• 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه های خونه داری خودمون
این هم تجربه من بی تجربه:
من برای درست کردن کنسرو ذرت همیشه اول دون دونش میکردم بعد می پختم که وقتی می رفت تو فریزر و برای استفاده مجدد سفت میشد.
اما
حالا درسته بپزونش بعد با استفاده از کاردک مخصوصش ( اگه نداشتی با به چاقوی میوه خوری) ردیف ردیف از تنه اش جدا کن.اینقدر نرم میشه.
حالا می تونی یه ذرت مکزیکی خیلی لذیذ و نرم رو برای کانون گرم خونه درست کنی.excited
5116Mornincoffee
  پاسخ
واسه لباسای سفید که کثیف شده اونا رو تو یه تشت اب گرم بریزید و روش پودر ماشین لباسشویی بریزید بعد چند ساعت بشورید خییلی تمیز میشهClap
[تصویر:  20111218222102_1280bird_1001.jpg]
[/color]قو مهربان است و ارام[/size]
  پاسخ
پاسخ به سوال صفورا جون: اگه جرماي سماور يا كتريت خيلي ضخيمه اونارو رو شعلهء كم و بدون آب بذار تا داغ بشه يه ربع بيست دقيقه اي زمان ميخواد اگه جرماش زياد باشه شايدم زمان بيشتري بخواد.ha دائم اين جرمارو با قاشق چك كن وقتي كاملا خشك بشن با نوك قاشق كنده ميشن.بعد از سرد شدن كتري راحت كنده ميشن.Loveshower اين روش براي قابلمه هايي كه غذاش بد جوري سوخته و ته گرفته هم جواب ميده من امتحان كردم.Bathtime
  پاسخ
:bye:منم یک تجربه کوچیک درمورد از بین بردن لک غذا روی لباس داشتم این هستش که پودر نی نی شوما بریزید روی لک وخیس کنید یک شب بمونه فردا باچندباربادستلک شور کنید تمیز شدهgaghih
  پاسخ
در پاسخ صفورا جان منم بگم میشه داخل کتری رو مخلوط آب و سرکه بریزید بیست دقیقه بجوشونی . کاملا پاک میشه . ولی اگه کتری رو بدون آب بزاری روی حرارت امکان سیاه شدن و بد رنگی کتری هست .
  پاسخ
هر وقت نمك روي فرش ريخت يه پياله رو خيس كنيد برعكس كنيد روي فرش بكشيد تمام دونه هاي نمك به داخل پياله ميچسبهClapClap
[تصویر:  BK4Kp3.png]

پاسخ
برای اینکه موقع رنده پیاز چشمتون نسوزه دایم جاتونو عوض کنیدHiker
برای ازبین بردن بوی ماهی زردچوبه روهم امتحان کنید!
برای دسترسی بهتر لباسها ازتوی کشو اونارو بجای اینکه تاکرده روی هم بذارید مثل رولت لولشون کنیدexcited
بعد ازاینکه بچه ها مسواک زدنشون تموم شد مسواکشونو بشورید و بگید یه بار دیگه مسواک خالی بزنند تا خمیری توی دهن کوچولوشون جا نمونه ( خیلیم خوششون میاد!!!Vahidrk)
اگه عینک شناتون بخار میکنه خیل کم با انگشت بهش شامپوی بچه بزنیدha
هروقت يادم مي آيد كه تو از رگ گردن به من نزديكتري آرام ميشوم .
  پاسخ
يك نكته براي مسواك زذدن
من شنيدم اين خميردندونا حاوي مواديه كه به دندون آسيب هايي ميزنه

برا ي مسواك زدن از نمك استفده كنيد
  پاسخ
واما تجربه من: براي اين كه سيب زميني خوب سرخ بشه ومزه بهتري هم داشته باشه و توي ماهيتابه به هم نچسبه بعد از پوست كردن و خلال كردن اونو با آب سرد مي شوريم و ميزاريم توي آبكش آب اضافيش بيفته و بعد روي پارچه پهنش مي كنيم تا آبش گرفته شه اينجوري نشاسته كه باعث چسبيدن سيب زميني ها بهم ميشه گرفته ميشه .بعد توي روغن داغ سرخش مي كنيم . ي چيزي ديگه اگه مي خواين شبيه سيب زميني هاي توي فست فودها بشه ي كم بجوشونيدش بعد سرخش كنيد اين جوري روغن كمتري هم مصرف ميشه اما اگه دنبال طعم واقعي چيپس سيب زميني هستيد اين كارو نكنيد چون اينجوري مزه واقعي اونو از دست ميديد
اينم از تجربه من:loudlaff:
منت خدای راعزوجل که طاعتش موجب قربت است وبه شکراندرش مزید نعمت.
[تصویر:  20140129123944_lllll.JPG]
  پاسخ
براي اينكه موقع خورد كردن پياز اشكتون جاري نشه و چشمتون نسوزه 1 ساعت قبل از استفاده بزاريدش تو يخچال اينو تو يه برنامه آموزشي ديدم نسبت به بقيه راه حل ها بهترهClap
زندگي كوتاهتر از آن است كه عشق ورزيدن را براي لحظه آخر بگذاريم
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه honar 129 62,319 ۲۹-۶-۱۳۹۸, ۰۶:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ovys
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy