خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حساسیت یا آلرژی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 196

ارسال: #1
حساسیت یا آلرژی
سلام دوستای خانوم گلی،راستش من پارسال سرماخوردم ولی تا مدتها بعدش هنوز سرفه رو داشتم با اینکه بقیه آثارش کاملا رفع شده بودريا،رفتم پیش دکتر آلرژی کلی آمپول زدم تا بالاخره خوب شد، اما دیگه از اون به بعد هر وقت سرما میخورم بازم بهآلرژی تبدیل میشه.این تاپیکو زدم واسه اینکه هر کی در مورد آلرژی تجربه یا اطلاعاتی داره کمک کنه،چه به صورت درمان شیمیایی چه گیاهی.حتی اگه کسی دکتر آلرژی خوب میشناسه معرفی کنه.ممنون از لطف همه دوستانHeartshape2Flowerysmile
امضای وفای خوبان
همه چی درست میشه من میدونم.......
۱۰-۸-۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

ارسال: #2
RE: حساسیت یا آلرژی
آلرژی انواع و اقسام مختلفی داره مثل آلرژی به مواد غذایی خاص یا مواد شیمیایی و صنعتی خاص و یا آلرژی فصلی ولی شایعترینش آلرژی فصلی که در بهار و پاییز تشدید میشه .(البته یه مقدار هم زمینه ی ژنتیکی داره )
علایم و نشونه هاشم که زیاده مثل آبریزش بینی ، عطسه ، سرفه ، خارش گلو ، سوزش چشم ، مشکلات پوستی مثل کهیر و ...... بعضیا فقط یکی دو علامتا دارن بعضیا هم بیشتر ، و اینکه ممکنه توی هر سنی شروع بشه .
اول باید ببینید آلرژی شما از چه نوعیه بعد دنبال راههای درمان باشید البته بهترین راه مواظبت و پیش گیری یعنی دوری از عوامل آلرژی زا که متاسفانه در مواردی مثل آلرژی فصلی یا حساسیت به نوع آب و هوا یا آلاینده های محیط کار یا زندگی پیش گیری خیلی خیلی سخت میشه .
اگر نسبت به ماده ی غذایی خاصی حساسیت دارید اونو به کلی از برنامه غذاییتون حذف کنید چون چند دقیقه لذت به چند روز عذاب نمی ارزه . بعضی از افراد به میوه هایی مثل انگور و خربزه به شدت حساسن ، بعضی افراد به موادی مثل گوجه فرنگی و بادمجان حساسن ، حتی مواد نگهدارنده ی موجود در انواع غذاها مثل کنسروها میتونه حساسیت رو تشدید کنه ، یا بعضی افراد با انواع اسپری و ادوکلن مشکل دارن یا حتی بوی مواد غذایی مثل سرخ کردنی ها اونا رو آزار میده (مثلا خود من حتی بوی خربزه هم حالما خیلی بد میکنه ) البته این مواردا خود فرد بر اثر تجربه بهتر متوجه میشه .
از گرد و خاک و گرده ی گیاهان و آلاینده های جوی هم تا اونجایی که میشه باید دوری کنید چون به شدت سیستم ایمنی بدن رو وادار به واکنش میکنه .
داروهای زیاد و متنوعی برای درمان وجود داره که البته باید حتما با نظر پزشک مصرف بشه ولی افرادی مثل من که سالی دو بار گرفتارشن دیگه اکثر داروهای روتین رو میشناسن مثل آنتی هیستامین ( که به شدت خواب آوره ) ، لوراتادین (کمتر از آنتی هیستامین خواب آوره ) ، سیتریزین ( قویتر از دو تای قبلی ) ، کتوتیفن ( قویتر از سه تای قبلی ) و انواع شربت و آمپول که چون متاسفانه اکثر آمپولهای ضد حساسیت حاوی کورتون هستن که خیلی خیلی ضرر داره ، پس بهتره تا اونجا که می تونید و شما رو از کارو زندگی نمیندازه کمتر دارو مصرف کنید چون با مصرف مداوم بدن هم نسبت به دارو مقاوم میشه و مجبورید از انواع قویترش استفاده کنید .
در کل این بیماری درمان دایمی نداره و داروها اثرشون از چند ساعت تا چند روز متغیره و به محض از بین رفتن اثرشون دوباره همون آشه و همون کاسه چون فقط یه جورایی سیستم ایمنی بدنا از کار میندازن تا به ماده ای که باعث تحریک شده واکنش نشون نده .
در نتیجه از اون بیماریهاییه که متاسفانه نمیشه از دستش راحت شد و باید یه جورایی باش کنار اومد هر چند بعضی مواقع خیلی سخت و آزار دهنده است .
اینا تجربیات شخصی خودم بود که سالهاست گرفتار آلرژی هستم ، امیدوارم به دردتون خورده باشه و کمکی کرده باشه .
با آرزوی سلامتی برای شما و همه ی خانوم گلای عزیز .
۱۰-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۴۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از Diamond58 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
وفای خوبان, *ماهک*
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 131

RE: حساسیت یا آلرژی
سلام عزیزم
منم دو سالی هست که درگیر آلرژی شدم بوی عطر و ادکلن و مواد شوینده خیلی اذیتم میکنه همچنین مصرف غذای تند و سیر
دکتر که رفتم برام شربت و آمپول نوشت متاسفانه اسمشون یادم نمیاد الانم یه اسپری دارم هر وقت حالم بد میشه استفاده میکنم
البته پوست دستم اگزما هم میزد که به خاطر همین آلرژی بود باید سعی کنی خودتو از مواد آلرژی زا دور کنی
و از موادی که حساسیت داری استفاده نکنی حتی اگه خوردنی مورد علاقت باشه
امیدوارم زودتر بهبود پیدا کنی
امضای t@manna
یه وقتایی خودمو بغل میکنم و میگم غصه نخور دیوونه من که باهاتمcrying
۱۰-۸-۱۳۹۲, ۰۵:۳۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از t@manna به دلیل این ارسال سپاس کرده.
وفای خوبان

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد