امتیاز موضوع:
  • 16 رای - 2.88 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تهیه آسان یک ماسک فوق العاده برای لایه برداری در منزل
#1
Package_favorite 
تاثير اسيد ميوه بر جوشهای صورت
متخصصان پوست، از اسيدهاي ميوه براي انجام لايه ‌برداري يا پيلينگ پوست استفاده مي ‌کنند. آن ها از اسيد گليکوليک به غلظت‌ هاي 50 يا 70 درصد به اين منظور استفاده مي ‌کنند که کاربردهاي وسيعي مانند بهبود جوش‌ هاي صورت، بهبود چين و چروک ظريف پوست، تقويت کلاژن ‌سازي و پيشگيري از پيري زودرس دارند

اگر در بيماراني که لک صورت دارند (مثل لک بارداري) نيز اين لايه ‌برداري شيميايي با دقت انجام شود، مي‌ تواند نتايج بسيار خوبي داشته باشد. فراموش نکنيم که هرگونه لايه‌ برداري از پوست مي ‌تواند پوست را نسبت به نور آفتاب حساس کند و بنابراين مصرف مرتب و با وسواس ضدآفتاب‌ ها در بيماراني که در حال لايه ‌برداري از پوست هستند، توصيه مي‌ شود.
پيلينگ شيميايي با اسيدهاي ميوه
اسيدهاي آلفاهيدروکسي (AHA) درواقع اسيدهاي ارگانيکي هستند که در سيب سبز(اسيدماليک)، آناناس و مرکبات (اسيدسيتريک)، نيشکر (اسيدگليکوليک) ميوه‌ هاي قرمز و شير ترش و ماست (اسيد‌لاکتيک)، بادام تلخ (اسيد‌ماندليک) و انگور (اسيد‌تارتاريک) وجود دارند.
روي بسياري از کرم‌هاي لايه‌ بردار و جوان ‌کننده کلمه AHA را با غلظت ‌هاي مختلف خواهيد ديد. اين درصد بين 5 تا 15 درصد متغير است و افراد مي ‌توانند از اين کرم‌ ها به عنوان لايه ‌بردار شب‌ ها استفاده کنند ولي همان ‌طور که ذکر شد مصرف ضدآفتاب را در طول روز نبايد فراموش کنند و در ضمن بهتر است اين کرم ‌ها زير نظر پزشک متخصص پوست مصرف شوند. بسيار شاهد هستيم که از غلظت‌ هاي بالا در مراکزي مثل آرايشگاه‌ ها و توسط افراد غيرمتخصص استفاده شده که موجب عوارض دردسرسازي مثل لک‌ هاي صورت و سوختگي‌‌ هاي شديد و نيز ايجاد جوشگاه شده است. از ماسک‌ هاي ميوه هم در واقع از اسيدهاي ميوه ذکر شده براي لايه ‌برداري و پيلينگ پوست استفاده مي‌ کنند و در واقع اسيدهاي ميوه، با رسوخ در لايه‌ شاخي پوست، هم بر اسيديته تمام لايه شاخي، هم بر سرعت بازسازي سلول‌ ها و هم بر خواص دفاعي و ممانعتي پوست اثر مي ‌گذارد. نکته قابل‌ توجه آن است که ممکن است برخي افراد به برخي ميوه‌ ها آلرژي داشته باشند.

پيلينگ فيزيکي
در اين روش از دستگاهي به نام ميکرودرم ابريژن استفاده مي شود که لايه برداري ظريف و سطحي انجام مي دهد. در اين روش، پودر نرم کريستال اکسيد آلومينيوم در سطح پوست پخش شده و به وسيله دستگاه با مالش و مکش موجب پاک سازي سطح پوست مي شود. به اين وسيله، کک و مک، منافذ پوست، لکه هاي سطحي، چين و چروک هاي سطحي، اسکارهاي ناشي از آفتاب، جوش جواني، آبله مرغان، سالک و جراحي تا حدودي حذف مي شود. اين روش نياز به تکرار دارد (به طور معمول، چهار تا پنج بار به فاصله يک هفته) روش عميق تر و موثرتر پيلينگ فيزيکي با ليزر انجام مي شود.
آکنه و اسيدهاي ميوه
آکنه صورت در ميان 85 درصد از افراد 12 تا 24 ساله بسيار شايع است. اين خبر براي ميليون ها فرد جواني که به آکنه مبتلا هستند، مسرت بخش است. آن ها بايد با مشورت با پزشک خود از فرآورده هاي متنوعي حاوي آلفا و بتاهيدروکسي اسيد استفاده کنند.
آلفاهيدروکسي اسيد که گلايکوليک اسيد و بتاهيدروکسي اسيد که ساليسيليک اسيد ناميده مي شود، اغلب براي لايه برداري ملايم استفاده مي شود و پزشکان براي رفع خطوط ريز و چروک هاي ظريف و لک هاي ناشي از جوش و برخورد نور آفتاب از اين مواد استفاده مي کنند. اين مواد شيميايي، لايه بسيار ظريفي از پوست را برمي دارد و همين موضوع موجب توليد پوستي جديد، ظريف و صاف مي شود.
هر دو نوع اسيد ميوه از مواد ارگانيک يا آلي به دست مي آيد. اسيد آلفا يا گلايکوليک از عصاره نيشکر، عصاره گوجه فرنگي و شير ترشيده و اسيد بتا يا ساليسيليک از ساليسين که از عناصر فعال در آسپيرين و درخت بيد است، به دست مي آيد.

نتايج يک تحقيق
لايه برداري با اسيدهاي ميوه نوع آلفا و بتاهيدروکسي اسيد براي رفع چين و چروک هاي بسيار ظريف پوست و جوش هاي آکنه يا جاي آن ها تفاوتي با هم ندارند و تاثير متوسطي دارند. البته بتا هيدروکسي اسيد عوارض کمتري دارد و تاثير آن بر پوست، بيشتر باقي مي ماند اما هر دو نوع به طور مشابهي موجب کاهش ضايعات ناشي از آکنه مي شود. در تحقيقي، 20 بيمار مبتلا به ضايعات آکنه اي متوسط تا شديد با ميانگين سني 24 سال که 13 نفرشان زن بودند، بررسي شدند و براي آنان لايه برداري انجام گرفت. هرکدام از بيماران به مدت شش هفته و هفته اي يک بار تحت عمل لايه برداري قرار گرفتند و يکي دو ماه پس از آخرين درمان، مورد ارزيابي و معاينه براي بررسي نتيجه درمان قرار گرفتند. براي هر فرد، روي يک نيمه صورت، اسيد آلفا و روي نيمه ديگر اسيد بتا کار مي شد تا نتيجه و اثر آن بهتر مقايسه شود. در اين مطالعه مشخص شد که لايه برداري شيميايي در مدت دو هفته پس از درمان اول، موجب کاهش چشم گيري در ضايعات آکنه اي شد و يک ماه پس از آن، 81 درصد از بيماران در طرفي که از اسيد بتا استفاده شد و 75 درصد از بيماران در طرفي که از اسيد آلفا استفاده شده بود، در رفع ضايعات، بهبود قابل قبولي در زمينه جوش هاي آکنه و لک ناشي از آن نشان دادند. در طرفي که از آلفاهيدروکسي اسيد استفاده شده بود، ضايعات اضافي به صورت عوارض ناشي از درمان به وجود آمد که از نظر باليني مهم نبود.
مهم ترين عارضه جانبي استفاده از هر دو نوع لايه برداري که پس از مدتي هم از بين مي رفت، قرمزي و پوسته ريزي بود که در هنگام استفاده از آلفاهيدروکسي اسيد بيشتر بود. دانشمندان به اين نتيجه رسيدند که استفاده از هر دو نوع اسيدهاي ميوه که براي پيلينگ يا لايه برداري به کار مي رود، از اهميت به سزايي برخوردار است و تاثير مشابهي دارد.

منبع:پرشین وی
پاسخ }
#2
ممنون بابت مقاله مفیدت
من از کرم های AHA برای از بین بردن جای جوش هام استفاده کردم که حاوی همین الفا هیدروکسید و اسید های میوه هست به همه توصیه میکنمuhum
دوست دارم انقدر قدرت داشته باشم تا انچه در درون هستم را زندگی کنم
[عکس: qBcfp3.png]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Bell تهیه کرم ترمیم کننده دست فوق العاده اسان و عالی خانوم خانوما 50 26,264 ۰۷-۰۶-۱۳۹۶, ۱۰:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: مهیات
Kate ماسک برای موهای روی چانه Orchide 9 3,236 ۲۴-۰۹-۱۳۹۳, ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mahgolak
  ماسک خانگی برای خشکی مو mis gold 1 1,615 ۱۱-۰۳-۱۳۹۳, ۰۹:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: manaviana
Kate ماسک فوق العاده ضد چروک را در منزل درست کنيد fereshteh3 2 1,367 ۰۳-۰۳-۱۳۹۳, ۰۶:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: نفس مامان
  ماسک برای از بین بردن جای جوش t@manna 2 2,195 ۰۲-۰۳-۱۳۹۳, ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Nastaran.A
  ماسک برای از بین بردن حتمی جوش سرسیاه mis gold 3 2,829 ۰۲-۰۳-۱۳۹۳, ۱۰:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Nastaran.A
  مراقبت از پوست در منزل ماسک های طبیعی مهام 4 2,504 ۰۲-۰۷-۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: دخترو علیرضا
  ماسک اسفناج برای زیبایی پوست fereshteh3 0 486 ۲۷-۰۵-۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: fereshteh3