تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 1.8 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه های مهم متخصصان برای پوست شما
#1
Restart-1 
ا
با وجود شکل گرفتن روشهای فراوان برای زیبایی و تاکیدهای فراوان متخصصان، هنوز هم گاهی اوقات خانمها شبها با آرایش میخوابند، از کرمهای ضدآفتاب استفاده نمیکنند یا مراجعه سالانه خود به دکتر پوست را فراموش میکنند. برای همین ما از متخصصان مجرب پوست درخواست کردیم تا بهترین و مهمترین نصایح و توصیهها را برای داشتن پوستی زیبا، با ما درمیان بگذارند.
توصیه متخصصان برای پوست شما
لوسیونها را در حمام بگذارید
پوست خود را پس از استحمام مرطوب کنید
احتمالا میدانید که حمام آب گرم چربی پوست را میگیرد. کرمهای صورت و لوسیونهای بدن جایگزینهای بسیار خوبی برای این چربی از دست رفته هستند، البته به شرطی که به درستی آنها را به کار ببریم اما شاید این کار بسیار خستهکننده باشد. یک راه حل ساده برای این مسئله وجود دارد، لوسیون بدن خود را در حمام قرار دهید. خواهید دید که پوست ظرف ۱۰ دقیقه پس از بستن دوش و اتمام استحمام، به محض اینکه رطوبت خود را از دست بدهد، استفاده از لوسیون را به شما یادآور خواهد شد. فرانسیسکا فیوسکو، دستیار بالینی متخصص پوست در دانشکده پزشکی ماونت سینای در نیویورک سیتی در اینباره میگوید اگر کمی معطل کنید، رطوبت پوست شما شروع به تبخیر شدن میکند. بهتر است لوسیونهایی را انتخاب کنید که درپوش پرشی داشته باشند. قوطیهایی که در پمپی دارند اجازه میدهند آب وارد آنها شود و این امر سبب بهوجودآمدن باکتریها در آن میشود.
ضدآفتاب به شکل اسپری
هر روز از ضدآفتاب استفاده کنید
همه دکترها بر به کارگیری روزانه ضدآفتابی با SPF حداقل ٣٠ و تجدید مرتب آن تاکید فراوانی دارند. بزرگترین چالش موجود این است که کرمی پیدا کنیم که به اندازه کافی محافظ پوست ما باشد و در عین حال احساس نکنیم لایه سنگینی مانند یک پتو روی پوست ما را پوشانده است. بهتر است بهدنبال کرمهایی باشید که روی برچسب آنها عبارت فاقد چربی (Oil Free) یا Sheer درج شده باشد. دکتر رائول هیرش، متخصص پوست در بوستون، میگوید به تازگی اسپریهای مایعی هم به نام ShakaShaka به بازار آمده که قبل از مصرف باید خوب آن را تکان داده و روی پوست اسپری کنیم البته برای برخی افراد این مانند یک بازی سرگرمکننده است. دکتر هیرش میگوید: «خانمهایی که از ضدآفتابهای معمول خود شکایت دارند، اکنون باید مطمئن شوند که با این اسپریها آیا مقدار ضدآفتاب برایشان کافی است یا خیر؟»
آخرین کاری که طی روز باید انجام دهید
شبها آرایش خود را پاک کنید
از زمانی که یک بچه دبیرستانی بودیم میدانستیم که لوازم آرایش میتواند با چربی پوست و آلودگیهای موجود در هوا ترکیب شده و لایهای از کثیفی را شکل دهد که سبب بهوجود آمدن جوش شوند طبق گفته زوئی درالئوس، متخصص پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک، مواد آرایشی میتوانند رادیکالهای آزاد معلق در هوا را روی پوست شما به دام انداخته و آسیبهای پوستی را بهوجود آورند. شما یک روز طولانی را با آرایش روی پوستتان گذراندهاید و حالا که موقع استراحت شماست، فقط چند قدم کوتاه بردارید و خود را به دستشویی برسانید. به محض اینکه به خانه رسیدید صورت خود را بشویید و از شر آلودگیهای سطح پوست خود رها شوید.هایدی والدورف، یک متخصص پوست در دانشکده پزشکی ماونت سینای، به بیماران خود توصیه میکند «اگر شبها خیلی خسته هستید و حوصله شستن آرایش خود را ندارید، با یک دستمال آغشته به شیرپاککن به آرامی پوست خود را پاک کنید و به ته مانده آن روی پوستتان نیز توجه نکنید زیرا این در واقع بهعنوان مرطوبکننده عمل میکند.» پاتریشیا وکسلر، متخصص پوست در مرکز پزشکی ماونت سینای، توصیه میکند، صورت خود را با پاک کنندههای فاقد چربی پاک کنید و همیشه یکی از آنها را در کنار سایر لوازم آرایشی خود داشته باشید. ابتدا با کمی پنبه آغشته به شیرپاک کن آرایش چشم خود را پاک کنید و سپس راحت بخوابید.
عجله نکنید
به برنامه بهبود پوست خودتان اهمیت دهید
انتظار برای رویت نتایج درمانهای پوستی میتواند آزمایش خوبی برای تعیین میزان صبر و شکیبایی شما باشد. دکتر دیوید بنک، متخصص امراض پوستی در دانشگاه کلمبیا و بیمارستان پروتستانی نیویورک، بیان داشت: «یک کرم ضدپیری خوب میتواند در مدت ۳ هفته تاثیر خود را نشان دهد، پس زود ناامید نشوید. این نکته در مورد روشن کنندههای پوست و محصولات ضدجوش نیز صادق است.» دکتر بنک در ادامه افزود: «اما اگر در طول ۶هفته هیچ تغییری حاصل نشد، این محصول دیگر برای پوست شما مفید نخواهد بود و زمان آن است که آن را عوض کنید.»
باشگاه ورزشی تان را به دقت انتخاب کنید
پس از ورزش دوش بگیرید
اجازه ندهید بهدلیل اینکه ورزش و تمرینات جدیدی را کشف کردهاید، پوستتان خراب شود. کارین گروسمن، سرپرست امراض پوستی در مرکز پزشکی سنت جان در سانتامونیکای کالیفرنیا، ابراز داشت؛ بسیاری از خانمها برای انجام حرکات نرمشی و ورزشهای کششی به سالنهای ورزشی و باشگاههایی میروند که اغلب آنها محلی برای دوش گرفتن ندارند. در نتیجه بیشتر افراد که بلافاصله خود را نمیشویند، همگی دچار آکنه و حساسیتهای پوستی میشوند. او همچنین تاکید میکند، لباسهایی که رطوبت را بهخود جذب میکنند بپوشید و حتما پدهای استریدکس سالیسیلک اسید را در ساک ورزشی خود داشته باشید. اگر نمیتوانید در باشگاه دوش بگیرید پس از اتمام کلاس صورت، پشت و بالاتنه خود را خشک کنید و یک تیشرت خشک و تمیز بپوشید. وقتی به خانه رسیدید هم خیلی سریع و بدون معطلی دوش بگیرید.
سالی یک بار
هر سال خالهای خود را بررسی کنید
سالی یک بار بدن خود را توسط یک متخصص پوست بررسی کنید. این امری ضروری است حتی اگر هر ماه خودتان شخصا این کار را انجام میدهید. دکتر وکسلر میگوید: «ما همه برآمدگیها و شکافهای پوست را بهتر از آنچه خودتان انجام میدهید، بررسی میکنیم.» برای آسودگی بیشتر زمان معینی را برای آزمایشها و چکآپهای سالانه خود اعم از تستهای جسمی، ماموگرافی و معاینات پوستی انتخاب کنید، مثلا قبل از تعطیلات سال نو یا پس از آن یا هنگامی که مدرسه فرزندتان باز شد. وکسلر اظهار داشت: «پیش از خارج شدن از مطب دکتر، برای معاینات سال آینده خود وقت بگیرید و برای یادآوری تاریخ آن را در گوشی تلفن همراه خود ثبت کنیدو از منشی دکتر هم بخواهید که آن را به شما یادآوری کند.»
پوستتان را نو کنید
انجام منظم لایه برداری پوست
هووارد سوبل، متخصص بیماریهای پوستی در بیمارستان لینوکس هیل در نیویورک میگوید: «پوست یک نوزاد هر ۱۴ روز یک بار خودبهخود دوباره تازه میشود اما در ۳۰ سالگی، ۲۸ روز طول میکشد تا پوست دوباره نو شود. با توجه به این مدت زمان طولانی، سلولهای پوست هم خشک میشوند و هم درخشندگی خود را از دست میدهند. مگر اینکه شما خودتان با روشهای فیزیکی به وسیله لایهبرداری فرآیند تازهسازی پوست را انجام دهید.»
دکتر فیوسکو به بیماران خود استفاده از اسکراپهای ملایم صورت را توصیه میکند. این ماده چسبناک سلولهای مرده باقی مانده روی پوست شما را در خود حل میکند. این کار را باید هر ۲ هفته یک بار انجام دهید. پس از استفاده از لایهبردارهای صورت، نگذارید باقی مانده آن هدر برود. به گفته دکتر والدورف، بهتر است اضافه آن را روی آرنجهای خود بمالید. برای لایه برداری راحتتر و تاثیرگذارتر صورت، میتوانید برای شستوشو از یک پاککننده تخصصی استفاده کنید.
ناخن شما در بازکن نیست
با دستهای خود مهربان باشید
از ناخنهای خود بهعنوان ابزار استفاده نکنید. دکتر گروسمن میگوید:
« بازکردن در جعبه و بستههای مختلف با ناخنها سبب شکسته شدن و لایه لایه شدن آنها میشود.» برای حفظ ناخنها و پوست دستها از خشکی، ژلهای ضدعفونیکننده ضدباکتری را دور بیندازید و به جای آن از مرطوبکنندههای مختلفی که وجود دارد استفاده کنید. این در مورد صابونها هم صدق میکند؛ در خانه از کرمهای مخصوص دست حاوی SPF استفاده کنید. دکتر گروسمن میگوید: «دستها هم مانند صورت پوششی نداشته و نیاز به محافظت دارند.» این پزشک میگوید همیشه یک قوطی کرم حاوی SPF را در ماشین خود دارد. او میگوید: «حتی با داشتن اتومبیلی با شیشههای محافظ در برابر اشعه UV، اشعههای آسیب زننده به داخل سرایت میکنند و پوست دستان شما را پیر میکنند.»
با دوست موهایتان دوست باشید
برسهای لوازم آرایشی خود را مرتب بشویید
ممکن است تا به حال متوجه نشده باشید که وقتی برسهای خوب شما خراب میشوند چه اتفاقی میتواند رخ دهد؛ حالا ما به شما میگوییم: وقتی لوازم آرایشی با چربیهای پوست روی برسهای لوازم آرایش جمع شوند، محلی مناسب برای پرورش باکتریها خواهند شد که باعث بروز ناراحتیهای پوست میگردند. دکتر فیوسکو میگوید: «در شرایط ایدهآل، شما موظفید هفتهای یک مرتبه برسهای خود را بشویید اما برای خیلیها این کار کمی مشکل است. در این صورت، حداقل ماهی یک بار آنها را با صابون مایع یا شامپو بچه و آب ولرم بشویید (آب داغ میتواند باعث ریزش موهای برس شود.) سپس به خوبی آنها را آبکشی کرده، آب اضافی آن را بگیرید و دوباره آنها را حالت داده و اجازه دهید کاملا خشک شوند. میتوانید هفتهای یک مرتبه از اسپریهای ضدباکتریال مخصوص برسهای آرایشی روی آنها بپاشید و سپس با یک دستمال کاغذی تمیز آنها را خشک کنید.»
دست نزن
بهصورت خود دست نزنید
بله، فشار دادن جوشها عملی وسوسهانگیز است اما دست مالیدن به پوست صورت با انگشتان، چربی و کثیفیهای زیر منافذ پوست را روی سطح آن میآورد. با این وضعیت حتما انتظار دارید جوش هم نزنید؟! خود را در آینههایی که بزرگنمایی میکنند نگاه نکنید و یادداشت دست نزن را همه جای خانه نصب کنید تا یادتان نرود بهصورت خود دست نزنید. به جای فشار دادن جوشها از اسباببازیهای فشاری برای سرگرم کردن خود استفاده کنید. به گفته ماکربن الکسیارس – آرمناکاس، متخصص پوست در دانشکده دانشگاهیل، وقتی که این عادت بد را ترک کردید، از کرمهای هیدروکورتیزون که بدون نسخه هم میتوانید آنها را تهیه کنید، استفاده کنید، البته بهتر است پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. این کرم میتواند در کاهش التهاب و اثرات بلندمدت آن موثر باشد.
برایم نوشته بود :
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند
شاید چون آرزوهایم بلندند ...
ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
امیدی هست ؛ چون خدایی هست ...
آری ، وچه زیبا نوشته بود ...
همواره با خود تکرار میکنم،
امیدی هست ؛ چون خدایی هست
پاسخ }