• 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه های خونه داری خودمون
تو سالاد کاهو سماق بریزین / اخرای پخت عدسی و خوراک اوبیا گلپر بزنین معرکه اس/ تو شیر برنج چوب دارچین بریزین / چوبدارچین و هل رو بزارین بااب بجوشه و بعد چای درس کنین /وقتی جوجه رو تو مواد میخابونین بهش نمک نزنین چون ابش رو بیرون میکشه/حوله ومسواکاتوننننننننن رو تو توالت نزارید و برای خنثی کردن گاز دستشویی سنگ پا رو اغشته به سرکه کنین در دستشویی هفته ای یک بار قرار بدین یا سنگ نمک بزارین
باران رحمت خدا همیشه میبارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم
  پاسخ
(۱۲-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۳۷ عصر)hodeys نوشته است:
(۲۱-۹-۱۳۹۰, ۱۰:۱۵ صبح)صفورا جان نوشته است: کتری سماورم عجیب جرم گرفته haسرکه ابلیمو اسکاج رو استفاده کردم جواب نگرفتم angelic

عزیزم اگه اشتباه نکنم ، این روش واسه برق انداختن بیرون کتری هست

تووی مغازه ها جرو گیر کتری هست من توو عطاری دیدم اما بعدش باید خیلی خوب شسته بشه .اما مامان من کتری رو میگذاره روی حرارت خیلی کم گاز مثل شمع. بدون آب!!!تمام جرمها تق تق صدا میده مثل بو دادن تخمه و ترک میخوره .انقدر میذاره تا همش میترکه بعد به راحتی کنده میشه وقتی خنک شد .من تا حالا جرات نکردم.میدم مامانم همیشه کتریمو!!!
  پاسخ
منم امتحان کردم کتریم کمی تا قسمتی سیاه شد وبعد به مکافاتها پاکش کردم والبته مقداری جرم هنوز باقی مانده. به نظرم با کتری استیل نمیشه از این روش استفاده کرد چون من با کتری روئی امتحان کردم خیلی خوب هم جواب دادDunnof
منت خدای راعزوجل که طاعتش موجب قربت است وبه شکراندرش مزید نعمت.
[تصویر:  20140129123944_lllll.JPG]
  پاسخ
برای از بین بردن رسوب آهکی درون کتری و سماور می توانید: الف: کتری را داغ کنید و ناگهان مقداری آب یخ درون آن بریزید ( برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود که موجب ریختن لحیم آن می گردد.) ب: می توانید مقداری سرکه درون کتری ریخته و مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس آن را شسته و خشک کنید.ج: راه سوم که یکی از راه های جلوگیری از رسوب گرفتن کتری و سماور است به این صورت است که گوش ماهی یا فلس صدف را در کتری انداخته تا آهک موجود در آب را جذب کند.( قلوه سنگ نیز مفید است.) د: راه دیگری که برای رسوب زدایی مفید است این است که در ظرف مورد نظر مقداری ( بستگی دارد به نوع ظرف) 2 یا 3 سیب زمینی رنده کنید و مدت نیم ساعت با آب درون آن،بجوشانید و بعد یک تکه زاج سفید کوبیده، به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید مشکل رفع خواهد شد. ه: می توانید برای جرم گیری آن مقداری جوش شیرین ( آب همراه جوش شیرین) را درون ظرف بگذارید و روی شعله بگذارید و بعد اگر هنوز به طور کامل پاک نشده همین کار را تکرار کنید ثمربخش خواهد بود. و: برای این منظور مقداری آب درون کتری بریزید آن را در مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود ( به شرطی که مقدار رسوبات زیاد حجیم نباشد).
جاودان باد سایه دوستانی که شادی را علتند نه شریک....وغم را شریکند نه دلیل ...:bighug:
  پاسخ
بچه ها تجربتون رو در مورد قابلمه لعابی سوخته شده با برنج میگین...Dash2

و اینکه اگه رنگ گرفت توی قابلمه لعابی چه کنیمangelic

معنی سبز زندگی...معنی با تو بودنه
  پاسخ
(۱۶-۱۱-۱۳۹۰, ۰۸:۴۹ عصر)سیندرلا22 نوشته است: یه سوال دارم کاشی کنار اجاق گاز که خیلی چرب شده یا شیشه جلو گاز چه جوری تمیز کنم با اسپری ها کردم اون جوری که می خوام تمیز نمیشه همون طور چند منظوره کسی راهکار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟angelic

سلام
من اسپری سیف رنگ زردش رو برای این کار استفاده می کنم معجزه می کنه . در عرض چند ثانیه تمیز تمیز میشه.

بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
  پاسخ
(۱۸-۱۱-۱۳۹۰, ۰۹:۴۹ صبح)عصیانگر نوشته است:
(۱۶-۱۱-۱۳۹۰, ۰۸:۴۹ عصر)سیندرلا22 نوشته است: یه سوال دارم کاشی کنار اجاق گاز که خیلی چرب شده یا شیشه جلو گاز چه جوری تمیز کنم با اسپری ها کردم اون جوری که می خوام تمیز نمیشه همون طور چند منظوره کسی راهکار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟angelic

سلام
من اسپری سیف رنگ زردش رو برای این کار استفاده می کنم معجزه می کنه . در عرض چند ثانیه تمیز تمیز میشه.

منم از سیف زرد رنگ استفاده میکنم خیلی عالیه
  پاسخ
خانومی سرکه رو امتحان کن ، خیلی راحت تر از اسپری ها پاک میشه ... من همیشه با سرکه چربی های اطراف گازو هود رو تمیز میکنم.
  پاسخ
نگهداری موز و خیار :
حتما دقت کردین که موز و خیار چقدر زود خراب میشن Dash2 بهترین راه واسه نگهداریشون اینه که وقتی توی نایلون گذاشتید تمام هوای نایلون رو خالی نکنید و اجازه بدید هوا کاملا توی نایلون وجود داشته باشه و بعد در نایلون رو محکم ببندید (میشه گفت نایلونتون شبیه بادکنک میشهhih ) از این روش واسه نگهداری همه ی میوه ها میشه استفاده کرد و مدت زمان تازه بودنشون رو (تا 5 روز) افزایش داد.

سرخ کردن بادمجون:
باز هم حتما دقت کردینhih که بادمجون روغن زیادی مصرف میکنه ، یه راه کم کردن مقدار روغن اینه که بهش نمک بزنید و یا چند دقیقه توی آب نمک بخوابونید و بعد از خشک کردن سرخشون کنید اما یه راه راحت تری هم هست!! بعد از اینکه بادمجون ها رو توی ماهیتابه میندازید بعد از حدود 3 دقیقه بادمجون ها تمام روغن رو جذب میکنن، تو این مرحله بجای اینکه مجددا روغن اضافه کنید زیر ماهیتابه رو خاموش کنید!!! اجازه بدید 5-6 دقیقه بگذره میبینید که بادمجونها روغنی که جذب کردن پس میدن laf
[تصویر:  1a98fd0t2ye2a.png][/img]
  پاسخ
همگي خانمها خسته نباشين. منم اومدم تا تجربه هامو بگم: 1- واسه پختن مرغ قبل از اينكه مرغ رو بگذاريد تو قابلمه تا آب پز بشه اول اون مقدار ابي كه لازمتو هست رو بگذاريد بجوشه بعد مرغ رو بگذاريد توش اينجوري ديگه كف نمي كنه و اگه توش يك مقدارزردچوبه و يك هويج كوچيك و يك نصف فلفل دلمه اي بگذاريد خيلي خوشمزه ميشه. 2- بوي سير و پياز رو با چند برگ جعفري كه خرد ميكنين ميسه از بين برد.3- واسه بهتر شدن كيفيت و رنگ سفيد برنج وقتي آب برنج جوش اومد يك مقدار دوغ بريزين تو آب بعد برنج رو بريزين تو قابلمه .موقع برنج دم كردن ميبينين كه چقدر فرق داره با دفعه هاي قبل. بقيه اش واسه بعد سرتون رو درد نيارم
تو مرا یاد کنی یا نکنی
باورت گر بشود, گر نشود
حرفی نیست... اما..!
نفسم میگیرد در هوایی
که نفسهای تو نیست
  پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟ ratina 35 29,850 ۲۲-۱۰-۱۳۹۹, ۱۱:۳۲ عصر
آخرین ارسال: maryam567
  بحث و تبادل نظر درباره ی روشهای پس انداز پول توسط خانوم خونه honar 129 62,321 ۲۹-۶-۱۳۹۸, ۰۶:۲۳ عصر
آخرین ارسال: ovys
  نكات ريز و مفيد براي صرفه جويي در منزل توسط خانوم خونه گلسان 53 29,428 ۲۹-۶-۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: سارا ساروی
  عکس و ایده هایی برای خانوم خونه و خانه داری tanha28 44 54,369 ۶-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: Galaxy