• 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه های خونه داری خودمون
من ديشب مقداري سويا خيس دادم با گوشت چرخ كرده مخلوط كردم همراه با پياز رنده شده و نمك و فلفل و ادويه و كمي دارچين Clap بعد گردالي كردم تو پلاستيك فريزر گذاشتم و گذاشتم داخل فريزر
حالا يه عالمه همبرگر آماده دارم كه ميدونم همه چيش سالمهClap
[تصویر:  CRePp3.png]
  پاسخ
کتری و ظروف استیلتون رو که بعد از مدتی سیاه میشه توش آب بریزید بذارید روی گاز تا داغ شه بعد لیمو ترش رو دو نیم کنید و با حوصله بمالید به بدنه ظرف استیلتون....حسابی برق میوفته....ClapClapClap
  پاسخ
سلام حالا من یکی از تجربه هامو بگم البته همه شما خانومای خانه دار میدونین ها اما من تازه کشفش کردمlaf
من هرموقع تو هر غذایی که رب گوجه داشته باشه میخواستم رب بریزم همیشه طعم رب گوجه تو غذا میموند اما یه بار تصمیم گرفتم قبل اینکه رب بریزم اول خوب تفتش بدم و ادویه های لازمو بهش اضافه کنم بعد بریزم داخل غذا اینکارو که کردم غذام خیلی خوشمزه تر شد تازه شوشوم کلی از غذام تعریف کردexcited منم کلی ذوق زده شدم
حالا یکی دیگه اگه یه زمانی تخم مرغ از دستتون افتاد و ریخت رو فرش یا موکت اول یه مقدار نمک بریزید روش بذارید چن دقیقه بمونه بعد به آرامی با دستمال تخم مرغ رو از رو زمین جمع کنین بعد با یه دستمال نمدار فرش یا موکتتون رو پاک کنین
آه...........قبل از اینکه در اشک غرقه شوم چیزی بگو
  پاسخ
برای پختن پلو یا کته یعنی زمانی که برنج در داخل آب شروع به جوشیدن می کند، مقدار کمی آبلیمو به آب برنج اضافه کنید، نه تنها پلو یا کته را مانند یاس سفید می کند، بلکه دانه های آن را نیز از هم جدا ساخته مانع از چسبیدن آنها به یکدیگر و در نتیجه له شدن برنج می شود.gag
امتحانش ضرری ندارهhih
بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست.
با این تصمیم می‌گذارید
که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان به سر برد .

(الیزابت استون)
  پاسخ
مرسی خانمهای باسلیقه ازتجربه های خوبتونClapمن هم یه تجربه ای دارم که خیلی بدردم خورده اینکه بعد از چند باراستفاده از لباس شویی حتما به مقدار پودر لباسشویی جوش شیرین داخل جا ی پودر بریزید البته ماشین خالی باشه و لباسی توش نباشه بعد ماشینو روشن کنید تا ماشین شروع بکار کنه مثل زمانی که داخلش لباسهexcitedاین جوری هم جرمها و هم بوی بدلباسشویی گرفته میشهgag
[/color]

کوله باری بر دوش سفری میباید
سفری تا ته تنهایی محض
هر کجا لرزیدی
ازسفرترسیدی

[/size] فقط اهسته بگو:من خدا را دارم
  پاسخ
اینم تجربه خنده دار من !
تازگی یک کشفی کردم hih
من همیشه برای نظافت کف آشپزخونه و تکسرام های راهروی ورودی مشکل داشتم! یعنی تنبلیم میشد دو ساعت بخارشور رو روشن کنم و بگذارم داغ بشه و ...[تصویر:  207821_386120_viannen_81.gif]
بنابراین کف آشپزخونه ام مثل گل نبود و فقط هفته ای یک بار بخارشو میشد Consoling

اما الان یک مدتیه دو تا از این دستمال های نظافت آشپزخونه رو نمدار می کنم و می گذارم زیر هرکدوم از روفرشیهام و خودم با دستمالها در سطح آشپزخونه و راهرو سُر می خورم laf
هم تفریحه و هم خونه ام تمییییییییییییییییییییییییز میشه Gigglesmile
اینم یه راه تنبلی که هرشب انجامش میدم
البته خونه ما فسقلیه و 80 متر بیشتر نیست
  پاسخ
رها جون این کشفه گرانبهاتو منم پارسال کشفیده بودمhehe
ولی خیییییییییییییییییییییییییییییییییلی مراقب باش
چون دور از جونت یه بار سر خوردم پای راستم رفت جلو و پای چپم عقبcrying
جون دادمhehe
عینه تو کارتوناVahidrk
تا یه هفته پا و کمرم درد میکردcrying
بازم میگم خیییییییییییییییییییییییییییلی حواست باشه که خدای نکرده سر نخوری عزیزم
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
  پاسخ
سلام دوست جونا.:bye:من تازه عضو شدم ولی یه تجربه خوب دارم که به کار همه میاد.Gigglesmileچند شب پیش شوهر گرامی یه لیوان پر چای به خورد فرش بیچارمون داد.Swearاز اونجا که فرش دستباف بود و من خیلی دست و دلم روش میلرزه.اول حسابی با قاشق چایی از رو فرش جمع کردم.بعد یه حوله اوردم انداختم رو فرش و محکم فشار دادم تا جایی که ممکن بود چایی جذب حوله شد.بعد رو قسمتی که چایی ریخته بود ماست مالیدم(معجزه میکنه:تجربه مامان دوستم بود)و گذاشتم 15 دقیقه بمونه.بعد ماستهارو با قاشق جمع کردم.تمیز تمیز شد.Clapاگر این کارارو کردید و احیانا یه کم رنگ به فرش موند با یه ذره مایع ظرفشویی یا شامپو فرش دوباره روش بکشید.
این بود انشای من در مورد یک خرابکاری شوشوHiker
  پاسخ
برای از بین بردن بوی پیاز و سیر بعد پوست کندشون دستها و با نمک فراوون بشورید بوی پیاز و سیر و از بین میبره

پاسخ
يك تجربهGigglesmile

چند وقت پيشا قند تو قندونم ريخت زمين ،ته قندون وانيل ريختم،اونم ريخت زمين
با جارو شارژي جمع كردمشون
حالا هر موقع جارو شارژيو روشن ميكنم يه بوي خوبي تو خونه ميپيچه آدم مست ميشهlaflaf
برداشتم تو يه ظرف وانيل ريختم با جارو برقيم هم اونو جمع كردم كه جارو برقيم هم بوي خوب بده hehe
خيلي خوشم اومدhih
[تصویر:  countdown.php?width=500&height=160&bg=56...married%20in]
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه honar 129 62,314 ۲۹-۶-۱۳۹۸, ۰۶:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ovys
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy