امتیاز موضوع:
  • 8 رای - 2.88 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توهین به ایرانی ها در باغ کروکدیل های تایلند...
#1
Error 
چند روز قبل فیلمی از سفر یکی از آشنایان به تایلند را مشاهده کردم. در آغاز سفر آن چه متفاوت است اختلاف در بین فرودگاه مبدا و مقصد است. این تفاوت به صورت واضح قابل مشاهده است. بعد از آن نوبت به حرکت به سوی هتل و محل اقامت بود که در نگاه اول جاده های دوطبقه و بدون ترافیک آن تفاوت فاحشی با جاده های کشور ما دارند.
به گفته وی در طول سفر حتی یک بار هم نشنیم که راننده ها از بوق استفاده کنند و مزاحمتی برای دیگر رانندگان ایجاد کنند. ( در قسمتی از فیلم در حالی که راننده نزدیک به 10 دقیقه پشت یک ماشین دیگر نگه داشته بودند یکبار هم بوق نزد و لیچار بارش نکرد.!!) در مدت دو هفته ای که در آنجا بود حتی یک تصادف ساده را هم ندیده بود. ( البته به گفته خودش )
اما نکته ای که باعث شد این مطلب را بنویسم در بین راه بانکوک و پاتایا بود. در باغ کروکدیل ها!! بر روی یک پلاکارد به زبان فارسی نوشته بود:
از انداختن اشیا به استخر کروکدیل ها خودداری کنید. جریمه پنج سال زندان و 100000بات ( به پول خودمان سه میلیون تومان )!!
توهین به ایرانی ها در باغ کروکدیل ها در تایلند

باغ کروکدیل ها در تایلند

آیا از این همه کشور و زبانی که در دنیا است باید تنها به فارسی این جمله را بنویسند؟!
بعد از چند دقیقه که از فیلم می گذرد همراه وی اعتراض می کند که چرا به ایرانی ها توهین شده است؟! و برای رفع ناراحتی اش شروع به کشیدن سیگار می کند و این در حالی است که دقیقا در بالای سر وی تابلوی کشیدن سیگار ممنوع ( No Smoking ) نصب شده است!!. حال به نظر شما واقعا ما که این همه به خود و تاریخ و فرهنگ مان می بالیم آیا شایسته چنین تحقیر و توهینی هستیم؟
برگرفته از یک فراکاو (مشاوره وروانشناسی)
چه معنی داره تو این دنیا کسی با کسی قهر باشه !
چه معنی داره تو این دنیا کسی تنها باشه !
چه معنی داره تو این دنیا آدم ها یک روز بیان و یک روز برن !
چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها اینقدر تنگ باشه !
اصلا چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها از سنگ باشه !
پاسخ }