحظاتي به همين صورت گذشت...

تا اينكه يكي از بچه‌ها گفت:

اونجا رو ببينيد...

به نقطه‌اي كه به آن خيره شده بود اشاره مي‌كرد. يك كاشيكاري زيبا كه معلوم بود كار اصفهانه و با خط نستعليق نوشته شده بود:

«يا كاشِفَ الكَرْب عَن وَجْهِ الحسين (عليه السلام) اِكْشِف كَربي بحق اخيك الحسين (عليه السلام
پرسيد كي مي دونه معني اين چيه؟ "كاشف الكرب"...

هر كس چيزي مي‌گفت.

يكي گفت كاشف يعني برطرف كننده، عامل از بين بردن چيزي،
.

يكي ديگه گفت كرب هم يعني غم و غصه و ناراحتي و كاشف الكرب يعني برطرف كننده‌ي غم. كه اين لقب حضرت اباالفضل (عليه السلام) هست. البته لقب اميرالمومنين (عليه السلام) هم هست.

معني كاملش هم اين ميشه: "اي برطرف كننده‌ي غم از صورت حسين(عليه السلام)، برطرف كن غم مرا به حق برادرت حسين(عليه السلام).

البته معني ديگه اي هم از قسمت اول اين دعا استنباط ميشه و اون اينه كه حضرت اباالفضل(عليه السلام) كسي بوده كه امام حسين(عليه السلام) با ديدن ايشان علايم شادي و سرور در چهره‌شان نمايان مي‌شده. و ايشان براي حضرت يك جور قوت قلب به حساب مي‌آمده.(بميرم براي حضرت، روز آخر تك و تنها بي كاشف الكرب...)

پيرمردي كه كنار ما نشسته بود و از آن موقع تا به حال ساكت بود و به گفت و گوي ما گوش مي‌داد گفت: ميگن حضرت دست مي‌كشه روي قلب زائرش تا غمي تو دلش نباشه...

يك سوال برايم پيش آمده بود، اين‌كه چرا با اين‌همه روضه و ذكر مصيبت‌ كه مي‌خونن تا حالا هركاري كرديم نتونستيم اون طوري كه دلمون مي‌خواد، اينجا گريه كنيم؟

...تقريبن به جواب سوالم رسيده بودم.

وقتي وارد حرم حضرت اباالفضل(عليه السلام) ميشي يه حس خاصي به آدم دست مي‌ده انگار كه خيالت راحته. دلت آرومه. يه آرامش خاص كه با تمام وجودت احساس مي‌كني. مثل وقتي كه آدم دلواپس كسي هست و بعد با ديدنش آروم مي‌گيره. يه جور احساس سبكي روح، انگار روحت داره پرواز مي‌كنه. جريان آرام خون را توي رگهات احساس مي‌كني... اينو همه مي‌گفتن... يعني همه مون يه جورايي به اين مطلب رسيده بوديم.

يا كاشف الكرب...

يا علي مدد است

و ثبت لی قدم صدق
عندک مع الحسین
و اصحاب الحسین
پاسخ }

هیچ می دانید آخرین زنگ دنیا کی می خورد؟!

خدا می داند، ولی ...

آن روز که آخرین زنگ دنیا می خورد دیگر نه می شود تقلب کرد
و نه می شود سر شخصی را کلاه گذاشت

آن روز تازه می فهمیم دنیا با همه بزرگی اش از یک جلسه امتحان مدرسه هم کوچکتر بود!

... و آن روز تازه می فهمیم که زندگی عجب سوال سختی بود

سوالی که بیش از یکبار نمی توان به آن پاسخ داد

خدا کند آن روز که آخرین زنگ دنیا میخورد، روی تخته سیاه قیامت
اسم ما را در لیست خوب ها بنویسند

خدا کند حواسمان بوده باشد و زنگهای تفریح
آنقدر در حیاط نمانده باشیم که حیات را از یاد برده باشیم

خدا کند که دفتر زندگیمان را زیبا جلد کرده باشیم

و سعی ما بر این بوده باشد که نیکی ها و خوبی ها را در آن نقاشی کنیم

و بدانیم که دفتر دنیا چرک نویسی بیش نیست

چرا که ترسیم عشق حقیقی در دفتری دیگر است
و ثبت لی قدم صدق