تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 16 رای - 2.81 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترامادول!!!!
#1
ترامادول قرص پادافسردگی و شادی آور است اما برای انسان بسیار خطرناک تر از تریاک، حشیش، مواد مخدر سنتی وحتی قرص اکستازی و آمفتا است.

روزانه 5 تا 10 نفر به خاطر کاربردنادرست قرص ترامادول در بیمارستان لقمان حکیم تهران بستری می شوند که بيشتر آنها، کسانی هستند که ترامادول را برای مصارف غیر درمانی بکاربرده و مسموم شده اند. به گفته دکتر شاهین شادنیا ، دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیتهای ایران، ترامادول یک داروی آرامش بخش و پاددرد است که در گونه های قرص و آمپول ساخته می شود و شوربختانه جوانان ایرانی آنرا برای شادی و خوشگذرانی بکار میبرند.

شادنیا با اشاره به جوان بودن بيشتر کسانی که داروی ترامادول میخورند، افزود: سن بيشتر کاربران ترامادول بین 20 تا 30 سال است که هر دو جنس دختر و پسر را در بر میگیرد.

گسترش مصرف این دارو در بین جوانان در حالی است که 100 ميلي‌گرم ترامادول معادل 10 ميلي‌گرم مرفين خوراكي است و بر همین پايه هر قرص ترامادول را می توان برابر با 62 ميلي‌گرم ترياك دانست.

گفته میشود آمار خوردن این قرص در برخی جوانان ایرانی گاه به 30 خشاب در روز می‌رسد، که این سوءمصرف برای فرد به مراتب کشنده تر از تریاک، حشیش، مواد مخدر سنتی وحتی قرص اکستازی و آمفتا است.

از پيامدهای ‌مصرف نادرست این قرص میتوان به روان‌پریشی و اختلال مغزی، دو‌بینی شخصیتی، ناتوانی در تصمیم‌گیری، عدم تعادل در راه رفتن و خشکی‌دهان اشاره کرد. همچنين بيشتر مصرف‌کنندگان این قرص به افرادی تهاجمی، غیرقابل کنترل و پرخاشگر تبدیل می‌شوند.

به گفته ی دکتر شادنیا ، دلیل مصرف زیاد این قرص در ايران آسان در دسترس بودن آن است که میتوان آنرا در هر داروخانه ای فراهم نمود.
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }