امتیاز موضوع:
  • 22 رای - 3.32 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حتما بخوانید وپرینت کنید
#1
اگه چایی ریخت روی فرشتون نمک زیاد بریزید روش و بعد از 15 دقیقه بشورید یا دستمال کنید لکه از بین میره
این جریان ادامسم همه بلدن حتماوفتی لباسی آدامسی شد یه کاغذ میزاریم روش واتوش میکنیم آدامس منتقل میشه به کاغذ!برای اینکه برنج دونه هاش بیشترقدبکشن وقتی داره میجوشه یخ خردشده یهومیریزیم توش اینجوری یه شوکی بهشون داده میشه وبیشترقدمیکشن

هی یادم میفته این فوتاوقتی سی دی تون خش داره وپخش نمیشه یه ریزه خمیردندون میمالم روش باپنبه خیس پاکش میکنیم وسی دی به جریان میفته!
برای تمیز کردن لباس هایی که روغنی شده از نوشابه استفاده کنید. مخصوصاً لباسی که با روغن ماشین آلوده شده را در نوشابه بخیسونید.
برای شست وشوی پرده های تور از سفیدکننده ها استفاده نکنید که باعث کدر شدن آنها ميشه. بهترین راه اضافه کردن جوش شیرین به پودر است.
اگر پرده ها را قبل از شستن کمی با آب خالص شست وشو بدید و خاک آن را بگیرید پرده ها چرک مïرد نخواهد شد.
روی شیر آب رسوب بسته شده می توان آن را با سرکه سفید تمیز کرد.
اگر ظروف برنجی و استیل مخصوصاً سینی چای را با پودر رخشا یا پودر تمیزکننده وان بشویید براق و تمیز خواهد شد.
ظروف غذاخوری مخصوصاً لیوان و استکان بعد از مدتی جرم می گیرد شست وشو با پودر لباسشویی جرم آن را بر طرف خواهد کرد.
قرار دادن لیوان و استکان در مایع سفیدکننده باعث می شود خش و ضرب خوردگی آن نمود پیدا کند و حالت کهنه یی به لیوان ها می دهد، به جای سفیدکننده آنها را ۱۵ دقیقه در پودر ماشین لباسشویی بخیسونید
يه نكته ديگه اينكه،اگه لباس مجلسي داريد،و در ماشين لباسشويي قابل شستشو نيست،براي برطرف كردن بوي عرق،كافيه ان را در جلوي افتاب به مدت چند ساعت پهن كنيد،ديگه لباس بوي عرق نميدهد!

اينم يه فوت ديگه!
برای پاك كردن ماهی تابه یا قابلمه هایی كه سوخته و ته گرفته اند كمی جوش شیرین روی آنها بریزید و مقداری آب به آن اضافه كنید تا خیس شود ، بگذارید چند ساعت بماند . بعد قسمت سوخته را راحت بشویید !!
برای تمیز کردن مایکروفر: یك برش لیمو را در ظرف آب بیندازید ، داخل مایكروفر بگذارید تا گرم شود . وقتی بخار آب بر روی دیواره های داخل فر نشست ، آن را خاموش كنید و پس از مدت كوتاهی كه فر خنكتر شد ، آن را تمیز كنید .
براي‌ سفيد شدن‌ برنج‌ وجلوگيري‌ از له‌ شدن‌ آن‌ بعد از ده‌ دقيقه‌جوشيدن‌ نيم‌ استكان‌ آب‌ ليمو يا سركه‌به‌ آب‌ آن‌ اضافه‌ كنيد.
برای اینکه آهک سماوربریزه توش جوش شیرین یاآبلیموبریزیدباآب بذاریدبجوشه همش میریزن انقدتمیزمیشهههه

وقتی سفره رنگ گرفته باشه بذارینش تو تشت آب ویکم سرکه سفیدبریزین توش یکم که موند ورش دارین پهن کنین 1روزکامل جلوی آفتاب ماه میشهاگه بخواین موقع پیازخردکردن اشکتون درنیاد زیرآب سردبگیرینش.برای اینکه کبابی که درست میکنین وانره آب پیازبهش بزنین.برای اینکه دکمه هاتون زودشل وول نشن بانخ دندون بدوزینشون .وقتی کمدی چیزی روی فرش گذاشتین که جاش مونده وفرش فرورفتگی پیداکرده یه تیکه یخ بذارین روش بعد که یکم آب شدپاک کنین به حالت اولش برمیگرده.وقتی مورچه جایی جمع میشه اونجاپوست خیاربذارید دیگه نمیاد

براي گرفتن بوي بد يخچال،اول با جوش شيرين،اونو پاك كنيد،بعد يه تيكه ذغال تو يخچال بذاريد،ديگه بو نميگيره!
اگر بر اثر فراموشی برنجتون بی نمك شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمك را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی نمكی برنج رفع می شه. هرگز نمك را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمك در روغن حل نمی شه.
دوستان من واسه شکرک نزدن مربا . تو مرباتون یک قاشق آبلیمو بریزین هم خوش طعم تر میشه هم شکرک نمیزنه
برای اینکه بوی پیاز از دستتون پاک بشه با کمی روغن نباتی دستتون رو چرب کنید و بشورید.
اگر احساس می کنید دندوناتون احتیاچ به جرم گیری دارن کمی خاکستر تمیز و تازه روی مسواکتون بریزید و مسواک کنید. کار جرم گیری در دندانپزشکی رو انجام می ده
برای اینکه قارچ موقع تفت دادن جمع نشه و کوچیک نشه و حالتش رو از دست نده یک قاشف مربا خوری آب لیمو به موادتون اضافه کنید. تا قارچ به اندازه ی خودش باقی بمونه
برای گازهای شیشه ای از گاز پاک کن نباید استفاده کرد چون شیشه رو مات میکنه یکم جوش شیرین با آب قاطی کن با یک اسفنج بکش رو گاز بعد با یک دستمال مرطوب پاکش کن هرشب اگه یه دستمال با شیشه پاک کن هم بکشی دیگه اصلا" جرم نمیگیره
1 (49)برای از بین بردن زردی لوازم خانگی سفید (از جمله ماشین لباسشویی، یخچال و آبمیوه گیری)، محلولی از نصف پیمانه مایع سفید کننده، نصف پیمانه جوش شیرین و چهار پیمانه آب گرم را با اسفنج روی سطح مورد نظر بمالید. پس از ده دقیقه، در صورت امکان محل را آبکشی و یا با دستمال مرطوب تمیز کنید
یخچال
- برای تمیز کردن دیوارهای داخلی یخچال از محلول جوش شیرین و آب کمک بگیرید. برای این منظور یک تا دو قاشق جوش شیرین را در یک چهارم لیتر آب گرم حل کنید و یخچال را با آن پاک کنید. سپس با دستمال تمیز خشک نمایید. جوش شیرین بوی نامطبوع یخچال را از بین می برد.
سینک ظرفشویی (SINK) معمولاً از جنس استیل است. بهتر است از مواد سفید کننده قوی برای تمیز کردن استفاده نکنید، زیرا رنگ استیل کدر می شود.بلکه پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و بر سطح ظرفشویی مالش دهید.
- جوش شیرین برای تمیز کردن سینک های استیل عالی عمل می کند. این ماده را به عنوان پودر تمیز کننده به کار گیرید.
- نمک ماده طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این منظور نمک خشک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.
برای تمیز کردن سینک های آلومینیومی و چینی محلول پودر ماشین لباسشویی توصیه می شود. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.
همچنین براى از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روى سینک، پارچه اى را به سرکه سفید آغشته کنید و روى سطح را با آن مالش دهید.
تمیز کردن اجاق گاز:
اگرغذا یا شیرسررفته واجاق گازتان را کثیف کرده کافی است تا مقداری رب گوجه فرنگی را روی لکه ها مالیده و شب تا صبح بگذارید، بماند. صبح با استفاده از یک اسفنج یا ابر نرم و مقداری آب گرم وصابون ، لکه ها را پاک کنید.
اگر می‌خواهید اجاق‌ گاز خود راتمیز و شفاف‌ کنید کافی‌ است‌ یک‌ شب‌پس‌ از اتمام‌ کار با اجاق‌ همه‌ قسمتهای‌داخل‌ و سطح‌ روی‌ اجاق‌ را با پنبه‌آغشته‌ به‌ آمونیاک‌ مرطوب‌ کنید و شب‌تا صبح‌ آن‌ را به‌ همان‌ حال‌ بگذارید.
صبح‌ فردا پارچه‌ تمیزی‌ را با نمک‌و آمونیاک‌ آغشته‌ کنید و تمام‌ قسمت‌هارا پاک‌ کنید و با یک‌ کهنه‌ خشک‌، همه‌جا را خشک‌ کنید. اجاق‌گاز شما شفاف‌خواهد شد و برای‌ تمیزی‌ حفاظهای‌روی‌ شعله‌ نیز از محلول‌ وایتکس‌استفاده‌ کنید.


اجاق گاز شما كثیف شده می‌توانید نیم پیمانه آب داغ را با نصف پیمانه جوش‌شیرین خوب مخلوط كرده و با یك برس نرم روی جرم‌های اجاق‌گاز بمالید. پس از 15 دقیقه نیز آن را با پارچه‌ای تمیز كنید. همچنین می‌توانید 3 قطره مایع ظرفشویی و 5 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و 5 قاشق سركه سفید را مخلوط كرده و خوب به هم بزنید تا خمیری نرم درست شود. حالا این خمیر را به محلی كه جرم گرفته بمالید و پس از 15 دقیقه آن را تمیز كنید. مطمئن باشید اجاق‌گاز شما تمیز و براق خواهد شد.

سرکه‌ و چربی‌ دو دشمن‌دیرین‌!
برای‌ پاک‌ کردن‌ چربی‌ روی‌ اجاق‌گاز، یخچال‌ و نظایر آن‌ پارچه‌ای‌ را درسرکه‌ خیس‌ کرده‌، روی‌ آن‌ بمالید. بهترو آسانتر پاک‌ و تمیز می‌شود به‌ طورکلی‌ سرکه‌ و چربی‌ دشمن‌ دیرین‌یکدیگرند .
مخلوط چهار قاشق جوش شیرین و چهار قاشق آب داغ را با استفاده از یک مسواک نرم و کهنه روى جرم هاى اجاق گاز بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه با اسفنج پاک کنی

راضی ام به رضای تو خدای من
}
#2
- شارژ باطری
همیشه قبل از شارژ کردن باطری ها، بگذارید که باطری کاملاً خالی شود این کار عمر باتری را بیشتر خواهد کرد.

2- پاک کردن رنگ چغندر از دست اگر دست های شما از چغندر و یا کلم قرمز، رنگ گرفته است، به سیب زمینی خام دست هایتان را بمالید.

3- تمیز نگ داشتن ترازو برای اینکه ترازوی آشپزخانه همیشه تمیز بماند، در هنگام استفاده بر روی کفه ی ترازو، نایلون محافظ بکشید تا دیگر نیازی به شست وشوی بعدی نباشد.

4- پاک کردن لکه ی میوه از دست برای پاک کردن لکّه های میوه یا توت سیاه از دست هایتان، از کمی ماست یا آب لیموترش تازه کمک بگیرید.

5- رفع بوی سیگار برای جلوگیری از به جاماندن بوی سیگار، یک کاسه ی کوچک سرکه را در گوشه ای از اتاق قرار دهید و یا همیشه جاسیگاری را با کمی جوش شیرین پر کنید. این کار از نیم سوزشدن ته سیگار هم جلوگیری می کند.

6- پاک کردن لکه ی چربی از چوب پودر تالک را با الکل متیلیک به صورت یک خمیر مرطوب درآورده و با قلم مو روی لکّه بمالید و بگذارید تا خشک شود. سپس روی آن را ب سایید.

7- نگه داری از وسایل چوبی برای نگه داری از وسایل چوبی، از مخلوط تربانتین، روغن بزرک و سرکه استفاده کنید.

8- تمیز کردن جلد چرمی کتاب برای پاک کردن جلد چرمی کتاب قدیمی با ارزش، می بایست پارچه ی کتانی را به شیر آغشته کرده و به آرامی روی جلد کتاب بمالید. سپس با یک پارچه ی خشک و نرم آن را پاک کنید.

9- تمیز کردن گلدان لبه باریک گلدان را پر از آب کنید و چند قرص پاک کننده ی دندان مصنوعی را درون آن بیندازید.

10- حالت دادن به موی عروسک اگر عروسک کودک شما موهایش بی حالت شده، بر روی شانه کمی از کرم پاک کننده ی صورت بزنید و به آرامی موها را دسته به دسته شانه کنید. موهای عروسک شما بار دیگر خوش حالت می شود.

11- مطبوع کردن فضای اتاق چند قطره اسانس روغن معطر را به دستگاه بخور اضافه کنید. تا فضای اتاق شما خوشبو و مطبوع شود.

12- باز کردن گرفتگی دستشویی برای زدودن چربی هایی که راه آب دستشویی را مسدود کرده، یک فنجان آب نمک و یک فنجان جوش شیرین را در فاضلاب ریخته و روی آن یک قابلمه آب جوش بریزید. چربی بلافاصله حل شده و راه آب باز می شود.

13- پاک کردن اثر چربی از روکش چوبی بر روی لکّه ها پودر تالک بپاشید و روی آن را با دو ورقه دستمال کاغذی بپوشانید و با نوک یک اتوی گرم به آرامی روی سطح مورد نظر فشار دهید. اثر چربی به دستمال منتقل می شود.

14- پاک کردن دوده از آجرهای شومینه یک لایه ی نازک سرکه ی غلیظ را روی آجرها بمالید، سپس کاملاً با آب تمیز کنید و سطح آجرها را با اسفنج پاک کنید.

15- چند نکته در نگه داری دارو در منزل:

1- تا جای ممکن دارو در منزل نگه داری نشود.

2- داروهای بدون برچسب و یا داروهای فله ای را هرگز در منزل یا در محل کار نگه نداریم و آنها را دور بیندازیم.

3- حداقل هر سه ماه یک بار همه ی داروهای موجود در منزل را از نظر تاریخ مصرف بررسی کنیم و داروهای تاریخ گذشته را در سطل آشغال بیندازیم.

4- هرگز دارویی را در جعبه ی داروی دیگری نگذاریم.

5- به شرایط نگه داری دارو که روی جعبه دارو یا در برشور آن ذکر شده توجه کنیم.

6- باقی مانده محلول سرم، قطره و شربت هایی که به طور ناقص مصرف شده اند قابل نگهداری نیست و بایستی حتماً دور ریخته شوند.

7- داروها را حتماً در محلی مناسب و دور از گرما، رطوبت، و نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این محل باید دور از دسترس کودکان کنجکاو باشد.

8- بهتر است لیستی از داروهای موجود در منزل تهیه شود و در محل نگه داری داروها نصب شود هر چند وقت یک بار این لیست بازبینی شود. می توان تاریخ انقضای هر دارو را هم در این لیست نوشت.

9- دارویی را که نمی شناسید، در منزل نگه ندارید. این گونه داروها را می توان به هلال احمر یا موسسات خیریه اهدا کرد. داروها را به افراد فقیر و محتاج ندهید؛ زیرا ممکن است آنها را خودسرانه مصرف کنند و خطراتی متوجه آنها شود.

10- به یاد داشته باشیم که مصرف خودسرانه دارو و یا تجویز دارو برای دیگران مجاز نیست، برای استفاده از داروهای موجود در منزل، هر بار با پزشک خود مشورت کنیم.

11- سرنگ و یا دستکش استریل نیز تاریخ انقضای مصرف دارند، پس از پاره شدن کاغذ پوشش سرنگ و یا دستکش در صورت عدم استفاده،آن را دور بیندازید.Veiledsmile2

راضی ام به رضای تو خدای من
}


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حتما قبل از خرید کردن از این تکنیک استفاده کنید!! totalitrain 0 697 ۱۵-۰۵-۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: totalitrain