امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه انجام جراحی لثه
#1
برای رفع پوسیدگی دندان به دندان پزشک مراجعه کرده بودم. دکتر بعد از معاینه و دیدن عکس رادیوگرافی دندان و معالجه دندان ام گفتند که مشکل تحلیل لثه دارم و باید به جراح لثه مراجعه کنم. بعد از مراجعه به جراح لثه ایشان هم گفتند که مشکل تحلیل لثه ام جدی است و باید اول جرم گیری از لثه انجام بدهم و بعد جراحی لثه در چهار جلسه، هر بار یک نیمه در فک بالا و در فک پایین. من سال ها قبل مشکل خون ریزی از لثه موقع مسواک زدن و بوی بد دهان را داشتم که با خوردن آنتی بیوتیک مرتفع شده بود و من فکر می کردم مشکل لثه حل شده ولی بنابر گفته دکتر گویا تحلیل لثه من بدون علامت بوده و حالا مشکل لثه ام جدی شده. در هر حال جرم گیری از لثه را انجام دادم و حالا نوبت دارم برای هفته بعد برای اولین جلسه جراحی لثه. روش کار هم به این صورت هست که هر دفعه یک چهارم لثه شکافته شده و زیرلثه و اطراف ریشه تمیز می شود و مجددا لثه بخیه می شود که این کار علاوه بر کوتاهتر شدن لثه باعث نازیبا شدن لثه هم می شود ولی برای حفظ دندان از خطر لق شدن و افتادن انجام اش لازم هست. حالا خانم های محترم ضمن اینکه به اونهایی که دندان های سالم و لثه های خوشگل دارند تبریک می گویم و توصیه می کنم حتما سالی یک بار برای چکآپ به دندان پزشک مراجعه کنند و از یونیت دندان پزشکی و هزینه اش نگران نباشند، از خانم هایی که تجربه جراحی لثه دارند هم خواهش می کنم تحربیات شون رو اینجا بیارند تا همه استفاده کنیم. در ضمن هزینه جراحی لثه هم هر جلسه چهارصد و پنجاه هزار تومنه و با جرم گیری لثه و داروها دو میلیون وا میسه. اونهایی که تجربه دارند از تجربه حین جراحی و بعد جراحی شون بنویسید لطفا
پاسخ }
#2
من سال 90 جراحی کردم همین طور که میگین 4 بار که کلا یک ماه طول کشید هر هفته یک چهارم فک . من یک مشکلی که داشتم این بود که خیلی سخت بیحسی روی لثه هام اثر میکرد واسه همین اذیت شدم . بار اول هم به خاطر اینکه بخیه زیبایی زده بود تا صبحش خونریزی کرد که صبح رفتم و دوباره بخیه ها رو باز کرد و بخیه زد ولی دکترم گفت از هر 100 نفر یک نفر این مشکلو پیدا می کنه که شانست اون یک نفر تو بودی. اما در مورد اینکه گفته بودین لثه ها بعد از جراحی زیباییش رو از دست میده واسه من اینطوری نبود چون عفونت لثه های من به قدری بود که دکتر گفت باعث رشد لثه هات شده و بعد از جراحی که لثه ها م جمع و جور شد خیلی بهتر و قشنگ تر شد.
Flowerysmile
پاسخ }
#3
مرسی عزیزم از اینکه تجربه ات را نوشتی. یک سوال مراقبت بعد از جراحی چطوره. شما نوشتی چهار جلسه را در یک ماه انجام دادین. این جور فشرده سخت نیست یعنی این هفته یک جراحی و هفته بعد که برای کشیدن بخیه می رفتید جراحی قسمت بعد را هم انجام می دادین. من تصمیم دارم طی دو ماه انجام بدم. یعنی یک هفته جراحی و هفته بعد کشیدن بخیه و بعد هفته بعد باز جراحی و همینطور تا انتها. این جوری هم دردش و مراقبت های اون در دو ماه پخش میشه و هم هزینه اش hih
پاسخ }
#4
سلام عزیزم
منم سال 85 بود که جراحی کردم. و کلا با جرم گیری و اینا 200 تومن شد. الا ن خ گرون شده.fak
منم زیاد یادم نمیاد اما فکر می کنم یه بار قسمت جلو فک پایین رو جراحی کردم بعد 10 روز یه قسمت هم لثه پشت فک بالا رو. تو این دوره هم دوبار جرم گیری کردم . یکی قبل جراحی و یکی هم یک ماه بعد از جراحی. اون موقع به جراحی 120 دادم و به هر جرم گیری 40 تومن.
در مورد زیبایی هم اصلا لثه هام نازیبا نشده. بلکه خ هم بهتر شد. نصف دندونام داخل لثه مونده بود. جراحی که کردم بلندی دندونام معلوم شد. الان هم که 8 سال می گذره. هیچ مشکلی پیدا نکردم. و خونریزی نمی کنه.angelic
در مورد جراحی اصلا نگران نباش. چون بی حس می کنن و هیچی نمی فهمی. فقط من یادم میاد نزدیک نیم ساعت فکم باز موند و واقعا سخت بود و فکم کم مونده بود بشکنه.hih ممکنه شب جراحی که اثر بی حسی میره کمی درد رو متوجه شی که بهت مسکن میده و میتونی ازش استفاده کنی.
وقتی جراحی کردی. پانسمان میشه. که باید مواظب باشی پانسمانت زیاد تکون نخوره . چون ممکنه به بخیه آسیب وارد بشه. نباید زیاد صحبت کنی. و طرز غذا خوردن رو هم دکتر بهت می گه. با توجه به محلی که قراره جراحی بشه فرق می کنه.
بعد جراحی هم باید حسابی به دندونات برسی. هرروز حتما 3 بار مسواک و نخ دندان رو باید بزنی.
حداقل چن ماه باید تحت مراقبت باشی.
اما به مرور زمان شرایط خوب میشه و به روزی دو بار مسواک می رسی. من یک سال تحت مراقبت پزشک خودم بودم. بعد از اون اگر خدای نکرده خونریزی داشتی بلافاصله آب نمک بکن.
ببخش خ حرف زدم.
انشالا عمل خوبی داشته باشی و نگران نباش.Flowerysmile
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
کسی تجربه جراحی لثه نداره. اگه فاصله بین جلسات عمل جراحی بیشتر باشه بهتره یا کمتر. یعنی هفته ای یک جلسه باشه یا ماه ای یک جلسه. منظورم ا ز نظر تحمل درد و سختی بعد از عمل هست.
پاسخ }
#6
سلام
کیانا جون من چندسال دندان عقلم را با جراحی در آوردم دردش زیاد اذیت نمیکرد اما بخیه هایی که توی لثه ام بود اذیت میکرد،هر چی بتونی بینش فاصله بیندازی بهتره ،حداقل تا بخیه های دندانت از بین بره
پاسخ }
#7
اصلا تا زمانی که بخیه هات رو نکشی، جراحی دیگه ای صورت نمی گیره.
در مورد فاصله بین جراحی، دندان پزشک خودش بهتون میگه.
به نظر من جراحی لثه هیچ سختی نداره و شاید راحت تر از دندون کشیدن، پر کردن ، جرم گیری .... باشه.
پاسخ }
#8
جراحی لثه انجام دادم. البته اولین مرحله از چهار مرحله. با آمپول های بی حسی که زده میشه دردی احساس نکردم. بعد از جراحی هم آنتی بیوتیک و مسکن مصرف کردم. درد خفیفی حس می شود و بی حالی و بی رمقی هم داره. کم کم بعد از بیست و چار ساعت مشکلات جراحی تخفیف پیدا می کنه و بعد از چهل و هشت ساعت زندگی به روال عادی می افته. بعد از یک هفته نوبت به کشیدن بخیه ها می رسه که اون هم راحت و بی دردسر طی میشه. هفته بعد هم برای دومین مرحله جراحی باید اقدام کنم. در ضمن هزینه برای من که از دو هفته پیش شروع کردم با نرخ سال 92 انجام شد و چهارصد و پنجاه هزار تومن بود.
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی