امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبریک و تسلیت ایام مذهبی
مرسی دوست عزیز از اطلاعات خوبت
منم با اجازتون یک تحقیقی در مورد نماز انجام شده در آمریکا که میگم
تو زمانه ماشینی که همه دنبال آرامش هستند و با کلاسهای یوگا ومدیتیشن میخوان اونو بدست بیارن متونم بگم هزارا و سیصدو....سال پیش خدا بهترین حالت که نماز برای ما گفته که ما فراموش کردیم
اما تحقیقی که این دانشگاه آمریکایی در مورد 50 نفر فرد مسلمان انجام داده که حالت بدنی اشخاص طی نماز خواندن به بهترین حالت فرد از نظر ریلکسیشن بوده وضربان قلب کارکرد کلیه ها وشش ها وتمامی سیستم بدن در بهترین وضعیت قرار میگیرند
در مورد زمان های نماز هم همانطو ر که شما گفتید تایم نماز مهم برای اینکه تو اون زمانها بدن بیولوژیکی ما نیاز به تخلیه بار الکتریکی از فشارها وانرژؤی های دریافتی داره
جالب که همه قواعد مدیتیشن رو رعایت میکنن سر ساعات گفته شده سکوت میکنن تمرکز میکنن اما به نماز که میرسه همه از اینکه چرا باید تو این ساعات خونده بشه و خدا که میدونه ................ میگن[/size]
در ضمن سجده زیاد خیلی برای مغز وقلب خوب و انرژی منفی رو به خاک منتقل میکنه نماز صبح هم برای جلوگیری از سکته قلبی ومغزی چون طبق شواهد علمی بیشترین زمان سکته تو ساعات آخر شب [size=large]
[عکس: 20120220125016_Copy2of005.jpg]

اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
پاسخ }
قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند " چه کس مرده است؟

چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام.

یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌ یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده،‌ یکی ذوق می کند که ترابا طلا نوشته، ‌یکی به خود می بالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم؟

قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و ترا می شنوند،‌ آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند.. اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ”احسنت …!” گویی مسابقه نفس است …

قرآن!‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه،

‌خواندن تو آز آخر به اول، ‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند، ‌حفظ کنی، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند.

خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو.

آنان که وقتی ترا می خوانند چنان حظ می کنند،‌ گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است. آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم.

دکتر علی شریعتی
پاسخ }
عزیزم
ممنونت
حرف دلم رو گذاشتی
و واقعا جای تاسفه
قران روز قیامت زبان به شکوه باز می کنه
از کسایی که حرمتش رو نگه نداشتند
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
هفت آیه از قرآن هست که با سلام خداوند آغاز میشه و به هفت سین قرآن مشهوره

سَلامٌ عَلَيْكُمْ طِبْتُمْ فَادْخُلُوهَا خَالِدِينَ(73 سوره زمر)

سَلامٌ عَلَى مُوسَى وَهَارُونَ (120 سوره صافات )

سَلامٌ عَلَى نُوحٍ فِي الْعَالَمِينَ (79 سوره صافات )

سَلامٌ عَلَى إِلْ يَاسِينَ (130 سوره صافات )

سَلامٌ هِيَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ (5 سوره قدر )

سلامٌ قولاً من ربّ رحيم (58 سوره يس )

سَلامٌ عَلَى إِبْرَاهِيمَ (109 سوره صافات)

این هفت آیه رو به این صورت توی یک ظرف مینویسیم : یک قاشق مرباخوری عسل رو با مقدار کمی زعفران آب کرده مخلوط میکنیم و با یک چیز نازک شبیه خلال دندون آیات رو توی ظرف مینویسم و سر سفره میذاریم ... بعد از تحویل سال توی ظرف آب میریزیم و با باقی مونده عسل و زعفران شربت درست میکنیم وبا نیت شفا میخوریم .

اینم هفت سین قرآنی سال 90

[عکس: 1-29-12--%282%29.jpg]
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
❀وقتـــے کــه بنــده اےسجــده کــرد، ابلیـس فریادمــے زنـــد واے بــر مـن! او اطـاعت کــرد، ولـــے مـن معـصــیت کــردم ، او سجــــده کـــرد و مــن از ایــن عمــل ســـرباز زدم❀
بحار الانور، ج ,82 ص 233
[عکس: 20120208092356_mahzeriya.jpg]
آقای من: هر روز برای آمدنت دعا می کنیم .... و برای نیامدنت کارهای بسیار....
پاسخ }
از عمق سکوت تا خدا خواهم رفت
تا دورترین افق رها خواهم رفت
امروز در اندیشه ی زرین نماز
از قوس سجود تا خدا خواهم رفت
پاسخ }
مراحل تقرب در نماز

بعضى نماز را با خشوع مى خوانند: ((والذينهم فى صلوتهم خاشعون )) خشوع ، ادب جسمى و روحى است .
رسول اكرم صلّى اللّه عليه و آله ديد كه شخصى در حال نماز با ريش خود بازى مى كند، فرمودند: اگر او روح خشوع داشت ، هرگز اين كار را نمى كرد.
بعضى نسبت به نماز مراقبند: ((و هم على صلوتهم يحافظون ))
بعضى كار را به خاطر نماز رها مى كنند: ((رجال لا تلهيهم تجارة ولا بيع عن ذكر اللّه ))نه تجارت دائمى و نه بيع موقّت ، مانع آنها از ذكر خدا نيست .
بعضى با نشاط به سوى نماز حركت مى كنند: ((فاسعوا الى ذكراللّه ))
بعضى بهترين لباس را براى نماز مى پوشند: ((خذوا زينتكم عند كل مسجد))
بعضى عشق ثابتى نسبت به نماز دارند: ((الذينهم على صلوتهم دائمون ))
امام باقر عليه السّلام فرمود: مراد دوام بر نمازهاى مستحبّى است . چنانكه مراد از((على صلاتهم يحافظون )) حفاظت بر نمازهاى واجب است كه با شرائط انجام گيرد.
بعضى براى نماز سحرخيزى دارند: ((فتهجّد به نافلة لك )
در اين آيه ، خطاب به پيامبر اكرم صلّى اللّه عليه و آله است كه : پاسى از شب را از خواب برخيز وقرآن بخوان . مفسّران اسلامى اين تعبير را اشاره به نماز شب دانسته اند.
بعضى شب را با نماز، صبح مى كنند: ((يبيتون لربهم سجدا و قياما))
و بعضى سجده اى همراه با اشك دارند: ((سجدا و بكيّا))
(خدايا! شرمنده ام كه اين مراحل را مى نويسم ، ولى خودم يكى از اين مراحل را طى نكرده ام ).
اى خواننده عزيز! تو به من كارى نداشته باش .

منبع:پایگاه فرهنگی مذهبی نماز
پاسخ }
امروز صبح که از خواب بیدار شدی، نگاهت می کردم؛ و امیدوار بودم که با من حرف بزنی،
حتی برای چند کلمه، نظرم را بپرسی یا برای اتفاق خوبی که دیروز در زندگی ات افتاد، از من تشکر کنی.
اما متوجه شدم که خیلی مشغولی، مشغول انتخاب لباسی که می خواستی بپوشی.

وقتی داشتی این طرف و آن طرف می دویدی تا حاضر شوی فکر می کردم چند دقیقه ای
وقت داری که بایستی و به من بگویی: سلام؛ اما تو خیلی مشغول بودی ....

یک بار مجبور شدی منتظر بشوی و برای مدت یک ربع کاری نداشتی جز آنکه روی یک صندلی بنشینی.
بعد دیدمت که از جا پریدی. خیال کردم می خواهی با من صحبت کنی؛ اما به طرف تلفن دویدی
و در عوض به دوستت تلفن کردی تا از آخرین شایعات باخبر شوی.

تمام روز با صبوری منتظر بودم. با آنهمه کارهای مختلف گمان می کنم که اصلا وقت نداشتی
با من حرف بزنی. متوجه شدم قبل از نهار هی دور و برت را نگاه می کنی، شاید چون خجالت
می کشیدی که با من حرف بزنی، سرت را به سوی من خم نکردی.

تو به خانه رفتی و به نظر می رسید که هنوز خیلی کارها برای انجام دادن داری.
بعد از انجام دادن چند کار، تلویزیون را روشن کردی. نمی دانم تلویزیون را دوست داری یا نه؟
در آن چیزهای زیادی نشان می دهند و تو هر روز مدت زیادی از روزت را جلوی آن می گذرانی؛
در حالی که درباره هیچ چیز فکر نمی کنی و فقط از برنامه هایش لذت می بری...

باز هم صبورانه انتظارت را کشیدم و تو در حالی که تلویزیون را نگاه می کردی،
شام خوردی؛ و باز هم با من صحبت نکردی.

موقع خواب ...، فکر می کنم خیلی خسته بودی. بعد از آنکه به اعضای خانواده ات شب به خیر گفتی،
به رختخواب رفتی و فورا به خواب رفتی. اشکالی ندارد. احتمالا متوجه نشدی که من همیشه
در کنارت و برای کمک به تو آماده ام.

من صبورم، بیش از آنچه تو فکرش را می کنی. حتی دلم می خواهد یادت بدهم که تو چطور
با دیگران صبور باشی. من آنقدر دوستت دارم که هر روز منتظرت هستم. منتظر یک سر تکان دادن،
دعا، فکر، یا گوشه ای از قلبت که متشکر باشد.

خیلی سخت است که یک مکالمه یک طرفه داشته باشی. خوب، من باز هم منتظرت هستم؛
سراسر پر از عشق تو... به امید آنکه شاید امروز کمی هم به من وقت بدهی.
آیا وقت داری که این را برای کس دیگری هم بفرستی؟ اگر نه، عیبی ندارد،
می فهمم و هنوز هم دوستت دارم.

روز خوبی داشته باشی ...
دوست و دوستدارت: خدا
http://www.khanoomgol.com/thread-6125-po...#pid292250
http://www.khanoomgol.com/thread-8646-po...#pid292318
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
نمازی آبرومند

امام باقر علیه السلام در شأن پدر بزرگوار خود امام سجاد علیه السلام می فرماید: آن حضرت در شبانه روز، هزار رکعت نماز می خواند، او در نخلستان دارای پانصد نخله خرما بود، در کنار هر یک از آن نخله ها، دو رکعت نماز می خواند، هنگامی که به نماز می ایستاد، رنگش تغییر می کرد، حال او در نماز چون حال برده ی ذلیل در برابر پادشاه بزرگ بود، اعضاء بدنش می لرزید و به گونه ای نماز می خواند که گویی آخرین نماز اوست و هرگز بعد از آن زنده نمی ماند.

شبی مشغول نماز بود، یکی از پسرانش در کنارش به زمین افتاد و دستش شکست. اهل خانه جیغ و فریاد کشیدند، همسایه ها آمدند و شکسته بند آوردند، آن کودک از شدّت درد فریاد می کشید، شکسته بند، دست او را بست ولی امام سجاد(علیه السلام) از این فریادها و صداها، چیزی نشنید، تا این که صبح آن شب، حضرت با کمال تعجب دیدند که دست فرزندش به گردنش آویزان است! فرموده: چه شده؟! ماجرا را به سمع حضورش رساندند.

در مورد دیگری او در حال سجده نماز بود، آتش سوزی سختی در خانه حضرت رخ داد، حاضران فریاد می زدند: «یابنَ رَسُول الله النارُ النارُ»؛ ای فرزند رسول خدا! آتش آتش.

آن حضرت، سر مبارک را بلند نکرد تا این که آتش خاموش گردید، پس از سجده به آن حضرت گفته شد: چه چیز شما را از توجه به آتش سوزی بازداشت؟! در پاسخ فرمود: «اَلَهَتنی عَنها النارُ الکبری»؛ آتش عظیم دوزخ مرا از توجه به این آتش سوزی، غافل ساخت.4

نوشته مهدی صفری – گروه دین و اندیشه تبیان
پاسخ }
اعجاز قرآن و مسلمان شدن دانشمندان ژاپني

به گزارش روزنامه ي الجزيره چاپ عربستان، اعضاى يك گروه پژوهشى ژاپني كه در زمينه ي فعل و انفعالات يك پروتئين در مغز فعاليت مى‌كردند، از دريافت نتيجه تحقيقات پزشك مسلمان دكتر ابراهيم خليفه كه با استناد به قرآن تهيه شده بود، شگفت‌زده شدند و با اذعان به اعجاز قرآن در اين زمينه، اسلام آوردند.
براساس اين گزارش، مغز انسان به تدريج ازسن 51 تا 53 سالگى توليد آن را آغاز مى‌كند و سپس توليد آن كم‌كم كاهش مى‌يابد و تا شصت سالگى متوقف مى‌شود. به همين خاطر دست‌يابى به اين ماده به سهولت ميسر نيست. محققان در اين زمينه تلاش خود را بر روى نباتات براى به دست آوردن آن متمركز كردند.
بنابراين يك گروه ژاپني، اين ماموريت را برعهده گرفت تا جست‌وجو در مورد اين ماده شگفت‌انگيز را آغاز كند؛ چرا كه اين ماده از نظر دانشمندان، نقش به‌سزايى در از بين بردن عوارض پيرى در انسان به عهده دارد. اين دانشمندان ژاپنى پس از تلاش‌هاى بسيار، دريافتند كه ماده‌اى كه به دنبال آن هستند، فقط و فقط در «انجير» و «زيتون» وجود دارد.
دانشمندان ژاپنى در ادامه يافته‌هاى خود متوجه شدند، استخلاص اين ماده از انجير يا زيتون امكان‌پذير است؛ اما بدون مخلوط كردن آن، چيزى را كه جست‌وجو مى‌كنند، امكان‌پذير نيست.
آنها متوجه شدند كه بايد ماده به‌دست آمده را به نسبت يك در هفت (يك انجير در هفت زيتون) مخلوط كنند تا نتيجه بهتري را به دست آورند.
در همين حال دكتر طه ابراهيم خليفه كه قبلا در مورد انجير و زيتون به پژوهش در قرآن پرداخته بود، نتايج تحقيقات خود را براي اين گروه ژاپنى ارسال كرد. براساس پژوهش اين پزشك مسلمان عربستانى، در قرآن فقط يك بار از انجير ياد شده است؛ در حالى كه هفت بار از زيتون نام برده شده است!
پاسخ }