تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 2.94 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر جنسیت کودکان در هند
#1
بر: پیش از این در خبرها آمده بود مردم اکثر کشورهای جهان ترجیح می دهند فرزندشان پسر باشد. اما اکنون فاش شده که هندی ها دخترانشان را وادار به تغییر جنسیت می کنند.

پیش از این نتایج نظرسنجی ها در آمریکا و چین نشان می داد ابراز علاقه به فرزند پسر می تواند تا حد زیادی بر هرم جمعیتی هم تاثیر گذار باشد و در چین با توجه به قانون تک فرزندی تعداد نوزادان پسر بیش از دختران است.

اما حالا در هندوستان خانواده های متمول هندی برای اینکه به خواسته شان برسند دست به کار وحشتناکی می زنند؛ آن گروه از خانواده ها که صاحب فرزند دختر شده اند با توجه به جایگاه نازل زنان در خانواده های هندی از عمل جراحی برای تغییر جنسیت فرزندان دختر استفاده می کنند و بعضی از آنها حتی حاضر هستند تا سه هزار دلار بابت این موضوع هزینه کنند.

پاتوق این عملهای جراحی غیرقانونی در ایالت مادهیا پاردش است. بنا به آماری که اخیرا منتشر شده بیش از 300 دختر به این روش عمل شده اند. در هندوستان بخاطر معدوم کردن فرزندان دختر قبل و بعد از بدنیا آمدن تعداد پسران زیر شش سال هفت میلیون بیشتر از دختران است.

به گزارش تلگراف با رسانه ای شدن این خبر گروه های حامی کودکان و زنان وارد موضوع شده و مطرح کرده اند اگر تا قبل از این دختران می توانستند امیدوار باشند پس از تولد همچنان دختر باقی می مانند، با شرایط تازه و امکانی که پزشکان خیانتکار این ایالت دراختیار خانواده ها قرار می دهند ، این شانس هم از دختران گرفته می شود.

کمیسیون حمایت از حقوق کودکان از فرماندار ایالت مادهیا پرادش خواسته در دو هفته آینده نتیجه تحقیقات درباره عوامل این موضوع را منتشر کند.


منبع : فردا نیوز
پاسخ }