امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعیین جنسیت
#1
تعیین جنسیت
فهرست [مخفی] [size=undefined]
تعیین جنسیت
امروزه روش های مختلفی برای تعیین نوع جنسیت جنین ارائه شده است که می تواند نقش به سزایی در دختر یا پسر دار شدن والدین بازی کند، روش های ارائه شده کمک می کند تا درصد بالایی از موفقیت را به مادران و پدران مشتاق ارائه دهد.
معمولا انتخاب نوع جنسیت فرزند بسیار هیجان انگیز است و در صورتیکه نتیجه با انتخاب یکسان باشد رضایتمندی کاملی از آن حاصل می شود.
 
به طور کلی این روشها به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند :[/size]
  • روش های طبیعی (تغییرات تغذیه ای و محیطی مادر)
  • روش های علمی و پزشکی ( آزمایشگاه‌ها و مراکز درمان ناباروری و ژنتیک )
[size=undefined]
 
روش های طبیعی با توصیه متخصص زنان که تحت کنترل او هستید امکان پذیر خواهد بود،اما برای روش دوم نیاز به نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم در یک مرکز کنترل ودرمان ناباروری و ژنتیک است.
امروزه بسیاری از جراحان زنان و زایمان نیز روش‌های  PGD، لقاح مصنوعی IVF را انجام می دهند، روش های یاد شده از راه های تعیین جنسیت محسوب می شود که درصد بالایی از موفقیت را در بر خواهد داشت.

صحبت های خانم دکتر موسوی زاده در خصوص تعیین جنسیت
[img=575x0]http://drmoosavizadeh.ir/wp-content/uplo...00x178.png[/img]

 
IVFروش تعیین جنسیت نوین
این روش که با ارائه روش های تفکیک جنسیت دختر و پسر توانسته است با درصد بسیار بالایی نوع دلخواه جنین را مشخص کند، یک روش مطمئن و پرطرفدار برای تعیین جنسیت دختر یا پسر شناخته شده است.
استفاده از IVF می تواند نتایج را با آنچه انتخاب کرده اید یکسان سازد،در IVF تعدادی تخمک از خانم گرفته می‌شود و بعد در آزمایشگاه، اسپرم‌ها داخل تخمک‌ها تزریق می‌شوند و جنین تشکیل می‌شود.البته اسپرم ها پیش از تزریق باید تفکیک شده باشند، برای مثال اسپرم های Y برای تولید فرزند پسر و اسپرم های X برای دختر دار شدن لازم است.
نتایج روش IVF
جواب دهی در روش IVF در زوج‌های نابارور ایرانی نزدیک به ۴۰ درصد و در زوجین بارور که مشکلات بارداری ندارند، این آمار به ۶۰ تا ۷۰ درصد جواب مثبت می رسد.
[img=300x0]http://drmoosavizadeh.ir/wp-content/uplo...00x240.jpg[/img]
روش های دیگر برای تعیین جنسیت
تعینن جنسیت با توجه به روز تخمک گذاری
این کار با انجام سونوگرافی و تعیین روز تخمک‌گذاری انجام می شود، این روش جزو کم هزینه ترین روش های تعیین جنسیت است .
برای اینکار باید روز دقیق تخمک گذاری خود را بدانید، جراح متخصص زنان بر اساس نتیجه بدست آمده از سونوگرافی می‌تواند تعیین کند که در صورت نزدیکی در چه روزهایی احتمال دختر شدن یا پسر شدن بیشتر است.به طور کلی معمولا نزدیکی بعد از تخمک‌گذاری احتمال پسردار شدن جنین را بیشتر می کندو ۲ تا ۳ روز قبل از تخمک‌گذاری احتمال دختر شدن تشدید می شود.
اسپرم‌هایY ( پسر) سرعت‌ و تحرک بیشتری دارند و زودتر از بین می‌روند اما اسپرم‌های X مقاومت‌ و استحکام بالاتری دارندو حرکت‌شان آرام است درواقع مقاومت آنها باعث می شود که ماندگار تر شوند.
با توجه به مسئله بیان شده می توان به این نتیجه رسید که X اسپرم با X تخمک، جنسیت دختر ایجاد می‌کند و برعکس.
تشخیص جنسیت با انجام آزمایش خون
آزمایش خون می تواند نوع جنین را مشخص کند
معمولا علائم ظاهری بیانگر نوع جنسیت نیستند، مثلا جوش زدن صورت مادر و یا درشت شدن چشم ها بیانگر فرزند دختر داشتن نیست.
یک روش دیگر برای تعیین نوع جنسیت دادن آزمایش خون قبل از سونوگرافی است، آزمایش خون می‌تواند میزان ۸۵ تا ۹۰ درصد از نوع جنسیت جنین را از روی خون تشخیص دهد. این کار باید در هفته هشتم و نهم بارداری انجام شود تا نتایج دقیق و بدون خطا اعلام شوند.
 
توجه داشته باشید که روش های دیگری برای تعیین جنسیت قبل از بارداری وجود دارد ، این کار باید توسط متخصص انجام شود، برای این منظور توصیه می شود پیش از بارداری و بعد از آن تحت کنترل و مراقبت یک جراح زنان و زایمان قرار بگیرید تا بتوانید با خیالی آسوده فرزندی سالم و سلامت به دنیا بیاورید.
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر موسوی نژاد[/size]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مقالات مرتبط با تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از بارداری Galaxy 20 27,003 ۱۹-۱۲-۱۳۹۳, ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: پرستار مهربون
  صبحانه‌ای که می‌خورید تعیین کننده جنسیت کودکتان است تپراک 0 3,986 ۱۷-۰۱-۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: تپراک