امتیاز موضوع:
  • 12 رای - 2.92 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توقف پخش برنامه تلویزیونی «قوي‌ترين مردان ايران» پس از ۱۰ سال
#1
مديريت صدا و سيما در پي بروز اتفاقات بزهکارانه و قتل قهرمان این برنامه تصميم گرفت
تهيه و پخش برنامه تلویزیونی «قوي‌ترين مردان ايران» پس از ۱۰ سال متوقف می شود

سینمای ما- رقابت‌هاي معروف به «قوي‌ترين مردان ايران» چند سالي است كه همزمان با نوروز از شبكه سوم سيما نشان داده مي‌شود كه شركت‌كنندگان در اين رقابت‌ها، اقدام به جابجايي تخته‌سنگ‌ها و كپسول‌هاي سنگيني مي‌كنند، كاميون‌هايي را با زورتن و بازو به جلو مي‌كشند يا صفحه و كنده‌هاي حجيم درختان را از نقطه‌يي به نقطه ديگر مي‌‌برند.در پشت صحنه اين رقابت‌ها، بارها شاهد حوادث و ناهنجاري‌هاي مختلفي بوده‌ايم كه عامل آنها برخي از اين «مردان آهنين» بوده‌اند.

به گزارش افکارنیوز ،اعتماد نوشت : استفاده فراوان از داروهاي غيرمجاز و قاچاق يا بزهكاري‌هاي گوناگون و نزاع‌هاي گروهي از جمله اتهام‌هايي است كه برخي از منتقدان برنامه «قوي‌ترين مردان ايران» به آن وارد آورده‌اند.چندي پيش مجله ورزشي تماشاگر هم با اشاره به يك پرونده ويژه، نمونه‌هايي مستند از بزهكاري‌هاي تعدادي از اين قوي‌پيكران مطرح كرده بود كه در مورد جرايمي چون سرقت، كلاهبرداري، زورگيري و حتي سوءاستفاده جنسي و فريب دختران بوده است.

چند بار نزاع‌هاي خونين بين برخي قهرمانان اين شركت دسته‌جمعي با يكديگر اتفاق افتاده كه حادثه زمستان سال۸۳ از آن جمله‌ است. در اين واقعه خونين كه هنگام ضبط برنامه قوي‌ترين مردان براي نوروز ۸۴ پيش آمد، دو گروه از اين افراد قوي‌هيكل با چاقو و قمه به جان هم افتادند و يكديگر را مجروح كردند. عده‌يي از زخمي‌ها چنان مصدوم شده بودند كه به بيمارستان انتقال يافتند و ماموران هم شركت‌كنندگان در اين نزاع را دستگير كردند. به گزارش خبرگزاري‌ها، مجريان اين برنامه همه ساله در جريان برگزاري مسابقه تاكيد دارند كه شركت‌كنندگان اين رشته ورزشي هيچگاه از زور بازوي خود در مسائل غيراخلاقي استفاده نمي‌كنند.

سايت رجانيوز هم با اشاره به قتل روح‌الله داداشي قهرمان این مسابقه تلویزیونی در نزاعی در کرج نوشته است: در پي بروز اين اتفاقات مديريت صدا و سيما تصميم گرفته است پس از ۱۰ سال، تهيه و پخش برنامه قوي‌ترين مردان ايران را متوقف كند.


پاسخ }