خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حلوا با طعم قهوه

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 321

حلوا با طعم قهوه
مواد لازم

آرد سفيد الك شده 3 پيمانه
كره يا روغن جامد 2 پيمانه
پودر قند يك و نيم پيمانه
پودر قهوه فوري 2 ق س
شكلات تخته اي قهوه اي ذوب شده به روش بن ماري 300 گرم
شكلات تخته اي سفيد ذوب شده به روش بن ماري 300 گرم

دستور تهیه

آرد را روي حرارت ملايم تفت دهيد تا بوي خامي آن كاملا گرفته شودسپس آن را از روي حرارت برداشته كره يا روغن را اضافه كنيد و هم بزنيد تا ذوب و جذب آرد شود. پس از اين مرحله پودر قند و قهوه را اضافه كرده دوباره همه مواد را مخلوط كنيد تا يكدست شود. پس از آن در ظرف مورد نظر پهن كنيد و بگذاريد كمي خنك شود
قطر حلوا به حدي باشد كه بتوانيد از ان نيم دايره هايي را به وسيله قاشق اسكوپ بستني قالب بزنيد. حلواي قالب زده را در ظرفي بچينيد پس از اينكه كاملا سرد شد و سفت شد. يكي يكي به كمك چنگال نيمي از آنها را در شكلات قهوه اي و نيمي ديگر را در شكلات سفيد فرو كنيد. پس از بيرون آوردن از شكلات چند لحظه روي چنگال نگه داريد تا شكلات اضافي آن گرفته شود بعد روي كاغذ روغني چرب شده قرار دهيد صبر كنيد تا شكلات ها كاملا بسته شوند مقداري از شكلات هاي ذوب شده را در قيف با سر ماسوره ساده و باريك بريزيد و خطوطي از شكلات سفيد و قهوه اي روي نيمه دايره هاي حلوا ايجاد كنيد . روي حلواي شكلاتي از خطوط شكلات سفيد و روي حلواي سفيد از خطوط شكلات قهوه اي استفاده كنيد . پس از بسته شدن شكلات روي حلوا آن را از روي كاغذ روغني برداشته و در ظرف مورد نظر بچينيد.
۲۶-۲-۱۳۹۱, ۰۶:۱۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 231

ارسال: #2
RE: حلوا با طعم قهوه
سلام دوستای گلم
اومدم حلوا درست کنم ولی دیدم نه زغفرون و نه پور کاکائو خونه داریم بجاش قهوه ریختم
1 لیوان آرد رو با روغن تفت دادم بعد برای شربتش 2 لیوان شکر 1 ق قهوه 2 لیوان آب و نصف ق مرباخوری پودر هل ریختم توش بعد از اینکه جوش اومد به ارد اضافه کردم و با نان میکادو رول کردم و روش شکلات ریختم و پودر پسته و خلال پسته اضافه کردم
(1782)(1782)(1782)(1782)FlowerysmileFlowerysmileFlowerysmile
[تصویر:  20130130072229_2.JPG]
۱۱-۱۱-۱۳۹۱, ۰۹:۵۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از طاهره بانو به دلیل این ارسال سپاس کرده.
0780274598, sima, N-M, Galaxy, shokolat, elipari, negin.s, 1368Sheri

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حلوا شیرازی(حلوا کاسه ای) elipari 4 3,324 ۲-۹-۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ صبح
آخرین ارسال: hekmati009
  اکلر با حلوا (حلوا تو نون خامه ای) پری سان61 9 4,800 ۱۴-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ صبح
آخرین ارسال: bernard

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد