خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 4.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تزئین و نقاشی اشیا با خمیر نما عتیقه

خانوم گل هنرمند

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 496

تزئین و نقاشی اشیا با خمیر نما عتیقه
بنا به درخواستهای زیادی که دوستان داشتند تصمیم گرفتم روش کارم رو اینجا بزارم تا دوستانی که مایلند استفاده کنند. متاسفانه از مراحل کار عکس ندارم ولی کامل توضیح می دم تا دوستان متوجه بشن.
مواد مورد نیاز:
مل: دو پیمانه
چسب چوب: یک پیمانه
آب: مقداری
پیمانه تون بستگی به مقدار خمیری داره که نیاز دارین برای شروع می تونین از نصف لیوان به عنوان یک پیمانه استفاده کنید. یعنی یه لیوان می شه دو پیمانه
طرز تهیه خمیر:
مل و چسب چوب رو توی یه ظرف یه بار مصرف با هم مخلوط کنید و بعد دو سه تا قاشق آب اضافه کنید و هم بزنید آب رو قاشق قاشق تا جایی اضافه کنید که خمیرتون حالت ماست چکیده پیدا کنه. البته اگه دوست دارید سطح کارتون ترکهای عمیق بیفته بیشتر آب اضافه کنید مثلا سه قاشق بیشتر اما خمیر اصلی و نرمال حالت ماست چکیده داره. بعد می رسیم به سطح کار که هر چیزی می تونه باشه چوبی سفالی و حتی مقوا. که باید از کاردک کوچیک استفاده کنید
در مورد جامدادی ها من از مقوا استفاده کردم و جعبه ها رو با مقوای ماکت سازی و چسب کاغذی درست کردم و بعد روش خمیر کشیدم.البته من داخل جعبه رو هم خمیر کشیدم که استحکامش بیشتر بشه. سطح زیری کار نیازی به خمیرکشی نداره یعنی جاهایی که دیده نمیشه تو کارتون رو خمیر نزنید
مرحله ی بعد باید بزارید دو سه روزی کار بمونه تا خوب خوب خشک بشه و بعد می تونید روشو با رنگ روغن یا گواش هر طرحی که دوست دارید بکشید و رنگ کنید. و در نهایت برای فیکس شدن رنگ روی کار اسپری براق کننده بزنید
[تصویر:  20120208092450_IMG_2201n.jpg]

[تصویر:  20120107073733_IMG_02044.jpg]
در مورد آینه چون مخصوصا دوستان پرسیده بودن من سایز 30×25 ام دی اف سفارش دادم برام بریدن و یه آینه ی 16×20 اول از همه آینه رو به صورت کج با چسب چوب روی چوب چسبوندم تا خشک شد بعد دور آینه روی کار وبغلهای کار خمیر کشیدم البته تا سه میلیمتر نزدیک آینه. بعد که کار خشک شد روشو رنگ آبی مایل به فیروزه ای زدم و بعد هم با رنگ سفید روشو طراحی کردم و در نهایت با نوار گونی دور آینه رو توسط چسب چوب بیرنگ چسبوندم. چند تا دونه مهره ی سفید هم که با خمیر گل چینی درست کرده بودم جاهای مختلف چسبوندم. برای آویز آینه هم دو تا سوراخ در حدی که نخ گونی از توش رد بشه با دریل سوراخ کردم. البته شما می تونید قبل از کار کردن رو آینه بدید پشتشو قاب سازی براتون قلاب بندازه واسه وصل کردن.
در آخر هم با سه چهار لایه روزنامه که سایز آینه بود رو آینه رو پوشوندم و فیکساتور زدم.
[تصویر:  20120227093516_IMG_2305.jpg]
امضای *nazanin*
[تصویر:  20120725115720_NAAA.jpg]
۹-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۳۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از *nazanin* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, شقایق سرخ, گل شقایق, سعیدم, sefid barfi, Linda, mami sivan, 258, نرگس نرگسی
خانوم گل هنرمند

مدال ها

RE: تزئین و نقاشی اشیا با خمیر نما عتیقه
(۱۰-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ صبح)honar نوشته شده توسط:  ممنون عزیزم تاپیکت خیلی مفیده واقعا جاش تو این بخش خالی بود.
ببخشید عزیزم مل رو ازکجا باید بخریم؟Hanghead

مرسی عزیزم
مل رو می تونین از رنگ فروشیا بگیرین
امضای *nazanin*
۱۰-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از *nazanin* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
شقایق سرخ, گل شقایق, Atefe joon
خانوم گل هنرمند

مدال ها

(۱۰-۱۲-۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ صبح)raha.irani نوشته شده توسط:  سلام نازنین جونم
مرسی بابت تاپیک بسیار بسیار عالیت
نازنین جونم میگم ها چرا برای آینه رو ی کار خمیر میکشی؟
آخه گفته بودی:
بعد دور آینه روی کار وبغلهای کار خمیر کشیدم
و منظورت از خمیر همون خمیریه که ابتدا توضیح دادی درسته؟
این بوس هم جایزه ی هنرمندیت(1782)

مرسی عزیزم
خوب برای اینکه کار یه دست بشه همه جا باید خمیر کشیده بشه. بجز زیر آینه
آره عزیزم منظورم همون خمیره
امضای *nazanin*
۱۰-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از *nazanin* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, شقایق سرخ, گل شقایق, Atefe joon
خانوم گل هنرمند

مدال ها

(۲۳-۵-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ صبح)afsoon_b82 نوشته شده توسط:  اگه نخوايم روي كار ترك ايجاد بشه چي كار كنيم ؟مي شه آب اضافه نكرد؟
من تازه ميخوام اين كارو شروع كنمWavesmile
واسه تميز كردنش يعني اگه گرد و خاك گرفت چيكار كنيم ؟
اگه با گواش طرح بزنيم بعد از يه مدت واسه گرفتن گرد و خاكش آيا رنگ كار خراب نميشه آخه تو شهر ما هر هفته بايد خونه رو گردگيري كرد بخاطر كويري بودن منطقه1 (49)
با تشكل فلاوانDreamyeyesf

اگه نخوای روی کار ترک ایجاد بشه باید آب خیلی کمی بریزی و بیشتر برای مخلوط شدنش وقت بزاری
نه عزیزم بدون آب اصلا این خمیر شکل نمیگره باید آب به حدی باشه که خمیر به دست بیاد
یه راه دیگه هم که به ترک نداشتن خمیر کمک می کنه اینه که خوب سطحشو با کاردک صاف کنی البته با توجه به این که آب کمتری ریختی و بعد از اینکه خشک شد با اضافه ای که از خمیرت مونده و توی یه ظرف در دار تو یخچال نگهداری کردی ترک های باقیمونده رو بپوشونی می تونی با انگشتت داخل ترک ها رو پر کنی
وقتی کارت رو نقاشی کردی روش روغن جلا که با بنزین مخلوط کردی (که این کار احتیاط زیادی می طلبه و توصیه نمی کنم1 (49)) یا با اسپری براق کننده (که این یکی رو توصیه می کنم ) می زنی
سعی کن سپری رو در فاصله 15 سانتی نگه داری و قبلش خوب تکون بدی
اونوقت گردگیری مشکل نداره و حتی با یه پارچه ی خشک هم می شه گردارو گرفت...من خودم با پارچه ی خشک گردگیری می کنم
امضای *nazanin*
۲۳-۵-۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از *nazanin* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, negin.s, گل شقایق, sefid barfi, Atefe joon, hanyyyy
خانوم گل کدبانو

مدال ها

اعتبار: 3365

سلام خانوم گلا.منم این صندوقچه رو چند سال قبل به همین روش درست کردم که برا سجاده و چادر نمازام ازش استفاده میکنم.تزیین روشم گلای چینی و انگور مصنوعی و سنگای جواهر نماست. البته خودش خیلی بهتر از عکسشه.[تصویر:  20130404085916_.jpg]
اینم از نیم رخش[تصویر:  20130404091127_.jpg]
امضای zahra_12_65
[img][تصویر:  tOUSp3.png][/img]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۱-۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ صبح، توسط zahra_12_65.)
۱۵-۱-۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از zahra_12_65 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, شقایق سرخ, mamane kiana, NAHID.V, *nazanin*, negin.s, Atefe joon, niloofar00, گل شقایق, Galaxy, طاطا, غزال 54, Linda

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
خانوم گل هنرمند

مدال ها

(۱۵-۱-۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ صبح)z.arghavani نوشته شده توسط:  عزیزم سلام سال نو مبارک(1782)
نازنین جان یکی از دوستام میگفت میشه ترکیب پودر مل و چسب چوب رو توی قیف مثل قیف های شیرینی پزی ریخت و یه کوچولو نوکشو سوراخ کرد و باهاش روی ظروف تزئین کرد
مثل تزئین حنا مثلا طرح انداخت
خواستم بدونم میشه؟Dunnofمثلا طرح دور آینه را با همین روش که گفتم میشه زد؟
ممنون پیشاپیشFlowerysmile

سلام عزیزم..مرسی
بله میشه و روش کار هم به همین ترتیبه که گفتی فقط خمیرش نباید خیلی شل باشه
امضای *nazanin*
۱۵-۱-۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از *nazanin* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, mamane kiana, Galaxy, بانوی مهربانی, غزال 54, NAHID.V, Linda, Atefe joon, ایرانا

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد