خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 3.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حلوای نذری متفاوت با ارد برنج و گندم

وضعیت : آفلاین
مدال ها

حلوای نذری متفاوت با ارد برنج و گندم
این حلوا رو بیشتر نذری می پزن لای نون بستنی هم میشه گذاشت خیلی خوشمزه هست امروز این رو هم درست کردم دیگه چیزی ازش باقی نموندهYum2Yum2

حلوای آرد برنج و آرد گندم :

آرد برنج : 1 پیمانه
( فرقی نمی کنه پیمانه چه سایزی باشه لیوان، استکان یا پیمانه قنادی، هر سایزی بود، همه مواد رو با همون پیمانه کنید )

آرد گندم : 1 پیمانه

کره : 50 گرم

روغن : 2 پیمانه

گلاب : 1/2 پیمانه

آب : 3 پیمانه

شکر : 2.5 پیمانه ( من حلوا رو شیرین میپزم، اگر کم شیرینی دوست دارید شکر رو کمتر کنید)

زعفران دم کرده : نصف استکان
هل : به میزان لازم

اول آرد گندم را داخل تابه میریزیم و روی حرارت ملایم قرار میدهیم و دائم مخلوط میکنیم تا بوی خامی آرد گرفته بشه

قبل از اینکه آرد طلایی بشه آرد برنج رو هم اضافه میکنیم و روی همان حرارت خوب تفت میدهیم تا رنگ آرد طلایی یشه و بوی آرد برشته بلند بشه

فقط مواظب باشید قهوه ای نشه، آردتون هر رنگی باشه حلوا یک درجه تیره تر در میاد

در این مرحله کره را به آرد اضافه میکنیم و بعد روغن را میریزیم و خوب مخلوط میکنیم

بعد با احتیاط اول گلاب و بعد آب را به آرد و روغن اضافه میکنیم و سریع مخلوط میکنیم تا آرد باز بشه

اگر آب زیاد ریختید و حلوا شل شد روی همان حرارت تند تند مخلوط میکنیم تا آب به خورد آرد و روغن برود.

در این مرحله شکر را روی حلوا میپاشیم و بعد زعفران و هل را هم میریزیم ( من هل نمیریزم )

حرارت را کم میکنیم، و با سرعت بشتری مخلوط میکنیم تا شکر بر اثر دمای بالا ذوب بشه
فقط مواظب باشید حلوا روی دستتون نریزه چون سوختن با حلوای داغ یعنی فاجعه !!

وقتی حلوا رو این ور و اونور می کنیم نباید به ته ظرف بچسبه این نشونه اماده شدنش هست میشه چند لایه ریخت روی نان بستنی اونم فوق العاده هست
این عکس هم زیاد کیفیت نداره با عرض معذرت
[تصویر:  79233213724486304737.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۱۲-۱۳۹۰ ۰۷:۴۵ عصر، توسط سیندرلا22.)
۸-۱۲-۱۳۹۰, ۰۷:۴۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از سیندرلا22 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ای سوره, اسما . h
خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1812

ارسال: #2
RE: حلوای نذری متفاوت با ارد برنج و گندم
[تصویر:  20140805221758_20140731_161206.jpg]
امضای مرضیه آبی
سرم فقط برای بوسیدن دستهای توخم میشود، هرگزبهشت رازیرپایت ندیدم ؛ زیرپای توآرزوهایی بودکه ازآن گذشتی به خاطرمن ،روسری ات را بردار تا ببینم برشب موهایت چندزمستان برف نشسته است تا من به بهار رسیده ام ! به جرم اینکه بهشت زیرپایشان بود دنیا را برای خود جهنم کردند!! به سلامتی همه ی مــــــــــادرا
۱۴-۵-۱۳۹۳, ۰۹:۳۱ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از مرضیه آبی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
kazemsoft, مآدرغزل

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حلوای آرد جوانه گندم مهرناز مامانی 2 1,307 ۷-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۱۸ عصر
آخرین ارسال: tasnim 71

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد