تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حجاب یقه
سلام دوستان طاعاتتون قبول باشه من کمی خیاطی بلدم کسی هست طرز دوختن حجاب یقه رو بلد باشه من میخوام برای کت های مجلسیم که یقه بازن بدوزم
التماس دعا
پاسخ }
با اجازه ی اساتید خانم گلhih

حجاب یقه
پارچه مورد نیاز 35 سانت))
ابتدا پارچه رو با توجه به ابعاد تصویر تا زده ،بعد از گوشه بالا(روی دولای بسته)برای یقه جلو 7سانت به چپ و 8 سانت پایین میریم.برای شیب سرشانه 3سانت پایین اومده خط اریب سرشانه رو میکشیم تالبه پارچه.بعد از پایین 10 سانت جدا کرده به انتهای سرشانه وصل میکنیم.خواستیم پایینش را گرد کنیم 3سانت بالا و 3سانت راست رفته هلال میکنیم.برای پشت همه چیز مثل جلو فقط یقه7سانت در 3 سانت است.برای یقه ایستاده هم (از اریب پارچه بهتر است در صورت کمبود پارچه ار راه پارچه هم میشود درآورد) مستطیلی دولا به اندازه دو تادور یقه پشت و جلو(کل یقه)و عرض5تا6سانت در آورده...
برای دوخت اول یک سرشانه رو دوخته بعد یک لبه یقه ایستاده به  سمت روی حجاب دوخته میشه(یعنی دولای یقه با هم گرفته نشه)بعد سرشانه دیگر و یقه باز را روی هم گذاشته سرتاسر دوخته حالا تکه زیر یقه را تو داده و یه سردوز میزنیم.این برای پارچه کشی بود.برای پارچه غیر کشی باید از یک سرشانه مقداری بیشتر گذاشت تا  روی سرشانه دکمه بخورد.
[عکس: 20130721172524_.jpg]

امیدوارم به درد بخوره عزیزمuhum
پاسخ }
سلام خانومی
من زیاد خیاطی بلد نیستم

ولی اگه منظورتون حجاب یقه هایی هست که بیرون هم حاضری می فروشن
یاسد بگم که خواهر من خیلی وقت پیشا که حاضریش بیرون نبود برامون دوخته بود

یه دامن نیم کلوش که دور کمرش تقریبا اندازه دور گردنت باشه بدوزی همون یقه حجابی میشه

از پشت گردن هم میتونی دگمه فشاری بزاری
پاسخ }
یه چیز دیگه هم یادم اومد

خواهرم یه بار کت برای خودش دوخته بود که یقه آرشال بزرگ بود

برای زیرش به جای اینکه تاب بدوزه یه پارچه مستطیل شکل دوخته بود که از توی کت 4 تا دگمه خورده بود

دوتا نزدیک سرشانه ها و دو تا هم اطراف ناف

امیدوارم کمکی کرده باشم
Flowerysmile
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
یه چیز دیگه هم یادم اومد

خواهرم یه بار کت برای خودش دوخته بود که یقه آرشال بزرگ بود

برای زیرش به جای اینکه تاب بدوزه یه پارچه مستطیل شکل دوخته بود که از توی کت 4 تا دگمه خورده بود

دوتا نزدیک سرشانه ها و دو تا هم اطراف ناف

امیدوارم کمکی کرده باشم
Flowerysmile
پاسخ }
(۳۰-۰۴-۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ)مامان الی نوشته:  سلام خانومی
من زیاد خیاطی بلد نیستم

ولی اگه منظورتون حجاب یقه هایی هست که بیرون هم حاضری می فروشن
یاسد بگم که خواهر من خیلی وقت پیشا که حاضریش بیرون نبود برامون دوخته بود

یه دامن نیم کلوش که دور کمرش تقریبا اندازه دور گردنت باشه بدوزی همون یقه حجابی میشه

از پشت گردن هم میتونی دگمه فشاری بزاری

عزیزم
می تونی به جای دکمه هم از زیپ چسب استفاده کنی
موفق باشی
من معجزه می خوام خدا جون
پاسخ }
سلام عزيزم
من حجاب گردن زياد دوختم . ازاين الگو استفاده ميكنم . اميدوارم به دردت بخوره . بعد از برش بايد دور گردن رو اندزه برني و يه مستطيل به طول مقدار اندازه زده شده به اضافه 4 سانت براي رو هم گرد و2 سانت براي جادوخت و عرض 8 سانت در نظر بگيري و به قسمت دايره بدوزي
[عکس: 20130811110733_untitled.jpg]
اگه مشكلي داشتي بپرس عزيزم
ميدونيد غربت يعني چه :
وقتي از صدا و نگاه اوني كه آرومت ميكنه دور شدي تو غربتي
پاسخ }
حجاب سینمایی برای زیر شال
[عکس: 20131219134922_attachment.jpg][عکس: 20131219135311_attachment.jpg]
برای دوخت این حجاب از پارچه ریون یا تریکو استفاده کنید.
مراحل دوخت:
1_ پنل شماره یک را از خط نقطه چین تا بزنید.
2_پنل شماره 1و2 را از قسمت خط منحنی بهم بدوزید.
3_خط ac را از خط نقطه چین تا بزنید.
4_خط ac و cf را به بدوزید.
5_پنل شماره 3 را به تیکه دیگر(پنل 1 و 2 که بهم دوخته شده) وصل کنید.(نیمی از خط de به یکطرف و نیمی به طرف دیگه خطی که تا میخوره دوخته میشود.)
بعد از دوخت به اندازه 12 سانت از خط ac در وسط باقی میماند که موقع پوشیدن در زیر چانه قرار میگیرد.
6_خط de برابر با نصف خط ac در نظر میگیریم.(12 سانت)
[عکس: 20131219135552_attachment.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...