امتیاز موضوع:
  • 25 رای - 3.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تماس با ماهی‌های زینتی موجب بروز بیماری‌های روده‌ای و پوستی می‌شود
#1
سلامت نیوز : رئیس جامعه متخصصان داخلی گفت: تماس با ماهی‌های زینتی موجب بروز بیماری‌های روده‌ای، اسهال، استفراغ، تب روده‌ای و حساسیت‌های پوستی می‌شود.

ایرج خسرو‌نیا در گفت‌وگو با فارس افزود: هر ساله در ایام نوروز دستفروشان اقدام به فروش ماهی‌های زینتی می‌كنند و به دلیل رعایت نكردن نكات بهداشتی تماس با این ماهی‌ها خطر بروز بیماری را در پی دارد.

وی گفت: بررسی‌های سال‌های اخیر نشان می‌دهد كه ماهی‌های قرمزی كه در آب‌های آلوده پرورش می‌كنند موجب انتقال میكروب به انسان‌ها می‌شود.

رئیس جامعه متخصصان داخلی افزود: ماهی‌های قرمز موجب بروز حساسیت‌های پوستی و حتی بیماری‌های روده‌ای می‌شود؛ میكروب‌ها از طریق مدفوع ماهی‌ها وارد آب می‌شود و بر اثر تماس به دست افراد انتقال پیدا می‌كند.

خسرونیا اضافه كرد: اگر دست‌ها به آب‌ ماهی‌های قرمز آلوده باشد و بعد از تماس خوب شسته نشده باشد، موجب بروز اسهال، استفراغ، تب روده‌ای و حساسیت‌های پوستی می‌شود.

خسرونیا گفت: كودكان باید از دست زدن به ماهی‌ها در تنگ آب اجتناب كنند و اگر دستشان به آب ماهی‌ها خورد فوراً با آب و صابون بشویند تا آلودگی‌ها از بین رود.

وی افزود: در ایام نوروز تماس مردم با ماهی‌های قرمز زیاد است، بهتر است افراد ماهی‌ها را با توری تهیه كنند و حتی الامكان از دست زدن به آنها خودداری كنند.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }