خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیات مامانایی که نوزاد ریفلاکسی دارند... کمک!!!

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 49

ارسال: #1
تجربیات مامانایی که نوزاد ریفلاکسی دارند... کمک!!!
سلام
ریفلاکس معده یکی از مشکلات شایع نی نی هاست، که اگه کنترل نشه میتونه برای نوزاد خیلی خطرناک بشه.... خطر جدی هم که نداشته باشه واقعا چیز آزاردهنده ایه و طفلی ها رو خیلی اذیت میکنه
منم بچم ریفلاکس تقریبا شدیدی داره و الان که تازه سه ماهش شده، به خاطر سوزش مری از خوردن امتناع میکنه... من به خاطر نگرفتن سینه واقعا خیلی رنج میکشم و طفل معصومم هم وزنش مثل همیشه خوب بالا نمیره

یه راهکارهایی برای کنترل ریفلاکس میدن که عملی کردنشون سخته، میخواستم مامانا بیان و راهکارهایی که خودشون انجام دادنو بگن
مثلا در مورد مسایل زیر چی کار کردن و چه نتیجه ای گرفتن؟

1- شیردهی : میگن وعده های زیاد و منظم با مقدار کم باید شیر بدیم.... اما واقعا چطوری میشه؟ بچه گاهی دوست داره بخوره گاهی هم نمیخوره واقعا تنظیمش سخته

2- میگن روی سطح شیبدار بخوابونیم... ولی خب اینم سخته، یه مدت تشک تختشو با یه بالش که زیرش گذاشتم شیبدار کردم، بچه میخزید پایین و میومد مچاله میشد پایین تختش، شیبشو کم میکردم علائم ریفلاکسش برمیگشت، الان روی تخت خودمون با متکا یه سطح شیبدار براش درست کردم که هم بچه میخزه پایین و گاهی پایین که میخزه گردنش خیلی در وضعیت بدی میفته، هم شیردهیمو خیلی سخت کرده بخصوص توی شب و کمر و گردن و دست برا من نذاشته!!

3- یه چیز دیگه که باید عمود گرفت بچه رو در حالی که به شکمشم فشار نیاد!! اینم واقعا سخته و از کت و کول انداخته منو پدرشو...

4- دارو چی دادین بهشون؟ نی نی من رانیتیدین تحمل نمیکنه و بالا میاره

دوستای گلم در این موراد تجربیاتتونو بگین
ممنون از همه مامانای گل
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۱۲-۱۳۹۳ ۰۷:۰۳ عصر، توسط mamanbahar.)
۱۷-۱۲-۱۳۹۳, ۰۷:۰۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

RE: تجربیات مامانایی که نوزاد ریفلاکسی دارند... کمک!!!
(۱۷-۱۲-۱۳۹۳ ۰۷:۰۱ عصر)mamanbahar نوشته شده توسط:  1- شیردهی : میگن وعده های زیاد و منظم با مقدار کم باید شیر بدیم.... اما واقعا چطوری میشه؟ بچه گاهی دوست داره بخوره گاهی هم نمیخوره واقعا تنظیمش سخته

2- میگن روی سطح شیبدار بخوابونیم... ولی خب اینم سخته، یه مدت تشک تختشو با یه بالش که زیرش گذاشتم شیبدار کردم، بچه میخزید پایین و میومد مچاله میشد پایین تختش، شیبشو کم میکردم علائم ریفلاکسش برمیگشت، الان روی تخت خودمون با متکا یه سطح شیبدار براش درست کردم که هم بچه میخزه پایین و گاهی پایین که میخزه گردنش خیلی در وضعیت بدی میفته، هم شیردهیمو خیلی سخت کرده بخصوص توی شب و کمر و گردن و دست برا من نذاشته!!

3- یه چیز دیگه که باید عمود گرفت بچه رو در حالی که به شکمشم فشار نیاد!! اینم واقعا سخته و از کت و کول انداخته منو پدرشو...

4- دارو چی دادین بهشون؟ نی نی من رانیتیدین تحمل نمیکنه و بالا میاره

دوستای گلم در این موراد تجربیاتتونو بگین
ممنون از همه مامانای گل

سلام خانمی
منم دخترم رفلاکس داره. اول از همه باید بگم سر کردن با بچه های رفلاکسی خیلی سخته من که واقعا کم اورده بودم
درمورد شیردهی من اصلا به این حرف گوش نکردم و بچه هر چقدر میخواست میخورد مشکلی هم پیش نمیومد اما به این بچه ها نباید خوابیده شیر داد من تا الان که دخترم حدود 7 ماه داده همیشه بهش نشسته شیر دادم و اینو تجربه کردم که اگه بهش خوابیده شیر بدم بعدش جیغ میزنه حتی نصف شبا میشینم بهش شیر میدم
سوال دوم من از حدود 14 روزگی تا الان دخترمو روی سطح شیب دار میخوابونم دوتا متکا مبذارم یکی بزرگتر یکی کوچیکتر بزرگتررو زیر سرش میذارم و کوچیکتره زیر بدنش اینجوری یه سطح سیب دار درست میشه که گردنش هم اذیت نمیشه.
عمودی نگه داشتن واقعا سخته. مواظب باش برای خوابیدن بد عادت نشه دختر من عادت کرده بود تو بغل بخوابه که ما بیپاره شدیم. در ضمن بچه های رفلاکسی خیلی بد میخوابن من همچنان مصیبت دارم
من رفلاکس دخترمو از 14 روزگی فهمیدم دکتر براش رانیتیدین تجویز کرد تا چهل روزگی خوب بود اما بعدش نه شب میخوابید نه روز چند بار تا مرز خفگی رفت بعد داروشو عوض کردیم و کپسول امپرازول دادیم که خدا رو شکر خیلی موثر بود. اما فک نکن مشکلات تموم میشه.
دکتر به ما گفت از چهارماهگی بهش غذا بدیم چون تو خوب شدن رفلاکس موثره
بازم اگه سوالی داشتی در خدمتم چون من خیلی اذیت شدم به خصوص چون تنها بودم
۱۷-۱۲-۱۳۹۳, ۰۸:۱۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 49

ارسال: #3
سلام رویا جان
یک دنیا ممنون
من که هنوز بچم 3 ماهشه دارم هلاک میشم
خوابش خیلی بد شده فقط تو بغل میخوابه و تا میذاریمش اگه بیدار بشه جیغ میکشه ، طفلی سعی میکنه بخوابه نمیتونه بعد کلافه میشه و مجبوریم بخوابونیمش، البته بعد از ختنه ش اینجوری شد، وقتی جای ختنه ش زخمی بود متاسفانه ما هول شده بودیم و تا یه صدایی میداد بغل میکردیمش... بلافاصله بعد ختنه هم واکسن دوماهگیش بود و تب کرد... لذا دوباره هی بغل کردیم... قبلش بچم خودش راحت میخوابید حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم که خوابش لااقل خوب شه
کمر دخترت چیزیش نشده؟ من هر طور میکنم روی این سطح شیبدار کمر بچه صاف و تمیز وایسه و گردنشم تو یقه ش فرو نره نمیشه
میگن عوارض امپرازول برا بچه زیاده...
هیچوقت سینه رو پس نزد؟؟
۱۸-۱۲-۱۳۹۳, ۰۸:۴۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

(۱۸-۱۲-۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ صبح)mamanbahar نوشته شده توسط:  سلام رویا جان
یک دنیا ممنون
من که هنوز بچم 3 ماهشه دارم هلاک میشم
خوابش خیلی بد شده فقط تو بغل میخوابه و تا میذاریمش اگه بیدار بشه جیغ میکشه ، طفلی سعی میکنه بخوابه نمیتونه بعد کلافه میشه و مجبوریم بخوابونیمش، البته بعد از ختنه ش اینجوری شد، وقتی جای ختنه ش زخمی بود متاسفانه ما هول شده بودیم و تا یه صدایی میداد بغل میکردیمش... بلافاصله بعد ختنه هم واکسن دوماهگیش بود و تب کرد... لذا دوباره هی بغل کردیم... قبلش بچم خودش راحت میخوابید حالا دیگه نمیدونم چیکار کنم که خوابش لااقل خوب شه
کمر دخترت چیزیش نشده؟ من هر طور میکنم روی این سطح شیبدار کمر بچه صاف و تمیز وایسه و گردنشم تو یقه ش فرو نره نمیشه
میگن عوارض امپرازول برا بچه زیاده...
هیچوقت سینه رو پس نزد؟؟

سلام
دختر من از حدود 35 روزگی تا 70 روزگی اصلا نمیخوابید شاید فقط در حدود 5 ساعت به زور اونم تو بغل میخوابید من دکترای زیادی عوض کردم حتی پیش فوق تخصص گوارش اطفال رفتم. اول رانیتیدین دادن بعد که جواب نداد امپرازول. قبل و بعد خوردن امپرازول زمین تا اسمون فرق کرد . ما بعدش میگفتیم تو این مدت که امپرازول نمیدادیم چه ظلمی در حق بچه کردیم.
نه اگه سطح شیبدارو خوب درست کنی مشکلی پیش نمیاد. یه دکتر به من یه مدل تخت شیبدار نشون داد گفت بگو برات بسازن ولی من چون تخت داشتم خودم سطح شیبدار درست کردم. هنوزم رو سطح شیبدار میخوابه. من اول بهش رانیتیدین میدادم بعد امپرازول دادم بعد یه دکتر گفت همون رانیتیدین بدم وقتی دوبارهرانیتیدین دادم هم بچه وزنش کم شد هم فقط تو خواب شیر میخورد عین شما.
دو تا نکته دیگه یادم اومد بعضی از دکترا یه رژیم غذایی سخت به مادر میدن که نزدیک بود منو ار پا دربیاره. اصلا درست نیست فقط شما نباید شیر بخوری.
دکتر به من گفت به دخترم پستونک بدم. گفت بچه های رفلاکسی دوست دارن یه چیزی رو بمکن تا اسید معده اشون بالا نیاد. گفت اگه پستونک ندی انگشتشو میخوره و چون انگشتش بهش وصل هست هیچ وقت نمیتونی ازش بگیری. من فقط موقع خواب بهش میدم که خیلی کمکم کرده. درمورد کج شدن دندوناشم ازش پرسیدم گفت فعلا که دندون نداره بعدم برای بچه های رفلاکسی دادن پستونک بهتر از ندادنه.
ولی درمورد پستونک هرجور صلاح میدونی من که خیلی بهم گیر دادن که چرا میدی
۱۸-۱۲-۱۳۹۳, ۱۰:۴۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام بچه ها جون
پسر من هم ریفلاکس خیای شدید داشت
البته الان دیگه بزرگ شده
یکی از رو تجربه گفت دیگه بهش دارو ندم, عوضش کمی شیر خشک بهش بدم
خیلی زود ریفلاکسش برطرف شد
شاید به نظر فکر خوبی نباشه, اما دختر من فقطدیه سالش بود که پسرم به دنیا اومد و دکترا میگفتن که حتما بتید پسرم جراحی بشه
با شیر خشک هم جراحی نشد و هم اینکه مشکلش برطرف شد
۱۸-۱۲-۱۳۹۳, ۱۰:۴۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

راستی در مورد دارو دکتر پسرم امپرازول پیشنهاد کرد نه رانیتیدین
تازه احتمالا متکا برا بچه مناسب نیست
سطح شیب دار نرم خیلی بهتره
مثل بالش های نرم بزرگسال که روش بالش بچه رو بذارین
۱۸-۱۲-۱۳۹۳, ۱۰:۵۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد