امتیاز موضوع:
  • 10 رای - 2.9 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه مولودی خوانی زنانه/ ابرو کمونم،عزیز جونم،شور وجودم!
#1
Restart-1 
روزنامه جمهوری اسلامی گزارشی از یک مراسم مولودی خوانی زنانه منتشر کرده است.

در بخشی از این گزارش آمده است:

دف نواز می‌نوازد و جلسه میلاد امام معصوم با هیاهوی افراطی عده‌ای از خانمها در فضای آپارتمان محله به اوج می‌رسد. صدای خانم جلسه‌ای هم در آن میان بلند می‌شود، دم می‌گیرد و می‌خواند: "ابروکمونم! عزیزجونم! شور وجودم! چهره ماهم! دورت بگردم! قربونت بشم! حسین عزیزم! حسین عزیزم!"

مجلس، مجلس جشن و سرور میلادامام حسین(ع) در سوم شعبان است.
انبوه کلمات غیرمعمول و ترکیبات کوچه و بازاری هر لحظه ردیف و از خانمها صدای بلند کف و دست درخواست می‌شود تا حدی که صدای هلهله و سوت نیز به آن پیوند می‌خورد و کاملا موقعیت مذهبی مجلس از یاد شرکت کنندگان برده می‌شود.
می‌خواهم بدانم در این جمع چه می‌گذرد؟ قبلا قرار حضور در چنین مجلسی را با یکی از دوستانم می‌گذارم و از سر سئوال و کنجکاوی وارد می‌شویم. در ابتدای ورودم نگاهی به اطراف می‌اندازم تاجایی برای نشستن پیدا کنم.

متحیر می‌مانم شبیه جشن عروسی است. لباس و آرایشهای مخوف خانم‌ها هم حق را به من می‌داد که بگوییم در مجلس عروسی وارد شده‌ام.

البته به ظاهر، این جشن برای تولد امام مظلومی برپا شده است که برای رسیدن به اهداف عالی و الهی رنجها کشیده و جان خود و عزیزانش را فدا کرد اما در این مجلس رنگی از معنویت مشاهده نمی‌شود. نوع لباس و پوشش برخی از خانم‌ها مرا ناگهان به یاد بشر نخستین و یا حرف‌هایی که از لباس مردمان سرخپوست در قاره آمریکا شنیده بودم، می‌اندازد! تا آن لحظه فکر می‌کردم در چنین مجالسی صرفا صداها و آواها نامتعارف است، اما هیچگاه انتظار نداشتم چهره‌ها و لباس‌های نامتعارف هم ببینم.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }
#2
ha
متاسفانه این موضوع برای بیشتر مراسم عزاداری و مولودی اعم از مردانه و زنانه صحت داره.
من فکر میکنم گزارشگر خواسته پشت نقاب زنانه کردن مجلس ،اینجور مجلسا رو زیر سوال ببره ولی باتوجه به جو جامعه جرات نکردهGigglesmileGigglesmile
من اینجا بعضی وقتا مراسمای شیعیان میرم.بسیار ساده برگزار میشه .نه خبری از نذری های آنچنانی و رنگ و وارنگو چشم و هم چشمی هست.نه خبری از روضه ها با آهنگا و ریتم پاپ.که مثلا آهنگ منصور رو بردارن شعر مذهبی روش بذارنو شب عاشورا باهاش دم بگیرن.
به نظرم مراسماشون بسیار سورناک تر و تاثیر گذارتر هست.مثلا ظهر عاشورا از روی مقتل میخونن نه مثل بیشترر مراسمای ایران چرت میخونن نه لخت میشن نه صداهای عجیب غریب از خودشون در میارن.Hanghead
چقدر دلم پر بوداlaf
فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ..
فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است ..


به وب سایت پسرم سر بزنید ،خوشحال میشم
http://m1363.blogfa.com/
پاسخ }