خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربه انجام جراحی لثه

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1

تجربه انجام جراحی لثه
برای رفع پوسیدگی دندان به دندان پزشک مراجعه کرده بودم. دکتر بعد از معاینه و دیدن عکس رادیوگرافی دندان و معالجه دندان ام گفتند که مشکل تحلیل لثه دارم و باید به جراح لثه مراجعه کنم. بعد از مراجعه به جراح لثه ایشان هم گفتند که مشکل تحلیل لثه ام جدی است و باید اول جرم گیری از لثه انجام بدهم و بعد جراحی لثه در چهار جلسه، هر بار یک نیمه در فک بالا و در فک پایین. من سال ها قبل مشکل خون ریزی از لثه موقع مسواک زدن و بوی بد دهان را داشتم که با خوردن آنتی بیوتیک مرتفع شده بود و من فکر می کردم مشکل لثه حل شده ولی بنابر گفته دکتر گویا تحلیل لثه من بدون علامت بوده و حالا مشکل لثه ام جدی شده. در هر حال جرم گیری از لثه را انجام دادم و حالا نوبت دارم برای هفته بعد برای اولین جلسه جراحی لثه. روش کار هم به این صورت هست که هر دفعه یک چهارم لثه شکافته شده و زیرلثه و اطراف ریشه تمیز می شود و مجددا لثه بخیه می شود که این کار علاوه بر کوتاهتر شدن لثه باعث نازیبا شدن لثه هم می شود ولی برای حفظ دندان از خطر لق شدن و افتادن انجام اش لازم هست. حالا خانم های محترم ضمن اینکه به اونهایی که دندان های سالم و لثه های خوشگل دارند تبریک می گویم و توصیه می کنم حتما سالی یک بار برای چکآپ به دندان پزشک مراجعه کنند و از یونیت دندان پزشکی و هزینه اش نگران نباشند، از خانم هایی که تجربه جراحی لثه دارند هم خواهش می کنم تحربیات شون رو اینجا بیارند تا همه استفاده کنیم. در ضمن هزینه جراحی لثه هم هر جلسه چهارصد و پنجاه هزار تومنه و با جرم گیری لثه و داروها دو میلیون وا میسه. اونهایی که تجربه دارند از تجربه حین جراحی و بعد جراحی شون بنویسید لطفا
۳۱-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۳۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از kiana911 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
گلوريا, ssaha
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

RE: تجربه انجام جراحی لثه
من سال 90 جراحی کردم همین طور که میگین 4 بار که کلا یک ماه طول کشید هر هفته یک چهارم فک . من یک مشکلی که داشتم این بود که خیلی سخت بیحسی روی لثه هام اثر میکرد واسه همین اذیت شدم . بار اول هم به خاطر اینکه بخیه زیبایی زده بود تا صبحش خونریزی کرد که صبح رفتم و دوباره بخیه ها رو باز کرد و بخیه زد ولی دکترم گفت از هر 100 نفر یک نفر این مشکلو پیدا می کنه که شانست اون یک نفر تو بودی. اما در مورد اینکه گفته بودین لثه ها بعد از جراحی زیباییش رو از دست میده واسه من اینطوری نبود چون عفونت لثه های من به قدری بود که دکتر گفت باعث رشد لثه هات شده و بعد از جراحی که لثه ها م جمع و جور شد خیلی بهتر و قشنگ تر شد.
امضای baakhlagh
Flowerysmile
۳۱-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از baakhlagh به دلیل این ارسال سپاس کرده.
گلوريا, kiana911
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

مرسی عزیزم از اینکه تجربه ات را نوشتی. یک سوال مراقبت بعد از جراحی چطوره. شما نوشتی چهار جلسه را در یک ماه انجام دادین. این جور فشرده سخت نیست یعنی این هفته یک جراحی و هفته بعد که برای کشیدن بخیه می رفتید جراحی قسمت بعد را هم انجام می دادین. من تصمیم دارم طی دو ماه انجام بدم. یعنی یک هفته جراحی و هفته بعد کشیدن بخیه و بعد هفته بعد باز جراحی و همینطور تا انتها. این جوری هم دردش و مراقبت های اون در دو ماه پخش میشه و هم هزینه اش hih
۳۱-۱-۱۳۹۳, ۰۶:۳۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 403

ارسال: #4
سلام عزیزم
منم سال 85 بود که جراحی کردم. و کلا با جرم گیری و اینا 200 تومن شد. الا ن خ گرون شده.fak
منم زیاد یادم نمیاد اما فکر می کنم یه بار قسمت جلو فک پایین رو جراحی کردم بعد 10 روز یه قسمت هم لثه پشت فک بالا رو. تو این دوره هم دوبار جرم گیری کردم . یکی قبل جراحی و یکی هم یک ماه بعد از جراحی. اون موقع به جراحی 120 دادم و به هر جرم گیری 40 تومن.
در مورد زیبایی هم اصلا لثه هام نازیبا نشده. بلکه خ هم بهتر شد. نصف دندونام داخل لثه مونده بود. جراحی که کردم بلندی دندونام معلوم شد. الان هم که 8 سال می گذره. هیچ مشکلی پیدا نکردم. و خونریزی نمی کنه.angelic
در مورد جراحی اصلا نگران نباش. چون بی حس می کنن و هیچی نمی فهمی. فقط من یادم میاد نزدیک نیم ساعت فکم باز موند و واقعا سخت بود و فکم کم مونده بود بشکنه.hih ممکنه شب جراحی که اثر بی حسی میره کمی درد رو متوجه شی که بهت مسکن میده و میتونی ازش استفاده کنی.
وقتی جراحی کردی. پانسمان میشه. که باید مواظب باشی پانسمانت زیاد تکون نخوره . چون ممکنه به بخیه آسیب وارد بشه. نباید زیاد صحبت کنی. و طرز غذا خوردن رو هم دکتر بهت می گه. با توجه به محلی که قراره جراحی بشه فرق می کنه.
بعد جراحی هم باید حسابی به دندونات برسی. هرروز حتما 3 بار مسواک و نخ دندان رو باید بزنی.
حداقل چن ماه باید تحت مراقبت باشی.
اما به مرور زمان شرایط خوب میشه و به روزی دو بار مسواک می رسی. من یک سال تحت مراقبت پزشک خودم بودم. بعد از اون اگر خدای نکرده خونریزی داشتی بلافاصله آب نمک بکن.
ببخش خ حرف زدم.
انشالا عمل خوبی داشته باشی و نگران نباش.Flowerysmile
امضای marall
۳۱-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از marall به دلیل این ارسال سپاس کرده.
kiana911
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

کسی تجربه جراحی لثه نداره. اگه فاصله بین جلسات عمل جراحی بیشتر باشه بهتره یا کمتر. یعنی هفته ای یک جلسه باشه یا ماه ای یک جلسه. منظورم ا ز نظر تحمل درد و سختی بعد از عمل هست.
۳-۲-۱۳۹۳, ۰۷:۰۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 154

سلام
کیانا جون من چندسال دندان عقلم را با جراحی در آوردم دردش زیاد اذیت نمیکرد اما بخیه هایی که توی لثه ام بود اذیت میکرد،هر چی بتونی بینش فاصله بیندازی بهتره ،حداقل تا بخیه های دندانت از بین بره
امضای سیلور رز
خدایا دلم معجزه میخواهد
از آن معجزه هایی که
به هنگامه ی وقوعش خدایا دوستت دارم و
خدایا شکرت میان هق هق گریه هایم گم شود
خدایا دلم معجزه میخواهد
معجزه ای در حد خدابودنت
۳-۲-۱۳۹۳, ۰۸:۱۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از سیلور رز به دلیل این ارسال سپاس کرده.
kiana911

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد