امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*حرکاتی در بارداری که باعث کاهش سر گیجه می شود*
#1
نرمش در بارداری باعث كاهش سرگیجه می شود


خانم هایی كه قبل از بارداری نرمش می كردند بهتر است بدانند ادامه دادن به نرمش و انجام حركات ورزشی در طول دوران بارداری كاملاً بی خطر است. همچنین خانم هایی كه قبل از بارداری به ورزش توجهی نشان نمی دادند، بارداری بهترین زمان برای تحرك آن ها است.

شرایط خطرناك در طول دوره بارداری، زمانی است كه عدم فعالیت منجر به بالا رفتن وزن بدن، افزایش فشار خون، درد و دیابت بارداری شود. تحقیقات نشان داده كه 70 تا 80 درصد خانم هایی كه در طول بارداری دچار دیابت می شوند، پس از زایمان در ادامه حیات دچار دیابت نوع دوم شده و نوزادان آنها نیز دچار اضافه وزن یا دیابت می شوند.


به خانم هایی كه قبل از بارداری مشكل و بیماری خاصی ندارند پیشنهاد می شود تا روزانه 30 الی 60 دقیقه پیاده روی كنند. آنها می توانند در صورت تمایل زمان تعیین شده برای پیاده روی را به زمان های كوتاه تری تقسیم كنند و در طول پیاده روی دقت كنند تا گامهای آنها آرام و هماهنگ باشد. در حقیقت این بهترین نوع پیاده روی برای خانم های باردار به حساب می آید.

در دوران بارداری، عضلات بدن در اثر ترشح یك هورمون شل و آرام می شود و البته شل شدن عضلات به بدن در زمان زایمان كمك می كند اما تحقیقات نشان داده است كه انجام حركات كششی برای بدن خانم های باردار بی خطر است.

انجام حركات ورزشی و نرمش و به كارگیری تكنیكهای تنفس برای خانم های باردار، از سرگیجه و سردرد و دردهای لگن در دوران بارداری بویژه در هفته های اول جلوگیری می كند. همچنین نرمش های بارداری مانع از بالا رفتن فشار خون می شود زیرا یكی از دلایل افزایش فشار خون، بالا رفتن وزن بدن است.

گردآوری : گروه سلامت
[img] [عکس: yv5my7hppo9.png] [/img]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تجربه من در مورد کاهش تهوع بارداری mamanbahar 16 3,415 ۲۱-۰۴-۱۳۹۴, ۰۶:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: آنیسای من
  کاهش ناراحتی های دوران بارداری(مثل سوزش سردل- کمردرد و... pari 6 2,604 ۰۶-۰۴-۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: pari
Restart-1 نکاتی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری Darya 0 987 ۰۸-۰۲-۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Darya