امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 3.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغيير نام‌خانوادگي در 5 دقيقه!
#1
Restart-1 
شايد شما هم با مشکلي در نام‌خانوادگي خود مواجه باشيد؛ مشکلي که شما را مجبور کرده باشد که تصميم بگيريد نام‌خانوادگي‌تان را تغيير دهيد.

براي اين‌کار کافي است به سايت سازمان ثبت احوال http://www.SabteAhval.ir مراجعه کنيد. براي توضيح بيشتر پيرامون اين فرآيند، با ما همراه شويد.


تقاضاي تغيير نام‌خانوادگي
در صورتي‌که تقاضاي تغيير نام‌خانوادگي خود را داريد مي‌توانيد پس از مطالعه مقررات آن در صفحه اينترنتي http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=۴۲۸ با کليک کردن بر روي دکمه دريافت خدمت فرم درخواست را تکميل کنيد.

پس از تکميل فرم درخواست و وارد کردن نام‌هاي‌خانوادگي پيشنهادي خود به ترتيب اولويت، با کليک بر روي دکمه ثبت درخواست، اطلاعات وارده شده در صفحه ديگري نمايش داده خواهند شد.

پس از بررسي مجدد اطلاعات وارد شده و اطمينان از درستي آن‌ها، روي دکمه تاييد کليک کنيد تا درخواست مذکور در سامانه ثبت شده و شماره پيگيري به شما ارائه شود.

از اين پس مي‌توانيد با استفاده از صفحه پيگيري در سامانه و وارد کردن شماره پيگيري، وضعيت رسيدگي به درخواست خود را پيگيري کنيد.

در صورتي‌که تغيير نام‌خانوادگي مورد تاييد قرار گيرد، موضوع از طريق صفحه پيگيري به اطلاع خواهد رسيد.

در صورت اعلام تاييد، شما مي‌توانيد با در دست داشتن شماره پيگيري و مدارک اصل و تصوير صفحات شناسنامه و کارت شناسايي ملي و اصل رسيد بانکي، به نزديک‌ترين اداره ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه کنيد.


مقررات تغيير نام‌خانوادگي
مقررات تغيير نام‌خانوادگي و حذف پيشوند يا پسوند از آن، مفصل اما ساده است.

براي اطلاع از اين مقررات مي‌توانيد به نشاني اينترنتي که در بخش اول ارائه کرديم، مراجعه کنيد.
مقرراتي از قبيل نام‌خانوادگي که حاوي واژه‌هاي نامناسب باشد، نام‌خانوادگي از واژه‌هاي خارجي بوده يا با آن ترکيب شده باشد، نام‌خانوادگي از واژه‌هاي منسوب به مناصب يا القاب و عناوين باشد و...
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }