امتیاز موضوع:
  • 14 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترفندهایی از فتوشاپ
ایجاد حالت آتش

1-ابتدا صفحه ای به شرح عکس موجود ایجاد کرده و آن را با رنگ سیاه پر کنید.

[عکس: 20120706145324_0.jpg]

[عکس: 20120706145405_1.jpg]

2- Brush را انتخاب نموده، با براش دلخواه و رنگ سفید نصف صفحه را پر نمایید.

[عکس: 20120706145544_2.jpg]

[عکس: 20120706145616_3.jpg]

3- با Smudge براشها را اثرگذاری کنید.

[عکس: 20120706145735_4.jpg]

[img] http://www.khanoomgol.com/uploadcenter/r...5832_5.jpg[/img]

4- حال مرحله زیر را دنبال نمایید.

[عکس: 20120706145934_6.jpg]

[عکس: 20120706150028_7.jpg]

5- از منوی Layer گزینه Duplication و یا بوسیله کلیک راست روی لایه Background همین گزینه رو انتخاب کنید.

[عکس: 20120706150307_8.jpg]

6- برای ایجاد حالت طبیعی روی Vivid light تنظیم نمایید.

[عکس: 20120706150454_9.jpg]

[عکس: 20120706150545_10.jpg]

عکس نهایی شما باید به این صورت باشد.

[عکس: 20120706150729_11.jpg]

موفق باشید. Confetti dancy
آسمان هر کس به اندازه معرفت اوست، بی شک آسمان تو بینهایت است.Dreamyeyesf
پاسخ }
(۰۴-۰۷-۱۳۹۱, ۰۳:۲۰ ب.ظ)shahrzad hadidi نوشته:  بچه ها تنظیمات چاپ برای زنده تر شدن رنگ عکس چیه منظورم cerves و color balanse هست

ازقسمت ایمیج ،ادجاسمنت روانتخاب کن ،چندتاگزینه داره که دوتاش همین هاست ،میشه باهاشون تنظیمات رنگ روتغییربدی.Flowerysmile
یادمان باشداگرحال خوشی پیداشد....

جزبرای فرج یاردعایی نکنیم....
پاسخ }
(۰۸-۰۷-۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ ق.ظ)shahrzad hadidi نوشته:  
(۰۴-۰۷-۱۳۹۱, ۰۵:۱۹ ب.ظ)نخودک نوشته:  
(۰۴-۰۷-۱۳۹۱, ۰۳:۲۰ ب.ظ)shahrzad hadidi نوشته:  بچه ها تنظیمات چاپ برای زنده تر شدن رنگ عکس چیه منظورم cerves و color balanse هست

ازقسمت ایمیج ،ادجاسمنت روانتخاب کن ،چندتاگزینه داره که دوتاش همین هاست ،میشه باهاشون تنظیمات رنگ روتغییربدی.Flowerysmile
عزیزم سپاس و اینکه میدونی مثلاً برای cerves چه اعدادی برای Input , out put باید انتخاب بشه تا حالت استاندارد برای چاپ باشه(1782)

مقدارکارو روبایدمتناسب بامقدارنورعکست تنظیم کنی،نمیشه یه مقدارخاص روبرای همه عکسهااستفاده کرد،مثلایکی خیلی تیره ست وممکنه مقدارثابتی که پیشنهادمیشه به جای روشن وزنده کردن عکس تیره تر ش کنه،بایدتجربی دستت بیادکه چیکارکنی،دوست داشتی یه نمونه تنظیم رنگ کارکن وبذاربهت توضیح بدم.

یادمان باشداگرحال خوشی پیداشد....

جزبرای فرج یاردعایی نکنیم....
پاسخ }
در ادامه تمرینات فتوشاپ امروز یک روش ساده برای ایجاد افکت دود در فتوشاپ رو قصد دارم بهتون یاد بدم.
پس مراحل زیر رو دنبال کنید:

مرحله ۱ ابزار pen tool رو انتخاب کنیدو از نوار بالا حالت shape رو حتما انتخاب کنید و چند تا شکل دلخواه مثل تصویر زیر بکشید.

[عکس: 20121220020722_1.jpg]

مرحله ۲
برای هر شکلی که ایجاد کردید از مسیر زیر gaussian blur رو استفاده کنید
filter>blur>gaussian blur
مقدار شعاع radius دست خودتونه و تا چیزی شبیه تصویر زیر داشته باشید خوبه
http://uploadcenter.khanoomgol.com/resul...0831_2.jpg
مرحله ۳
حالا از فیلتر liquify استفاده کنید و افکت هایی مثل تصویر زیر در کارتون ایجاد کنید.
filter>liquify
http://uploadcenter.khanoomgol.com/resul...0922_3.jpg
مرحله ۴
شکل هایی رو که ساختید جابجا کنید تا حالتی شبیه دود به خودشون بگیرند
[عکس: 20121220021012_4.jpg]
مرحله ۵
با استفاده از hue/saturation تصاویر رو به رنگ دلخواهتون در بیارید.
http://uploadcenter.khanoomgol.com/resul...1114_5.jpg

مرحله ۶
یک ابر در پشت دود ها ایجاد کنید
برای این کار ابتدا یک لایه در زیر لایه های شکل هاتون ایجاد کنید.با استفاده از یک ابزار selection مثل lasso tool دور دود ها رو select کنید و بعد با زدن shift+F6 مقدار feather رو بین ۴۰ تا ۸۰ قرار بدید. بعد از اون به مسیر filter>render>clauds برید و میبینید که یک لایه ابر زیر تصاویر ایجاد شد.
با ابزار hue/saturation ابر رو نیز رنگ کنید.

[عکس: 20121220021202_6.jpg]
مرحله ۷

در این مرحله هم میتونید با کلیک راست روی لایه و blending options از قسمت gradiant overlay فضای بهتری به تصویر ببخشید. در این قسمت میتونید از overlay استفاده کنید.

[عکس: 20121220021332_7.jpg]
و تصویر نهایی که خواهیم داشت:
[عکس: 20121220021448_8.jpg]

روتوش و ادیت عکس های سلفی و خانوادگی
طراحی آلبوم تولد،جهزیه،سیسمونی
طراحی کارت عروسی و دفتر بله برون
dancy
پاسخ }
دوست گلم اينم از اين قسمتي كه خواسته بودي(1782)

[عکس: NastaliqOnline.ir.aspx?54030.6566475]
پاسخ }
(۳۰-۰۹-۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ ق.ظ)saviya نوشته:  با تشکر از آموزش دوستان
خانمای گرافیست میشه آموزش ساخت لوگو هم بزارید؟؟من با ابزار pen tool طرحمو میکشم ولی نمیتونم رنگش کنم...Dunnof

عزیز دلم
برای لوگو تا اون جا که من می دونم بهتره از کورل یا ایلاستر تور استفاده کنی
برای کشیدن لوگو با ابزار pen و رنگ ریختن داخل شکل مورد نظر:
بعد از باز کردن فتوشاپ لوگو یا عکس مورد نظر را کشیده با ابزار پن دور کار را نود می گذاریم همچنین با علامت های فلش کیبورد می توان به شکل دلخواه رسید و نیز به کار بردن ابزار آخر پن یعنی کانورت که به وسیله بازو ها می توان نود ها را به شکل دلخواه در آورد
در نهایت بعد از در آوردن شکل مورد نظر روی آن راست کلیک میکنیم و گزینه make selectionکه در شکل مورد نظر را تبدیل به سلکت میکند و می پرسه feather بدهد که معمولا صفر است
بعد از تبدیل به سلکت جدولی باز می شود:
Operation: -new selection شکل مورد نظر را تبدیل به سلکت می کند
-Add to selectionاضافه کردن به سلکت
-subtract form selectionکم کردن از سلکت
-Intersect with selection
بعد از تبدیل شکل مورد نظر به سلکت میتوان داخل آن رنگ ریخت.
و یا اینکه
کل طرح را به شیپ تبدیل کن بعد می توانی با رنگ های متفاوت بکشی و بعد از آن با همین ابزار طول تقسیم بندی اش بکنی
البته اگه طرحت خیلی پیچیده نیست

dancy
پاسخ }
آموزش فتوشاپ – تکنیک رنگ پاشی حرفه ای چهره[عکس: 20121221022852_1.jpg]
مرحله ۱

عکس خود را در فتوشاپ باز کنید، سعی کنید عکس طوری باشد که چهره در آن کامل و دقیق افتاده باشد و بخشهای اضافی نداشته باشد.
[عکس: 20121221022902_2.jpg]
مرحله ۲

از لایه اصلی یک کپی بگیرید و آن را در یک گروه قرار دهید. (برای قرار دادن یک یا چند لایه در یک گروه در نرم افزار فتوشاپ میتوانید پس از انتخاب لایه یا لایه ها کلید ترکیبی Ctrl+g را فشار دهید) گروه را Airbrush و لایه را Blur بنامید.

در گروه Airbrush ما دو لایه برای روتوش چهره خواهیم داشت، اولی لایه Blur که آن را ساخته ایم و برای محو کردن چهره از آن استفاده خواهیم کرد و دومین لایه هم که در مراحل بعدی خواهیم ساخت برای بازگردانی بافت اصلی چهره استفاده خواهد شد.
[عکس: 20121221022909_3.jpg]
مرحله ۳

در حالی که روی لایه Blur هستید مسیر Filter > Blur > Surface Blur را دنبال کنید. تنظیمات این بخش را طوری قرار دهید که چشم دست نخورده بماند و حالت خود را از دست ندهد، اگر به مقداری رسیدید که چشم چهره وضوح خود را از دست داد بیش از حد مقادیر را زیاد کرده اید، توجه داشته باشید که با توجه به تفاوت در رنگ بندی چهره های مختلف نمی توان مقادیر دقیقی برای این منو مشخص کرد و شما باید با تجربه خود بهترین مقادیر را انتخاب کنید.
[عکس: 20121221022916_4.jpg]
یک لایه جدید با نام Texture بسازید و مقدار Blend Mode آن را Hard Light قرار دهید، از این لایه برای سازگار کردن رنگ چهره روتوش شده با چهره اصلی استفاده خواهیم کرد.[عکس: 20121221022926_5.jpg]
مرحله ۴

در حالی که روی لایه Texture هستید کلیدهای Shift+F5 را فشار داده و مقدار Use را همانند عکس زیر روی ۵۰% gray قرار داده و Ok کنید.
[عکس: 20121221022935_6.jpg]
[عکس: 20121221022946_7.jpg]
مرحله ۵

مسیر Filter > Noise > Add Noise را دنبال کنید. مقادیر را مانند عکس زیر قرار داده و Ok کنید.
[عکس: 20121221022957_8.jpg]
[مرحله ۶

مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur را دنبال کرده، مقدار ۱ را وارد کرده و Ok کنید.
img]http://uploadcenter.khanoomgol.com/results/20121221023007_9.jpg[/img]
مرحله ۷

ابزار Eye Dropper را انتخاب نموده و یک با کلیک روی بخشی از چهره که رنگ آن را تقریبا رنگ میانگین کل چهره می دانید آن رنگ را انتخاب کنید، نیاز نیست چندان برای پیدا کردن رنگ میانگین دقیق باشید چرا که در ادامه آموزش خودمان رنگ را متوازن خواهیم کرد.

با کلیک روی رنگ انتخاب شده مقادیر H و S و B را برای آن بخاطر بسپارید.
[عکس: 20121221023018_10.jpg]
مرحله ۸

مسیر Image > Adjustments > Hue/Saturation را دنبال کنید و مقادیری که برای رنگ میانگین چهره در مرحله قبل بدست آورده بودید اینجا وارد کنید.
[عکس: 20121221023704_11.jpg]
مرحله ۹

گروه AirBrush را انتخاب کرده و مسیر Layer > Layer Mask > Hide All را دنبال کنید.
[عکس: 20121221023711_12.jpg]

مرحله ۱۰

کلید D را فشار دهید تا رنگ پیش زمینه و پس زمینه به حالت اصلی یعنی مشکی و سفید تبدیل شوند. سپس ابزار براش را انتخاب و تنظیمات آن را همانند عکس زیر انجام دهید.

[عکس: 20121221023719_13.jpg]
مقدار سایز براش را متناسب با عکس خود تغییر داده و تیرگی بخشهای مختلف را با کشیدن براش روی آن همانند عکس زیر از بین ببرید.
[عکس: 20121221023730_14.jpg]
[عکس: 20121221023742_15.jpg]
[عکس: 20121221023753_16.jpg]
مرحله ۱۱

حالا باید رنگ چهره را که در مراحل قبل هم ذکر شده بود به توازن برسانیم.

لایه Texture را انتخاب و مسیر Image > Adjustments > Hue/Saturation را دنبال کرده و مقادیر آن را مانند عکس زیر قرار دهید.
[عکس: 20121221023804_17.jpg]
مرحله ۱۲

در نهایت مسیر Image > Apply Image را دنبال کرده و تنظیمات زیر را بر روی آن اعمال کنید.
[عکس: 20121221023810_18.jpg]
دلیل اینکه از Red Channel استفاده میکنیم این است که این Channel کمترین نقص را روی چهره بوجود می آورد.

نهایتا چهره ای که شما پس از اعمال تکنیک روتوش با استفاده از رنگ پاشی خواهید داشت مانند عکس زیر می باشد که کاملا گویای تفاوت عمده آن با حالت اولیه است.

[عکس: 20121221023818_19.jpg]
[عکس: 20121221023827_20.jpg]

dancy
پاسخ }
(۰۲-۱۰-۱۳۹۱, ۰۱:۴۷ ب.ظ)gole maryamm نوشته:  عروسک قشنگ من سوال:
وقتی می خوام پوست رابا استفاده از اون قلموها صاف کنم،وقتی مدل قلمو{یاهمون براش }روانتخاب میکنم وبعد می خوام عکس رودرست کنم کیلیک که میکنم خطا میده.چه دلیلی داره؟(1782)
ممنون به خاطرآموزش هاتونFlowerysmile

عزیز دلم
اگر منظورت از خطا رفتن اینه که خیلی دقیق و تمیز نمی شه اشکالی نداره
حتما حتما برای هر کدام از دستور ها یک لایه جدید بساز که اگه به دلخواهت در نیومد به راحتی پاکش کنی
ضمنا لزومی نداره قدرت ابزارت صد در صد باشه
از بالای صفحه opacity و نیز flow را اعدادش رو کم بکن
اینطوری هم کارت طبیعی تر میشه و هم اگه کم بود در همان قسمت خاص از لایه ات کپی بگیر اگر هم قسمت های دیگه بود در لایه جدید کار کن
ضمنا عزیزم از پاک کن هم در کنار کارت استفاده کن
همچنین می توانی بلندینگ مد لایه ات را آن قدر تغییر بده تا به دلخواهت برسه معمولا برای کانسیلر چشم و شفافیت رژ لب خیلی کارایی داره
اگه جایی می خوای خیلی دقیق در بیاد از سلکت استفاده کن حتما فدر هم بده که طبیعی بشه
امیدوارم این طوری مشکلت بر طرف بشه
در غیر این صورت یه مقدار دقیق تر توضیح بده اگه بلد بودم راهنماییت میکنم اگه نه حتما میرم در موردش تحقیق می کنم بهت می گم

dancy
پاسخ }
(۰۹-۱۰-۱۳۹۱, ۰۹:۳۰ ق.ظ)banooyekhune نوشته:  یه سوال : یه عکس دارم کیفیتش خیلی بالا نیست می خوام این عکسو بزرگ کنم بعد تیکه تیکه کنم هرتیکه ش بشه یه ثفحه A4 و چاپش کنم کلا طولش بشه 120 سانت عرضشم حدود نیم متر 80 سانت چیکار کنم با فتوشاپ چه جوری این کارو میشه انجام داد ؟

عزیزم
اگه کیفیت عکست خیلی بالا نیست توی چاپ جالب در نمی آید
اگه عکست خاص نیست و می تونی دوباره با کیفیتشو تهیه کنی خیلی بهتره
یکی از راه حلی هایی که الان به نظرم میرسه اول اندازه بزن این سایز که می خواهی شامل چند تا A4 میشه
بعد با دستور Ctr+n یک برگه به ابعاد ی که می خواهی درست کنی در زمان ساخت کاغذ می توانی اندازه هایت را از پیکسل به سانتیمتر یا اینچ تبدیل کنی بهتر اینچ باشه
چون دستگاه های چاپ آلمانی هستندو به اینچ
بعد عکس مورد نظر تو باز کنی و با هر دستور
1-سلکت آل
2-ادیت
3-کپی
4-پیست کن در صفحه مورد نظر
و با دستو ر کنترل ط و گرفتن شیفت وآلت عکس را اندازه صفحه ات که در آمد
به تعدادی که از قبل اندازه گرفتی با خط کش که اون هم بهتر به اینچ تنظیم کنی تقسیم بندی کن
حتما حتما یادت باشه توی هر کدام از مراحلت کارت را سیو کنی که اگه مراحل بعد به دلخواهت در نیومد مراحل قبل رو داشته باشی
بعد از تقسیم بندی عکست به قطعاتی که تقسیم کردی مثلا 2 اینچ در 3 اینچ
کاغذ 2 اینچ در 3 اینچ بسازی و عکس هایت را حالا هر قسمت را که با خط کش تقسیم کردی را سلکت کرده با ابزار موو و دراگ کردن یا کنترل س و کنترل وی و یا دستور پیست که بالا توضیح دادم داخل صفحه ساخته شده ات بیندازی
و در نهایت بعد از تنظیم عکست در صفحه خروجی بگیر و ببر برای چاپ
بهتره چون در زمان چاپ کاتر می خوره و برای اینکه عکست نا قص نشه توی تنظیم و ساخت کاغذ . عکس از هر طرف حدود 3 تا 5 میلیمتر بیشتر کاغذ را در نظر بگیری تا در زمان کاتر خوردن کارت ناقص نشه
در نتیجه عکس مورد نظرت به تعدادی که تعریف کردی یعنی 10 تا عکس 3 اینچ در 2 اینچ خواهی داشت
نکته اصلی را هم در نظر داشته باش هیچگاه روی عکس اصلی ات کار نکن.

dancy
پاسخ }
آموزش ساده ترین روش خلق تصاویری مانند هنرمند معروف آلبرتو سوزو

آموزش ساده ترین روش خلق تصاویری مانند هنرمند معروف آلبرتو سوزو

با سلام؛

من طی چند مرحله، ایجاد یک اثر بردار مرکب از یک عکس را به شما آموزش خواهم داد که امیدوارم بتوانید از این آموزش حداکثر استفاده را ببرید.

ابتدا در مورد سبک بردار مرکب بهتر است توضیحاتی را بدهم، این سبک بیشتر توسط آلبرتو سِو ِ زو هنرمند ایتالیایی در آثارش بکار برده می شود، سبک بردار مرکب یک سوژه را به شکلی در می آورد که می توان تمام تراوشات ذهنی طراح را در سوژه قرار داد تا هدف و منظور اثر در دل آن نمایان شود.

برای طراحی چنین آثاری حتما باید تسلط کاملی به نرم افزارهای گرافیک دو بُعدی مانند فوتوشاپ، ایلوستراتور و کورل داشت. چرا که برای ایجاد بخش های برداری کار به راحتی بتوان طرح مورد نظر را اجرا کرد و در فرایند طراحی از آن استفاده نمود.
[عکس: 20130118175619_final1.jpg]
در این خودآموز نشان می دهم که چگونه به یک تصویر، در این مورد صورت یک زن، به شکلی در آید که ظاهر آن است که به طور کامل از شکل برداری تشکیل شده است.

در طول آموزش، می خواهیم برخی از تکنیک های نسبتاً اساسی، از جمله ماسک، قطع و جابه جایی نقشه، برای رسیدن به یک اثر منحصر به فرد را تمرین و استفاده کنیم! با ما همراه باشید.

مرحله 1
برای شروع، یک سند جدید با هر اندازه ای که شما می خواهید بسازید.

من شخصاً ترجیح می دهم یک نگاه وسیع تری را برای این اثر داشته باشم، اما شما می توانید در هر اندازه ای کار کنید.

بعد از ایجاد تصویر جدید خود لایه Background را با رنگ سیاه پر کنید.

مرحله 2
ما باید یک تصویر را که سوژه ی ما است را وارد برنامه کنیم.
رنگ زمینه ی سوژه را حذف کنید... برای این کار در فوتوشاپ ابزار بساری وجود دارد.

اگر سوژه شما یا یکی از دوستان و بستگانتان است که هیچ ولی اگر برای تمرین می خواهید یک چهره در اختیار داشته باشید با گوگل کردن می توانید هزاران عکس را بیابید که برای این کار مناسب هستند.

من روی تصویری از چهره یک زن را که پیدا کردم کار می کنم.

شما می توانید تقریباً هر تصویری را برای این اثر استفاده کنید، اما به دنبال این آموزش، بهترین سوژه شما تصویر صورت انسان است.

حال تصویر را در فوتوشاپ باز کنید و توسط ابزار Move Tool آن را به بعوان یک لایه در سند جدیدتان وارد کنید.

[عکس: 20130118180003_step2.JPG]

مرحله 3
لایه ی سوژه را کپی کرده و مطمئن شوید که آن را دقیقاً در بالای چهره اصلی قرار داده اید. حال لایه ی جدید ساخته شده را انتخاب کنید و کلید های ترکیبی شیفت + کنترل + U را بفشارید تا افکت desaturate به لایه را اعمال کنید و پس از آن به مسیر Filter> Blur> Lens Blur بروید. تنظیمات را مانند تصویر قرار دهید.

[عکس: 20130118180103_step3.JPG]

مرحله 4
قبل از هر کاری ما باید فایل را دوبار ذخیره کنیم... یک بار کل پروژه است که در هر مرحله بهتر است ابتدا کار را ذخیره کنید و بعد کار را ادامه دهید و دیگری برای افکت Displace می باشد که به لایه های وکتور مانند سوژه بُعد می دهد. پس ابتدا یک بار فایل را با نام دلخواه ذخیره می کنیم و سپس برای بار دوم با نام dispmap آن را ذخیره می کنیم.

در این مرحله باید یک سری نکات را به شما گوشزد کنم که در اجرای کار رعایت نمایید. برای اشکار وکتور چند انتخاب دارد، استفاده از وکتور های آماده، براش های فوتوشاپ، ساخت طرح های وکتور با برنامه های ویرایش گرافیک برداری مانند کورل و ایلوستراتور.

باید گفت که اگر شما بتوانید خودتان طرح های وکتور را اجرا کنید همیشه به آن چیزی که می خواهید می رسید ولی اگر از طرح های آماده استفاده کنید باید زمان زیادی را صرف پیدا کردن طرح های مورد نظر بکنید.

شما باید هر وکتور را در یک لایه ی مستقل قرار دهید و هر طرح را از طرح دیگر جدا کنید... به این شکل شما با لایه های بساری کار خواهید کرد که ممکن است کمی شما را گیج کند ولی در کل با کمی دقت می توان کار بسیار دقیقی را اجرا کنید.

مرحله 5
حال روی تصویر کار را آغاز می کنیم، بالاترین لایه را انتخاب کنید و بعد یک لایه ی جدید روی آن بسازید.
سپس اولین طرح وکتور خود را روی کار قرار دهید، سپس دومین لایه را بر بالای آن بسازید و دومین طرح وکتور را در آن قرار دهید و به همین شکل ادامه دهید تا تمام سطح چهره را طرح های وکتور فرا بگیرد و اثری از چهره نماند.

نگران نشوید اتفاقی برای سوژه نخواهد افتاد.

سعی کنید تمام طرح های وکتور با هم در ارتباط ظاهری باشند که حال کار یکپارچه تر بشود، بخش های اضافی هر وکتور را می توانید پاک کنید. سعی کنید وکتور ها از چهره خارج نشوند و کار را تا جایی که می دانید کافیست ادامه دهید.

حاصل کار برای من به این شکل شده است :

[عکس: 20130118180201_step4.JPG]

مرحله 6
اولین لایه ی بردار خود را انتخاب کرده و به مسیر Filter> Distort > Displace بروید. مقادیر را روی پیشفرض راه کرده و OK را انتخاب کنید.

هنگامی که فایل را محاوره ای ظاهر می شود، فایلی را که با نام dispmap ساخته بودیم انتخاب کنید و Open را کلیک کنید.

می بینید که حالت طرح وکتور تغییر کرد. حال همین کار را با لایه های بعدی هم انجام دهید. برای اینکه مراحل را طولانی نکیند از کلید ترکیبی CTRL+F استفاده کنید تا مرحله ی قبلی تکرار شود و تمام لایه های وکتور را به همین صورت تغییر دهید.

[عکس: 20130118180305_step5.JPG]
مرحله 7
حال لایه ی رنگی سوژه را به تعداد لایه های وکتور روی هر کدام از لایه های وکتور قرار دهید.

[عکس: 20130118180356_step6.JPG]
مرحله 8
حال نوبت آن شده تا لایه های جدید ساخته شده را به عنوان ماسک به لایه های وکتور نسبت دهید.

[عکس: 20130118180501_step7.jpg]
مرحله 9
سپس باید به هرکدام از لایه های وکتور یک سایه داد برای اینکار با دابل کلیک بر بروی هر لایه و رفتن به تنظیمات Drop Shadow مقادیر سایه را تنظیم کنید.

برای اینکار برای تمامی لایه های وکتور مقادیر را مانند عکس قرار دهید :
[عکس: 20130118180613_step8.JPG]
بعد از اتمام سایه گذاری به کار خود نگاه کنید! تمام شد.

[عکس: 20130118180707_final9.jpg]
البته برای این کار حتما باید حوصله و دقت کافی داشت...

منبع:آبی گرافیک

dancy
پاسخ }