خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ترک ساده روي سفال

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 2349

ارسال: #1
Restart-1 ترک ساده روي سفال
ترک ساده روي سفال ( با ترکيب رنگ هايلايت )

لوازم مورد نياز:

1 ـ رنگ اکريليک سبز، قرمز، زرد، اکر
2 ـ قلم موي نرم
3 ـ پالت مخصوص رنگ
4 ـ سفال
5 ـ چسب و کاغذي
6 ـ دستمال کاغذي طرح دار
7 ـ قيچي
8 ـ رنگ روغن قهوه اي
9 ـ ماده ي ترک 1 و 2 ساده

1 ـ ابتدا سطح سفال مورد نظر را کاملا با سمباده يکنواخت کنيد تا خلل و فرجي نداشته باشد. سپس توسط دستمال نم دار و مرطوب گرد و خاک آن را بگيريد.
2 ـ توسط قلم موي نرم تمام سفال را رنگ کنيد تا کاملا يکنواخت گردد، اين عمل تا جايي ادامه دهيد تا همه ي سطح سفال پوشش بگيرد.
3 ـ قلم موي خود را آغشته به رنگ اکريليک سبز، قرمز، سفيد و اکر کرده و به شکل دوراني طوري که رنگ ها با هم مخلوط نشده و حالت هايلايت به خود بگيرد سطح ظرف را رنگ کنيد. دقت کنيد انتخاب رنگ متناسب با طرح دستمال کاغذي طرح دار باشد. بگذاريد سفال خشک شود.
4 ـ طرح دستمال کاغذي خود را با قيچي برش زده تمام لايه هاي دستمال را جدا کنيد و روي سطح سفال بگذاريد. سپس توسط چسب دستمال کاغذي و قلم مو، طرح را روي سفال بچسبانيد.

5 ـ ماده ترک 1 ( مانند چسب چوب ) را توسط قلم موي نرم روي سطح سفال بزنيد دقت کنيد که همه ي سطح سفال را پوشش دهد و غلظت آن در تمام سطح يکنواخت باشد، پس از خشک شدن اين عمل را مجددا تکرار کنيد. سپس ماده ي ترک 1 را به شکل يکنواخت و غليظ در تمام جهات مختلف سطح سفال بزنيد دقت کنيد که قلم موي شما در اين مرحله کاملا خشک باشد زيرا اگر به اين موضوع دقت نکنيد ترک شما پوسته خواهد کرد. جهت قلم مو و حرکت آن مهم نيست و مي توانيد در جهات مختلف و روي سطح حرکت دهيد.
6ـ پس از خشک شدن ماده ي دوم که بنابر شرايط آب و هوايي امکان دارد زمان متغير باشد ( حدود 24 ساعت کافي است ) ترک ها ظاهر خواهد شد. سپس بلافاصله با رنگ روغن قهوه اي يا هر رنگ روغن که متناسب با طرح باشد روي سطح ظرف بزنيد. ( دقت کنيد در اين مرحله به هيچ عنوان از رنگ اکريليک استفاده نکنيد ).
7 ـ توسط دستمال کاغذي تمام رنگ روغن را از روي سفال پاک کنيد. با اين عمل رنگ روغن در ميان شکاف ها باقي مانده و باقي مانده رنگ از روي سفال پاک خواهد شد. پس از گذشت 2 الي 3 روز سطح ظرف را اسپري ثابت کننده بزنيد ( اين عمل را حداقل از فاصله ي 40 سانتي متري انجام دهيد، زيرا امکان دارد رنگ روغن بين شکاف ها را حل کرده و از ميان شکاف خارج شود ) پس از چند روز مي توانيد سطح سفال را به راحتي پاک کنيد.

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

امضای Linda
[تصویر:  sunflower3.gif]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۷-۱۳۹۰ ۱۲:۳۰ عصر، توسط Linda.)
۲۴-۷-۱۳۹۰, ۱۲:۱۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
nina.1, rafighi, negin.s, jamil, saghar_22, elipari, asal arya, mamane kiana, صدیقه رستمخانی
مدیر بازنشسته

مدال ها

اعتبار: 1333

Package_favorite RE: ترک ساده روي سفال
(۲۴-۷-۱۳۹۰ ۰۲:۱۸ عصر)mona jooooooooooon نوشته شده توسط:  سلام ليندا جونم مرسي از اينكه درخواستمو جواب دادي قربونت برم عزيزم ميشه بگي قيمت ماده ترك ها چنده و از كجا بايد تهيش كنيم ؟يكي اينم كه اين دستمال كاغذي رو بايد از كجا تهيه كنيم بعدش روله يا تيكه ايه چه جوريه ؟قيمت دستمال كاغذي چنده؟
فداي تو لينداي گلم

با اجازه لی لی جون
دستمالش تو بیشتر فروشگاهها مخصوصا فروشگاههای بزرگ حتما هست
ولی اون یکی سوالات تخصصی شد و من نیدونم
صبر کن تا لی لی جون بیادhih
اینم برای اینکه تو کار لی لی فضولی کردمVahidrk
Gigglesmile
امضای Darya
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۷-۱۳۹۰ ۰۲:۲۵ عصر، توسط Darya.)
۲۴-۷-۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از Darya به دلیل این ارسال سپاس کرده.
rafighi, Masih100
مدیر بازنشسته

مدال ها

ارسال: #3
RE: ترک ساده روي سفال
(۲۴-۷-۱۳۹۰ ۰۲:۱۸ عصر)mona jooooooooooon نوشته شده توسط:  سلام ليندا جونم مرسي از اينكه درخواستمو جواب دادي قربونت برم عزيزم ميشه بگي قيمت ماده ترك ها چنده و از كجا بايد تهيش كنيم ؟يكي اينم كه اين دستمال كاغذي رو بايد از كجا تهيه كنيم بعدش روله يا تيكه ايه چه جوريه ؟قيمت دستمال كاغذي چنده؟
فداي تو لينداي گلم

عزیزم تمام این رنگهارو باید از لوازم تحریریها یا اونایی که وسایل مهندسی گرافیکی میفروشن تهیه کنی.
برای قیمتشم که علاجش یه توکه پا تا مغازه است،چون هی قیمتها تغییر میکنه.hih
ماده ترکم فکر کنم 1400 یا 2400 دقیقا خاطرم نیست.
برای دستمال کاغذی طرح دارم که دریای عزیزم جوابتو داد.
امضای Linda
۲۴-۷-۱۳۹۰, ۰۲:۴۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
rafighi
خانوم گل هنرمند

مدال ها

اعتبار: 844

ارسال: #4
سلام در جواب مونا جون:براي خريد تمام لوازم هنري از اين قبيل ميتوني بري فلكه اول آريا شهر پاساژگلستان فروشگاه نيما.هر چيزي رو اونجا پيدا ميكني قيمتاشم شركتي و مناسبه..در بازارم زياده ولي چون پراكندست بايد خيلي وقت بذاري..حتما يه سري بزنBollywood
۲۵-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۰۶ صبح
یافتن سپاس نقل قول
مدیر بازنشسته

مدال ها

ارسال: #5
(۳-۱۰-۱۳۹۰ ۰۲:۳۶ عصر)flower61 نوشته شده توسط:  سلام این ماده ترک چی هست همان چسب چوب که نوشتید؟

من ننوشتم چسب چوب همان ماده ترک.
haماده ترک 1 ( مانند چسب چوب،مثل زدن چسب چوب) را توسط قلم موي نرم روي سطح سفال بزنيد دقت کنيد که همه ي سطح سفال را پوشش دهد و غلظت آن در تمام سطح يکنواخت باشد، پس از خشک شدن اين عمل را مجددا تکرار کنيد. یعنی ماده ي ترک 1 را به شکل يکنواخت و غليظ در تمام جهات مختلف سطح سفال بزنيد دقت کنيد که قلم موي شما در اين مرحله کاملا خشک باشد زيرا اگر به اين موضوع دقت نکنيد ترک شما پوسته خواهد کرد. جهت قلم مو و حرکت آن مهم نيست و مي توانيد در جهات مختلف و روي سطح حرکت دهيد.
امضای Linda
۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۲:۴۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, گل و بهار, کوثر خانم

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیر بازنشسته

مدال ها

ارسال: #6
(۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۷:۵۰ صبح)zahrasadat نوشته شده توسط:  سلام می خواستم بدونم سفال بایدبون لعاب باشه یا باسفال لعابدارهم میشه
آخه من یه خمره ی بزرگ جای ترشی دارم که ترک خورده ودیگه نمیشه توش ترشی بزارم میخوام گلدونش کنم.اگه میگین باکارترک نمیشه هرکدوم ازدوستا که راه حلی براش دارن بگن ممنون میشم.

من تا حالا روی ظروف لعاب دار امتحان نکردم،هر چی بوده اولش خام بوده
امضای Linda
۴-۱۰-۱۳۹۰, ۱۱:۳۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از Linda به دلیل این ارسال سپاس کرده.
rafighi

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد